• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...

    Lámete si hlavu, co schází nebo přebývá vašemu zvířátku?

    ŘEŠÍTE ZDRAVOTNÍ PROBLEMY VAŠICH MAZLÍČKŮ?

    Pátráte po chovatelských tricích, nebo jen řešíte drobné poranění či zdravotní neduh?
    Ptejte se místních "zkušených" na co jen chcete, od výběru vhodného steliva pro suchozemskou želvu přes plusy a minusy psích oblečků až po rozměry voliery pro kakadua..
    ... pole působnosti sahá tam, kde končí bohaté zkušenosti všech ostatních zúčastněných, tedy, kdo chce dnes poradit, zítra třeba sám přijde s dobrou radou někomu dalšímu..a rozhodně nezůstane jen u obligátních mazlíčků typu kočka či pes..



    koukněte sem...

    rozbalit záhlaví
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    LOVETHIEF: Úplně správně :o)
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    jenom odkazem, nechala jsem to veliky... myslite, ze se holky po kastraci hojej tak, jak maji? Byly na ni v pondeli.
    Cookie: http://lenka.stark.sweb.cz/holky/IMG_2719.JPG
    Bibi: http://lenka.stark.sweb.cz/holky/IMG_2722.JPG
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    CORNELA: Protože starší psi mají tukové nádory, všude možně v podkoží. Ale zrovna na mléčné žláze teda ne.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    CORNELA: Právěže ani ne. Ono to bývá často opouzdřený a bez celkových příznaků, o to je to horší, protože ti lidi pak přijdou nešťastní, že jí vlastně nic není, ale všude z ní kape a děsně to smrdí.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    KREMZINA: A já tě klidně vyděsím, protože je to moje práce. Dost lidí, kteří začínají tak jako ty (ono už je jí dvanáct, nechceme ji stresovat, ono to třeba nic nebude, operaci určitě nééé) končí za rok nebo dva tak, že přijdou s fenkou, která je pořád úplně zdravá, veselá, hravá, s normální chutí k jídlu, ale má na břiše osmicentimetrový prasklý znisaný nádor, se kterým už nejde nic dělat, takže se pak ta jinak zdravá fenka utrácí. Řeš to hned, jestli je jinak zdravá, operaci zvládne a bude mít klid.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    KREMZINA: Rozhodně řešit. Tukové se nedělají, dělají se jim tam nádory (počítám, že není kastrovaná a štěňata neměla?) a čím dřív se to operuje, tím menší rozsah se bere.
    KREMZINA
    KREMZINA --- ---
    MATHEA: toho se právě taky obávám, nikdy neměla štěňata, ale pořád doufám, že jsou to fakt jen nějaký uzlíky
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    KREMZINA: no, tukovy moc ne, spis vyslovene nadory na mlecny liste.. ale nechci te desit.
    KREMZINA
    KREMZINA --- ---
    Mám dotaz, mojí papillonce se vedle jedné bradavky udělala malá boulička, moc si na to nenechá sáhnout, ale jinak je veselá, hravá a má normální chuť k jídlu. Tal nevím, mám to řešit? Je jí 12, vždycky byla zdravá a obávám se, aby jí případný stres na veterině neublížil víc než ta boulička. Dělají se fenkám u bradavek nějaké tukové tumory?
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    VERCA_ZABA: mno kdyby sis chtěla byt jista stopro, tak foresto. Má delší účinek, takže nevyjde o tolik dráž.
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    CAMELLA: no, jako hrajou si spolu a kousou se.. ale je fakt ze arnost ma ten obojek schovanej v srsti..
    prave sem se scaliborem byla dycky spokojena a je i za dobrou cenu..
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    VERCA_ZABA: imho pokud ho kocour nebude vyloženě nějak ožužlávat atd, tak mu nic nehrozí
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    muzu dat arnostovi scalibor, kdyz mame kocku doma?
    loni ho mel, ale ted me v eshopu zarazila hlaska, ze se to nema..
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    njn. takovým psům bych dávala ten pro koně :))
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    CAMELLA: Ten psí, 500 ml. "Levným" myslím, že za tu cenu vydrží 40kg psovi na 50 dní, zatímco třeba Alavisy by spořádal dva, ne-li tři (teď nevím přesně dávkování)
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    TAPINA: jo, ale ty dáváš ten konský, ne? My dáváme ten co je určený pro psy a kočky a ten bohužel rozhodně není levný a vydrží kočce asi 3 měsíce.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    CAMELLA: Na jak dlouho ho tak kočka má? :o) Já ho hlavně dávám velkým psům, protože jim docela vydrží a vychází levně.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    MUI: u nás máme dobré zkušenosti s aptus aptoflex sirupem. Kočkám obvykle chutná a obsahuje vše
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    MUI: To vypadá složením dobře. Nebo Colafit pro kočky, ten je s příchutí šanty a mají ho rády, ale je to jen čistý kolagen, takže ne na pokročilou artrózu, spíš jen prevence.
    KAMPA
    KAMPA --- ---
    Srubka - jo to je mozny, ja mam kratkosrstaka...:)
    SRUBKA
    SRUBKA --- ---
    TAPINA: No jasný, ale třeba kiltix nám funguje spolehlivě.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam