• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...
    LAETATIO
    LAETATIO --- ---
    KABIS: přesně tak. Vet na to kouknul, vymáčknul žlázky a za pár dní to bylo pryč. Vůbec se mi tomu nechtělo věřit :D Ale třeba je to něco úplně jinýho, jen mi ta vzpomínka prostě vytanula, jak jsi o tom psala
    KABIS
    KABIS --- ---
    LAETATIO: a to se vyresilo vycistenim analnich kanalku?

    TAPINA: no, neolizovani bude problem, mrknu jestli mam jeste satelit doma. Uvidime :) vecer to zkusim vyfotit, ale neslibuju, dorazim pozde a stahana
    LAETATIO
    LAETATIO --- ---
    KABIS: jj měl takovou divnou bouličku zarudlou, nebolestivou mezi prstama na přední noze
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    KABIS: Většinou na to dávám jen dezinfekční mast a skoro si myslím, že by to zmizelo i bez ní. Hlavně neolizovat, granulomy mizí, když si jich nikdo nevšímá.
    KABIS
    KABIS --- ---
    LAETATIO: Na pacce?
    TAPINA: fuj, jsem si vyguglila fotky, to je nechutny :) hele ale vypada to podobne. Ale taky trochu jinak. Jak se to pak leci?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    TAPINA: nehledě na pohodlnost úklidu :-)
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    ZUZKAOU: Není, zvlášť u koček. Já si nemyslím, že by se mu to mělo nějak často opakovat, kočky na to netrpí tolik, jako psi. Maximálně udržovat tuhou stolici, aby se žlázky samovolně čistily, ale nemít permanentní průjem je tak nějak všeobecně prospěšné :o)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Je nějaká prevence před zanícením análních žlázek?

    Sůvovi tahle jedna praskla, ale protože jaksi je poněkud magorský kocour a nenapadlo mě preventivně jim prohlížet zadek, tak jsem na to přišla až ve fázi, kdy se to hojilo a i u veterináře jsme nakonec jen dostali mastičku na podporu hojení.

    Průjem ani zácpu jsem nějak nepozorovala.

    Fakt bych nechtěla aby se to opakovalo a případně s nějakým horším průběhem, než že najdu už zarůstající strup.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    Já si schválně počkám na tu fotku, ale podle popisu mi to přijde jako zánětlivý granulom, který se udělá co chvíli z kdečeho, na prstech u drápů dost typicky.
    TARGI
    TARGI --- ---
    KABIS: tak uvidíš, ale zánět - bez teploty, hrejivosti, citlivosti.. je divný, tím neříkám nemožný :-)
    LAETATIO
    LAETATIO --- ---
    KABIS: má čistý análky? Podle popisu měl něco podobnýho můj první pes a zmizelo to hned po vymáčknutí žlázek...
    KABIS
    KABIS --- ---
    TARGI: no, doktorka z toho byla trosku nesva, koumala to a rikala, ze jsou 2 moznosti - bud tam ma nejaky zanet a otok, nebo nadurek na kuzi. dala nam atb, neco protizanetlivyho a masticku, za tyden na kontrolu, kdyz se to nezmensi, tak vyriznout, kdyz se to zvetsi, tak naklusat a asi taky vyriznout :) vecir to zkusim nafotit, ted to ma zavazany
    TARGI
    TARGI --- ---
    KABIS: dej pak vedet .-) Jsem taky zvedava .-)
    KABIS
    KABIS --- ---
    No, tak jsem si to zaridila abych veterinu stihla jeste dnes, bude to celkove lepsi. Jsem docela zvedava, co to bude, vypada to fakt divne :)
    TARGI
    TARGI --- ---
    MAGDALENA: zlomenej drap dost boli a je citlivej, teda, zatím jsem nepoznala takovej, co by nebyl... a KABIS pise, ze to neboli....
    TARGI
    TARGI --- ---
    KABIS: nemuze to byt neco vrazeneho, zapouzdreneho?? To vicemene neni moc bolestive, obcas..Tu fotku hod urco, ale jestli to fakt neboli...zkusila bych to i trosku zmacknout...jestli tam neni hnis....
    Mozna bych to uplne nehrotila, jestli to nema citlive, teple a hnisave.... Hlidala bych to a pokud se to nebude zhorsovat jela bych az budes mit moznost.... Ale nejdriv hod tu fotku at to vidime a muzem lip odhadnout...
    MAGDALENA
    MAGDALENA --- ---
    KABIS: Neni to zlomeny drap? Nase Azra to miva. Pokud je to ono tak se zbytek drapu vytrhne, dostanete atb masticku a obvazy. Na sobotu bych necekala i kdyz na pohotovost to zrovna neni.
    KABIS
    KABIS --- ---
    OPI: vidisto, doma budu ale az vecir, tak uvidime no :)
    OPI
    OPI --- ---
    KABIS: zkus hodit foto
    KABIS
    KABIS --- ---
    KABIS: jo, jeste dodatek, po blizsim zkoumani mi to prijde spis ze to ma nejak narostly, nez rana dovnitr.. Nevim, nedivedu to zhodnotit. Spis to vidim na panikareni a veterinu dneska zatim, tak jen jestli se nekdo s necim takovym nepotkal..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam