• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...

    Lámete si hlavu, co schází nebo přebývá vašemu zvířátku?

    ŘEŠÍTE ZDRAVOTNÍ PROBLEMY VAŠICH MAZLÍČKŮ?

    Pátráte po chovatelských tricích, nebo jen řešíte drobné poranění či zdravotní neduh?
    Ptejte se místních "zkušených" na co jen chcete, od výběru vhodného steliva pro suchozemskou želvu přes plusy a minusy psích oblečků až po rozměry voliery pro kakadua..
    ... pole působnosti sahá tam, kde končí bohaté zkušenosti všech ostatních zúčastněných, tedy, kdo chce dnes poradit, zítra třeba sám přijde s dobrou radou někomu dalšímu..a rozhodně nezůstane jen u obligátních mazlíčků typu kočka či pes..



    koukněte sem...

    rozbalit záhlaví
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    ZMYJKA: ja to nezkousela, ona ho nerozkaslala vetka, par dni zpatky kdyz jsem tu psala.
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    CORNELA: Může, ale bílá pěna je charakteristická pro psincák :) A když to člověk ještě neviděl, připadá mu to jako zvracení.

    SIRRIL_NEMESIS: ono někteří psi se ti rozkašlou na sebemenši přidušení obojkem, ale některé je fuška rozkaškat, když nechtěj a nemáš natrénovanej ten grif. Já taky mladýho když měl psincák podruhý nedokázala na tlak rozkašlat, ale psincák to byl natuty a vet ho pak i rozkašlal, ale musel teda přitlačit trochu.

    Jinak nám vet tenkrát priznic doporučil, tak myslím že by to kůže a srst měla ustát, když to nepřeženeš.
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    CORNELA: ja taky nejsem vet, mozna to tu nekdo osvetli, ale bylo to prvni co se resilo. :)
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    CORNELA: na takove to klasicke drazdeni krku, ktere se provadi typicky pro psincovu kasel :Dnevim bliz
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    CORNELA: no to jsem pochopila, ale nevim ze to tu stoji nekde? Kde?
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    ZMYJKA: nad priznicem jsem premyslela, neudela mu to paseku v chlupech a na kuzi? Jenom kasle, je veselej, zere, vse ok. S psincakem nevim, vicemene tomu vse odpovida ale na drazdeni nereaguje, teplota i poslech byla ok... se z nich zblaznim. Dost na tom, ze jsem dnes volala vetku na kone, ted jeste pes.. :(
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    SIRRIL_NEMESIS: pet medic teda, uz mi hrabe.
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    SIRRIL_NEMESIS: hele jestli jenom vehementně kašle, ale jinak je v klidu (žere, reaguje), tak to nehroť - udělej mu priznic na krk, dej jitrocelák a zejtra ho vem pro atb. Ono jestli je to psincák, tak to se psem dovede pěkně mlátit.

    Ta pěna není zvracení - je to právě ten kašel.
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    CORNELA: jaky ped medic? :) jsem si zas neceho nevsimla?
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    CORNELA: premyslim nad tim, ale uprimne nejsem si jista, jestli to je az na to. Nevim :I ted kaslal dvakrat docela dost, jednou zvracel penu. Ted je v pohode a kouse kost. Ach jo.. mas tip na nejakou pohotovost pobliz Stresovic kam se dostanu mhd?
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    Tak chrochtani preslo v docela drsny kasel. Zitra jdeme na pohotovost, ale nemate nejaky tip jak mu ulevit ted? Jitrocelovy sirup moc nepomaha, a jedinou dalsi vec tu mam ACC v sumivych tabletach.
    INXS
    INXS --- ---
    no starost mi dělá i ta packa, sme to léčili od jara :(
    KAMPA
    KAMPA --- ---
    Inxs - ja bych se toho nebala....kampina se casto brikne tak,ze si myslim, ze ma snad lebku na půl, boule jak blazen a za tyden o nicem nevime :)
    INXS
    INXS --- ---
    snad jo, stačí že si u toho zase rozdráždil ty vazy v pacce jak brzdil, takže opět kulhá
    GIO
    GIO --- ---
    no lepsi by bylo kdyby byla tvrda, mylsim,a le ja mylsim, e to bude ok.)
    INXS
    INXS --- ---
    jo žral, nemotal se ani nezvracel (dávala jsem pozor aby nebyl otřez)

    já to nemačkala, spíš bych tipla měkčí, ale pořádná
    GIO
    GIO --- ---
    boule je jakeho charakteru, tvrdeho nebo mekkeho? a neblinkal? nemota se? neni spavejsi nez obvykle? zral?
    INXS
    INXS --- ---
    Bony se včera děsně řampnul do hlavy o lavičku, má tam obrovskou bouli, sedřenou kůži a trošku mu prosakovala krev, mazala jsem to betadine mastičkou.
    Můžu mu ještě nějak pomoct?
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    ZMYJKA: che, tak na mase se mi to nestalo nikdy teda a to klidne muzou mit fakt jen jednu krmnou davku denne, za to na granulich mi cuba blila jak alik apson jednou do tejdne.
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    MATHEA: Tyjo, to je zvláštní, mně to naopak občas psi dělaj na mase, že blejou ráno z hladu, když mi úplně nevyjde načasování krmení, na granclích se mi to nestalo snad nikdy.
    BLUDICKA
    BLUDICKA --- ---
    MATHEA: jo, tuhle zkušenost jsem udělala taky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam