• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...

    Lámete si hlavu, co schází nebo přebývá vašemu zvířátku?

    ŘEŠÍTE ZDRAVOTNÍ PROBLEMY VAŠICH MAZLÍČKŮ?

    Pátráte po chovatelských tricích, nebo jen řešíte drobné poranění či zdravotní neduh?
    Ptejte se místních "zkušených" na co jen chcete, od výběru vhodného steliva pro suchozemskou želvu přes plusy a minusy psích oblečků až po rozměry voliery pro kakadua..
    ... pole působnosti sahá tam, kde končí bohaté zkušenosti všech ostatních zúčastněných, tedy, kdo chce dnes poradit, zítra třeba sám přijde s dobrou radou někomu dalšímu..a rozhodně nezůstane jen u obligátních mazlíčků typu kočka či pes..



    koukněte sem...

    rozbalit záhlaví
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    WOSHIII: já jsem třeba neodpovídala z toho důvodu, že přesně tohle se tu řešilo nedávno a když do vyhledávání zadáš "pes rozřízl tlapu" tak ti vyjedou mimo tvého ještě asi tři další stejný dotazy i s reakcema
    WOSHIII
    WOSHIII --- ---
    WOSHIII: Můžu se zeptat, z jakýho důvodu mi nikdo neodpověděl??
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    LOVETHIEF: Jsou, ale jsou dvakrát dražší, než všechny ostatní dobrý.
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    jsou tohle dobry odcervovaci tablety? Uvedomila jsem si, ze jsem uz nejak dlouho neodcervovala...
    DRONTAL Plus flavour a.u.v. 2 tablety : Lékárna.cz
    http://www.lekarna.cz/drontal-plus-a-u-v-tbl-2/
    NICKIE
    NICKIE --- ---
    CAMELLA: jo, s tim otevrenim je mi to jasne, my je dostali minuly tyden... diky
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    NICKIE: jinak se spíš dávají na začátek jiné kapky než tobrex (klasicky třeba ofloxacin), ale samozřejmě se pak můžou u veta zeptat, zda by nešly použít tyto od tebe. Jo a taky, správně by zádné oční kapky neměly byt používané déle než 28 dní od prvního otevření :)
    NICKIE
    NICKIE --- ---
    CAMELLA: díky, oni jí to právě vytírají něčím doma a mě zbyli tyhle kapky, tak jsem jim je chtěla dát..vyřídim to
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    NICKIE: je potřeba, aby kočku viděl veterinář, není zánět jako zánět.
    NICKIE
    NICKIE --- ---
    Ahoj, dostala jsem na veterine kapky do oci pro psa Tobrex. Muzu je dat i kocce? Ma zanet oka. Diky moc
    WOSHIII
    WOSHIII --- ---
    Ahoj, rada bych se zeptala. Vcera pri nocni prochazce si muj pes rozrizl tlapu. Na levy noze jakoby u prvniho prstu v zahybu. Prijde mi, ze je to hluboky tak 1cm. Teklo mu z toho silene moc krve, takze jsem mu to na noc obvazala a zasypala Septonexem pudrem. Samozrejme se tvaril, jakoze packa s obvazem neni jeho, tak jsem mu to rano sundala. Dnes uz to ma zatahly, ale teda strasne kulha, coz me vydesilo. Jinak se chova normalne. Je to na veterinu? Mam tam s nim jet? Diky moc za rady!:))
    KABIS
    KABIS --- ---
    LAETATIO: to me krasne rozesmalo, dekuju :)
    LAETATIO
    LAETATIO --- ---
    KABIS: přesně tak. Vet na to kouknul, vymáčknul žlázky a za pár dní to bylo pryč. Vůbec se mi tomu nechtělo věřit :D Ale třeba je to něco úplně jinýho, jen mi ta vzpomínka prostě vytanula, jak jsi o tom psala
    KABIS
    KABIS --- ---
    LAETATIO: a to se vyresilo vycistenim analnich kanalku?

    TAPINA: no, neolizovani bude problem, mrknu jestli mam jeste satelit doma. Uvidime :) vecer to zkusim vyfotit, ale neslibuju, dorazim pozde a stahana
    LAETATIO
    LAETATIO --- ---
    KABIS: jj měl takovou divnou bouličku zarudlou, nebolestivou mezi prstama na přední noze
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    KABIS: Většinou na to dávám jen dezinfekční mast a skoro si myslím, že by to zmizelo i bez ní. Hlavně neolizovat, granulomy mizí, když si jich nikdo nevšímá.
    KABIS
    KABIS --- ---
    LAETATIO: Na pacce?
    TAPINA: fuj, jsem si vyguglila fotky, to je nechutny :) hele ale vypada to podobne. Ale taky trochu jinak. Jak se to pak leci?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    TAPINA: nehledě na pohodlnost úklidu :-)
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    ZUZKAOU: Není, zvlášť u koček. Já si nemyslím, že by se mu to mělo nějak často opakovat, kočky na to netrpí tolik, jako psi. Maximálně udržovat tuhou stolici, aby se žlázky samovolně čistily, ale nemít permanentní průjem je tak nějak všeobecně prospěšné :o)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Je nějaká prevence před zanícením análních žlázek?

    Sůvovi tahle jedna praskla, ale protože jaksi je poněkud magorský kocour a nenapadlo mě preventivně jim prohlížet zadek, tak jsem na to přišla až ve fázi, kdy se to hojilo a i u veterináře jsme nakonec jen dostali mastičku na podporu hojení.

    Průjem ani zácpu jsem nějak nepozorovala.

    Fakt bych nechtěla aby se to opakovalo a případně s nějakým horším průběhem, než že najdu už zarůstající strup.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    Já si schválně počkám na tu fotku, ale podle popisu mi to přijde jako zánětlivý granulom, který se udělá co chvíli z kdečeho, na prstech u drápů dost typicky.
    TARGI
    TARGI --- ---
    KABIS: tak uvidíš, ale zánět - bez teploty, hrejivosti, citlivosti.. je divný, tím neříkám nemožný :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam