• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...

    Lámete si hlavu, co schází nebo přebývá vašemu zvířátku?

    ŘEŠÍTE ZDRAVOTNÍ PROBLEMY VAŠICH MAZLÍČKŮ?

    Pátráte po chovatelských tricích, nebo jen řešíte drobné poranění či zdravotní neduh?
    Ptejte se místních "zkušených" na co jen chcete, od výběru vhodného steliva pro suchozemskou želvu přes plusy a minusy psích oblečků až po rozměry voliery pro kakadua..
    ... pole působnosti sahá tam, kde končí bohaté zkušenosti všech ostatních zúčastněných, tedy, kdo chce dnes poradit, zítra třeba sám přijde s dobrou radou někomu dalšímu..a rozhodně nezůstane jen u obligátních mazlíčků typu kočka či pes..



    koukněte sem...

    rozbalit záhlaví
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    TAPINA: vypadá to tak. není to horký, je tam strup a nejsou tam žádný hrbolky.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    ZUZKAOU: Absces, no. Klidně i po štípnutí. Vyteklo to celý?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ZUZKAOU: hm, tak než jsem se dnes vydala k vetovi, tak si to rozdrbala, vytekl z toho hnis. Omyla jsem jí to a dneska je na tom strup a podle všeho se nic dalšího neděje.

    Tušíte někdo, co to mohlo být?
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    já vim, když lola je můj první pes, tak je to takový těžký.)
    GIO
    GIO --- ---
    PETRA_CHATEAU: hlavne klid, nejvic ji pomuzes, kdyz budes v klidu ty.) bude to dobry.)
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    FIFAJZ: děkuju, už těď mam nervy na pochodu
    FIFAJZ
    FIFAJZ --- ---
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    poraďte mi nějaký osvědčený probiotika pro psa, prosím. lola jde v pátek na kastraci, takže bude zas brát atb.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Mohla bych se prosím zeptat, za jak dlouho kočce splaskne otok od vosy, respektive co by to mohlo být jiného?

    Před dvěma dny Žofce náhle otekla tvář - vzhledem k tomu, že rozvketla nějaká popínavka, do které leze, protože tam má díru v plotu k sousedům, tak jsem předpokládala, že schytala žihadlo. V dýchání jí to nijak nebrání, bolestivé to není, nijak extra si to nedrbe, teplotu nemá, žere a chová se normálně. Jenže ta věc rozhodně nezmizela a mám takové temné podezření, že se zvětšila, ale možná si to jen představuju.

    Mám ještě počkat a nebo mazat k veterináři?
    STERIGMA
    STERIGMA --- ---
    TAPINA: ok to nikdo nikdy nezmínil ... při kontrole se optám , případně ho odvezu jinam ... díky
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    J slavim s Balousem - prvni leto po 5 letech bez hotspotu... ta stitna ho musela !uzirat" dost dlouho:( A to letos i chodil spat mokrej, po koupani v rybnice, pac sme par dni stanovali u jezera a nocni koupacky i se psama byly fajn.. Tak me jen vnitrne mrzi, ze me ta spojitost nenapadla driv, ackoli vim, ze je to naprosto iracionalni.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    STERIGMA: A taky bych vyšetřila štítnou žlázu. Přemnožování kožní mikroflóry mívá obykle příčinu někde uvnitř.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    STERIGMA: a hypoalergenní stravu jste zkusili? Někdy je ta infekce jen sekundární a problem je spíš v alergii...každopádně pokud už má pyodermii, tak ta antibiotika a šampon budou nutná..
    STERIGMA
    STERIGMA --- ---
    máte někdo zkušenost s léčbou stafylococcus intermedius přemnoženou v kůži psa?

    pořád se to vrací a nebaví nás pořád ládovat do hafana antibiotika všeho druhu, tvaru, barvy, ceny, bez výsledku .. šamponů taky dostal několik ... teď se to vrátilo po asi 3/4 roce ... veterinář kupodivu doporučuje antibiotika a šampon ...
    MAIKOR
    MAIKOR --- ---
    TAPINA: tak na druhou stranu - aspoň chodí pravidelně očkovat :)
    DRAKKA
    DRAKKA --- ---
    TAPINA: tak to je dobra urban legend :-))) to je podobne jako ze psi co jsou na barfu z te syrove stravy urcite zakousnou majitele :-))
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    TAPINA: Na mě mají podobný vliv někteří lidi u nás v práci - taky ve mně probouzejí mou vrozenou, pracně potlačovanou vzteklinu.
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    TAPINA: :D hezkyyyy
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    TAPINA: :D "sousedka povídala, že...", to je vždycky průšvih. Stejně jako "Ale já četl na internetu ..."
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    Tak jsem dneska slyšela zajímavou teorii o vzteklině :o) Povídala sousedka jednoho klienta, že vzteklinu mají všichni psi v sobě a tím očkováním se potlačuje, takže když se dlouho nenaočkuje, tak pes začne být vzteklý :D
    ALLOPSYCHOSIS
    ALLOPSYCHOSIS --- ---
    hlásím, že ve Vršovicích/Vinohradech je epidemie psincového kašle. Už jsme si jeden přinesli z procházky tak bacha na to.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam