• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...
    STHENO
    STHENO --- ---
    to snad nie je mozne . aby takuto kastraciu zmrsil takto veterinar.
    STHENO
    STHENO --- ---
    LANTHAL: ehm...alebo nejaky "utulok" s poriadne svihnutymi "pracovnikmi".
    LANTHAL
    LANTHAL --- ---
    STHENO: to mě taky napadlo, ale on má i nastřižený ucho (zhojený zhruba stejně, jako je ta rána), tak mi přijde, že moc lidí neví, že se (útulkovejm) kočkám nastříhávaj po kastraci uši ... takže spíš snad veterinář ...
    LANTHAL
    LANTHAL --- ---
    TAPINA: Jasný, kastrovaný kocoury mám celkem okoukaný, takže vím, jak to vypadá, tohle je fakt něco podivnýho ... říkala jsem si jestli ne třeba ten kryptorchid, ale když se to dělá jinudy, tak to teda fakt už nevim ...
    STHENO
    STHENO --- ---
    LANTHAL: no, pocula som o "ludoch", co robia kastraciu kocurom doma sami. bez toho, aby o tom nieco viac vedeli. toto mi pride ako vysledok takehoto "pokusu". :/
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    LANTHAL: No, kdo ví, jak to vzniklo. Protože po normální kastraci se rána ani nemusí šít, lízat si to můžou a nic takovýho nevzniká.
    LANTHAL
    LANTHAL --- ---
    tak to musí bejt nějaká totálně zprasená (navíc rozlízaná) kastrace teda asi ...
    LANTHAL
    LANTHAL --- ---
    TAPINA: takhle asi přehlednější: https://picasaweb.google.com/lh/photo/YCAHgS5vZgUA2oJChXKCYwtJewtsSvA0WPyxEPa7wqw?feat=directlink

    jenže ono je to jak kdyby mu ty koule někdo vzal a celý uříznul, a ne jen naříznul kůži a vyndal vnitřek ... prostě na místě kulek nemá nic, plocho, jen tu ránu
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    LANTHAL: Nějak se nemůžu zorientovat v lokalizaci. To je pod ocasem, jak bývají normáně varlata? To spíš rozlízaná rána od normální kastrace, ale to se zas zrovna nestává. Kryptorchidi se kastrujou břichem nebo tříslem, podle toho, kde ta kulka je.
    LANTHAL
    LANTHAL --- ---
    Sakra, pardon, tak to odkazem nevyšlo ... no nic ...
    LANTHAL
    LANTHAL --- ---
    Mám trochu nechutný dotaz ... může být tohle rozlízaná rána od kastrace kryptorchida? Nebo se kastrují nějak úplně jinak? Mám tady kocoura s takovýmhle zraněním (a k tomu nastřiženým uchem, a tedy i krví v moči) a trochu si lámeme hlavu, jak se to mohlo stát ... Obrázek jen odkazem, není úplně ... košer ... Díky.

    TAPINA
    TAPINA --- ---
    CORNELA: Mají horší excitace, musí se jim to nakombinovat s dostatečnou dávkou sedativa a ještě nejlíp s atropinem kvůli slinění a zvracení.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    u nás vetky používají praxí prověřené kombo zolazepam, tiletamin (v přípravku zoletil) a v tom rovnou namíchaný ketamin a xylazin.
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    TAPINA: :)
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    co jsem zazila tak u koni se taky ketamin pouziva bezne, ale kombinuje se to s xylazinem, prave aby se zabranilo te vzrusivosti a skubani, ktere s sebou ketamin nese, takze se nejdriv pichne ten xylazin a pak se pripichuje ketamin podle potreby..
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    CORNELA: Obvyklá kombinace je xylasin ketamin, to se míchá i do jedné stříkačky a používá se to běžně třeba na kastrace koček (dobře to snáší a nemusí se stresovat kanylací, prostě dostane jednu injekci a za chvíli spí). Psi snáší ketamin hůř, ale taky se dá ve vhodné kombinaci použít.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    CORNELA: Nepoužívá se samotný a psychické problémy se fakt neřeší :o) Ale jinak docela běžně.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    CORNELA: Používá, spíš u koček než u psů.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    Vlastně mě vždycky zajímalo, i když je to tu OT, co používají humánníci na takové ty krátkodobé injekční celkové anestezie třeba na drobné gynekologické zákroky. Chtěla jsem se zeptat anestezioložky, když jsem byla na konizaci čípku, ale než mi stihla odpovědět, tak už jsem spala :D
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    jj, u nás se dělá obvykle sedace pomocí medetomidinu a buprenorfinu, případně ještě s apaurinem.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam