• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    WAMI: nevím jak u psa, ale mně se tohle děje, když mě hryzne mravenec, A obzvláště na polštářku nemusí být vůbec vidět, jestli ji tam nějaký hmyzák hryznul (třeba i vosa, ty žihadla nenechávaj) a pokud je na to trochu alergická... Jo a bolí to jak sviň. Takže já bych asi vsadila na mírnou alergickou reakci na nějaké hmyzí kousnutí.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    WAMI: No, začala se sekat tráva, tak že by osina? Ty sice nebývají přímo na polštářku, ale vyloučit se to nedá.
    WAMI
    WAMI --- ---
    Řeším s vetem, takže hnát mě tam nemusíte :)
    ale dotaz: čuba zničehonic předevčírem večer přestala našlapovat na nohu, přes noc už skoro nespala, nebyla schopná si tu tlapku nikam odložit, kvílela, při náhodném doteku fakt vyjekla. Včera ráno jsem s tím fičela na veterinu, odmyslím-li si část zvukového projevu, páč na sebe trochu hysterická je, tak ji to bolelo fest, jde o 3. prst na pravé zadní noze, veterinář jí to prohmatával - já se totiž bála nějak naštíplé kosti, prý ne, že na kost nereagovala, jen na tlak na polštářek. Měla to jen velmi lehce oteklé, nenalezeno žádné vnější poškození kůže, není tam žihadlo, ranka, odřenina, prostě nic.
    Dostala antiflogistika a něco proti bolesti. Měli jsme jít na kontrolu v pátek, že je to nejspíš zánět a počkáme, jestli se tam udělá absces a provalí se. ALE.
    Ale pofičím na veterinu opět ještě dneska - během včerejška a noci na dnešek jí to oteklo jak papuč, sice přestala být hysterická, takže si na to nechá kouknout a zvládne i podržení a doteky té nohy, ale zcela evidentně má napuchlý komplet celý 3. prst.

    Nesetkal se náhodou někdy někdo z vás s něčím podobným?
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    MAIKOR: většina lékáren má jen frontline a na požádání ti něco objednají
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    MAIKOR: čuba jich má ke stáru plno a člověk si zvykne :) Bývají někdy na ústí mazových žlázek a dělají se na nich takové čepičky z mazu, je dobré to občas vymáčknout trochu, aby se neucpaly (ty žlázky). Na hodně velkou na místě, kam si nedosáhla, mi zabral duofilm, ale ty menší nechávám na pokoji.
    MAIKOR
    MAIKOR --- ---
    aha, ok.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    MAIKOR: To nevím, ono se teď něco v těch pravidlech měnilo a já už jsem ztratila přehled, co je volně prodejné.
    MAIKOR
    MAIKOR --- ---
    dá se koupit normálně ve zveráku nebo jen u lékaře?
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    MAIKOR: Já mám v oblibě Duowin.
    MAIKOR
    MAIKOR --- ---
    jo, na víčku jsme jí to nechali odstranit při kastraci. Tak ok, smířím se s tím, že se budu lekat kolik má klíšťat :)) A snad žádné nepřehlídnu.
    Která pipeta je nejúčinější proti klíšťatům? Obojek se mi osvědčil Scalibor, ale chtěla bych zkusit pipetu.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    MAIKOR: Nechává se to, jen ty, které jsou na místech, kde by něčemu vadily (třeba oční víčka) se řeší chirurgicky. Když k tomu někdo má sklony, tak se stejně dělají pořád další.
    MAIKOR
    MAIKOR --- ---
    CAMELLA: to je pravda :)
    TAPINA: takže to nestojí ani za zkoušku? Některý má na místech kam si nedosáhne... A co s nimi jinak dělat? Nechat se mi jí to nechce, protože rostou.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    MAIKOR: Ty stařecké bradavice jsou navíc něco jiného, než infekční bradavice, na které zabírá vlaštovičník.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    MAIKOR: jenže lidi si to neolížou :)
    MAIKOR
    MAIKOR --- ---
    ale na bradavice se u lidí používá.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    MAIKOR: vlastovičník je jedovatý i pro lidi...
    MAIKOR
    MAIKOR --- ---
    Psici se začaly objevovat takové stařecké výrůstky jakoby bradavice. Můžu jí na to dát vlaštovičník? Není pro psy jedovatý?
    LUCIIE
    LUCIIE --- ---
    LANTHAL: Diky!
    LANTHAL
    LANTHAL --- ---
    LUCIIE: v UK se možná budou prodávat jiný značky, tak těžko radit.. ale koukám, že třeba Drontal seženeš asi i tam: http://www.vetuk.co.uk/dog-worming-cat-worming-drontal-for-cats-c-17_24/drontal-cat-worming-tablet-packs-p-5690
    U nás je to k dostání i v lékárně, a je to naprosto dostatečné odčervení pro dospělou kočku.
    LUCIIE
    LUCIIE --- ---
    Cau, neporadite mi nekdo jak odcervit kocku? Znacky produktu atd.?! Nemyslim si, ze ji neco je..ale chodi ven.. Tak jako prevenci... Jsou ji 3. A nechce se mi s ni na veterinu, protoze je z toho uplne mimo a hlavne to tady v UK dost stoji.:/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam