• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...
    SIMCIIQ
    SIMCIIQ --- ---
    jen to ohmatal..
    teda jak to tomu psovi ledovat, ji se to nelibi
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    TAPINA: já právě taky doufám, že udělal, jenom mě trošku zneklidnil ten popis průběhu vyšetření, jinak bych se ani neozývala. Ale zas jestli je to zkušený profík, tak to třeba prohmátl a hned věděl a nebylo čím se zdržovat, no.

    Vidíš, to sem ani nevěděla, že to není převážně krev, když jsme to vypouštěli hafákům, bylo to červený :) A měla jsem pak vždycky psa "s mašličkou" :) Nejvtipnější to měla jednou Ovce, ta měla fakt velkou kapsu na boku, takže drén jí vedl prakticky přes celý bok - vypadalo to fakt úchylně :)
    SIMCIIQ
    SIMCIIQ --- ---
    jdu ji to teda ledovat, to mi vet ani nerekl, ach jo nejakej debil asi :( jdu to prozkoumat a budu s ni dneska spat
    FIFAJZ
    FIFAJZ --- ---
    TAPINA: Jasny, ja mluvila o kapse. No brrr, snad se cubis brzo uzdravi a nebudou komplikace.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    FIFAJZ: Tak to záleží, jestli to je kapsa, nebo otok. Otoky se neotvírají, není jak a proč.
    FIFAJZ
    FIFAJZ --- ---
    SIMCIIQ: No teda taky cucim, ze kapsu vet neotevrel, několikrat jsem mela u psu neco podobnyho a nebylo co resit, otevrit, dren a vyplachy navic. Jestli se ji to takhle nalilo hned po rvacce, nasadit "jen" antb, fakt ziram.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    Ona se u psů do těch kapes ani moc nevylívá krev, ale ranný sekret, který se hned infikuje a hnisá, takže se to otevírá vždycky, když to není umístěné tak, aby to vytékalo samovolně. No ale to je první, co se musí udělat, zkontrolovat, jestli tam není díra a když je, tak vysondovat, jak daleko vede. To snad vet udělal.
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    ZMYJKA: ono psi maj tu kůži přirostlou mnohem volnějc než lidi, takže tohle se zrovna docela liší, co vím.
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    CORNELA: tak co jsem viděla na svý čubě vypadalo vizuálně dost podobně. Že je v tom tekutina se na pohmat poznat dalo, to je fakt bylo to měkký a stlačitelný. Jinak u psů se to myslím otvírá celkem běžně bez nějakého moc dumání, už jsem to zažila třikrát a nikdy se nedělalo sono, vždycky rovnou otevřít a drén.

    Jj, já si taky nemyslím, že tohle by byl případ s velkejma cévama, to bylo jen k tomu že v těhle případech je vždycky na místě radši panikařit.
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    SIMCIIQ: ještě bych teda skutečně pečlivě prohledala kůži hlavně na horní části té boule a těsně nad, jestli tam není třeba menší ranka od zubu - to by pak hodně svědčilo pro tu krevní kapsu.
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    SIMCIIQ: ehm, nechci strašit a teda ledování (opatrné, aby to navíc neomrzlo) tak jako tak neuškodí, ale podobně vypadá, když se "odtrhne" kůže od tkání pod tím (což se psům po rvačce stává snadno) a dělá se tam kapsa která se plní krví a teda klasicky se to léčí tak, že se udělá odtoková dirka a dá se tam drén - ale nevím, možná se to může i nechat vstřebat, tím si nejsem jista - ale prostě jestli tomu vetovi moc nedůvěřuješ a kdyby se to třeba zvětšovalo, tak bych zkusila jiného.

    Vím o psovi, co takhle do podkoží na krku krvácel z dost velké cévy, pit mimochodem, tam se teda ta boule zvětšovala dost rychle, a zachránili ho tak tak.
    SIMCIIQ
    SIMCIIQ --- ---
    CORNELA: ok zaledujeme, dekuju ti..
    jsem byla docela prekvapena z toho veterinare, nic moc mi nerekl, byla jsem tam pet minut, dal mi atb a sla jsem pryc :( s tim, ze kdyby neco, tak mame zase prijit
    SIMCIIQ
    SIMCIIQ --- ---
    CORNELA: tak to je jen poskozena tkan, dostala jsem atb a peto v prdeli :) to je hrozny, za pet minut a nic vaznyho.. :)
    no, ale ja mam duse klid, to zas jo :)
    SIMCIIQ
    SIMCIIQ --- ---
    dik uz pro me jede kamos a jedeme tam, jen jsem nechtela bejt prehnane hystericka, tak proto sem to hodila sem..
    SIMCIIQ
    SIMCIIQ --- ---
    SIMCIIQ
    SIMCIIQ --- ---
    Prosim Maja se mi ted porvala a natekl ji krk ze strany foto prikladam..
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    TAPINA: skvely, diky!!!
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    LOVETHIEF: Úplně správně :o)
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    jenom odkazem, nechala jsem to veliky... myslite, ze se holky po kastraci hojej tak, jak maji? Byly na ni v pondeli.
    Cookie: http://lenka.stark.sweb.cz/holky/IMG_2719.JPG
    Bibi: http://lenka.stark.sweb.cz/holky/IMG_2722.JPG
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    CORNELA: Protože starší psi mají tukové nádory, všude možně v podkoží. Ale zrovna na mléčné žláze teda ne.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam