• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    ZMYJKA: ono psi maj tu kůži přirostlou mnohem volnějc než lidi, takže tohle se zrovna docela liší, co vím.
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    CORNELA: tak co jsem viděla na svý čubě vypadalo vizuálně dost podobně. Že je v tom tekutina se na pohmat poznat dalo, to je fakt bylo to měkký a stlačitelný. Jinak u psů se to myslím otvírá celkem běžně bez nějakého moc dumání, už jsem to zažila třikrát a nikdy se nedělalo sono, vždycky rovnou otevřít a drén.

    Jj, já si taky nemyslím, že tohle by byl případ s velkejma cévama, to bylo jen k tomu že v těhle případech je vždycky na místě radši panikařit.
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    SIMCIIQ: ještě bych teda skutečně pečlivě prohledala kůži hlavně na horní části té boule a těsně nad, jestli tam není třeba menší ranka od zubu - to by pak hodně svědčilo pro tu krevní kapsu.
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    SIMCIIQ: ehm, nechci strašit a teda ledování (opatrné, aby to navíc neomrzlo) tak jako tak neuškodí, ale podobně vypadá, když se "odtrhne" kůže od tkání pod tím (což se psům po rvačce stává snadno) a dělá se tam kapsa která se plní krví a teda klasicky se to léčí tak, že se udělá odtoková dirka a dá se tam drén - ale nevím, možná se to může i nechat vstřebat, tím si nejsem jista - ale prostě jestli tomu vetovi moc nedůvěřuješ a kdyby se to třeba zvětšovalo, tak bych zkusila jiného.

    Vím o psovi, co takhle do podkoží na krku krvácel z dost velké cévy, pit mimochodem, tam se teda ta boule zvětšovala dost rychle, a zachránili ho tak tak.
    SIMCIIQ
    SIMCIIQ --- ---
    CORNELA: ok zaledujeme, dekuju ti..
    jsem byla docela prekvapena z toho veterinare, nic moc mi nerekl, byla jsem tam pet minut, dal mi atb a sla jsem pryc :( s tim, ze kdyby neco, tak mame zase prijit
    SIMCIIQ
    SIMCIIQ --- ---
    CORNELA: tak to je jen poskozena tkan, dostala jsem atb a peto v prdeli :) to je hrozny, za pet minut a nic vaznyho.. :)
    no, ale ja mam duse klid, to zas jo :)
    SIMCIIQ
    SIMCIIQ --- ---
    dik uz pro me jede kamos a jedeme tam, jen jsem nechtela bejt prehnane hystericka, tak proto sem to hodila sem..
    SIMCIIQ
    SIMCIIQ --- ---
    SIMCIIQ
    SIMCIIQ --- ---
    Prosim Maja se mi ted porvala a natekl ji krk ze strany foto prikladam..
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    TAPINA: skvely, diky!!!
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    LOVETHIEF: Úplně správně :o)
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    jenom odkazem, nechala jsem to veliky... myslite, ze se holky po kastraci hojej tak, jak maji? Byly na ni v pondeli.
    Cookie: http://lenka.stark.sweb.cz/holky/IMG_2719.JPG
    Bibi: http://lenka.stark.sweb.cz/holky/IMG_2722.JPG
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    CORNELA: Protože starší psi mají tukové nádory, všude možně v podkoží. Ale zrovna na mléčné žláze teda ne.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    CORNELA: Právěže ani ne. Ono to bývá často opouzdřený a bez celkových příznaků, o to je to horší, protože ti lidi pak přijdou nešťastní, že jí vlastně nic není, ale všude z ní kape a děsně to smrdí.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    KREMZINA: A já tě klidně vyděsím, protože je to moje práce. Dost lidí, kteří začínají tak jako ty (ono už je jí dvanáct, nechceme ji stresovat, ono to třeba nic nebude, operaci určitě nééé) končí za rok nebo dva tak, že přijdou s fenkou, která je pořád úplně zdravá, veselá, hravá, s normální chutí k jídlu, ale má na břiše osmicentimetrový prasklý znisaný nádor, se kterým už nejde nic dělat, takže se pak ta jinak zdravá fenka utrácí. Řeš to hned, jestli je jinak zdravá, operaci zvládne a bude mít klid.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    KREMZINA: Rozhodně řešit. Tukové se nedělají, dělají se jim tam nádory (počítám, že není kastrovaná a štěňata neměla?) a čím dřív se to operuje, tím menší rozsah se bere.
    KREMZINA
    KREMZINA --- ---
    MATHEA: toho se právě taky obávám, nikdy neměla štěňata, ale pořád doufám, že jsou to fakt jen nějaký uzlíky
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    KREMZINA: no, tukovy moc ne, spis vyslovene nadory na mlecny liste.. ale nechci te desit.
    KREMZINA
    KREMZINA --- ---
    Mám dotaz, mojí papillonce se vedle jedné bradavky udělala malá boulička, moc si na to nenechá sáhnout, ale jinak je veselá, hravá a má normální chuť k jídlu. Tal nevím, mám to řešit? Je jí 12, vždycky byla zdravá a obávám se, aby jí případný stres na veterině neublížil víc než ta boulička. Dělají se fenkám u bradavek nějaké tukové tumory?
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    VERCA_ZABA: mno kdyby sis chtěla byt jista stopro, tak foresto. Má delší účinek, takže nevyjde o tolik dráž.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam