• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...

    Lámete si hlavu, co schází nebo přebývá vašemu zvířátku?

    ŘEŠÍTE ZDRAVOTNÍ PROBLEMY VAŠICH MAZLÍČKŮ?

    Pátráte po chovatelských tricích, nebo jen řešíte drobné poranění či zdravotní neduh?
    Ptejte se místních "zkušených" na co jen chcete, od výběru vhodného steliva pro suchozemskou želvu přes plusy a minusy psích oblečků až po rozměry voliery pro kakadua..
    ... pole působnosti sahá tam, kde končí bohaté zkušenosti všech ostatních zúčastněných, tedy, kdo chce dnes poradit, zítra třeba sám přijde s dobrou radou někomu dalšímu..a rozhodně nezůstane jen u obligátních mazlíčků typu kočka či pes..



    koukněte sem...

    rozbalit záhlaví
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    MARKYSHA: Scalibor a Foresto jsou jediné dva obojky, které prodávám. Fungujou. Ucházející byl i Kiltix, ale ten smrdí i přes krabičku tak, že ho nechci mít poblíž sebe :o) A letos už lidi taky říkají, že účinnost slábne.
    LANTHAL
    LANTHAL --- ---
    MARKYSHA: taky mám pro psa Scalibor už pár let a spokojenost, letos snad za ty roky první klíště na čumáku (ale akorát v době, kdy jsem měnila obojky za nový, takže tam mohla bejt nějaká přechodná doba než ten novej začal plně fungovat)
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    MARKYSHA: meli jsme scalibor dva roky po sobe a ok, rekla bych srovnatelnej s foresto. Nechala jsem se zlakat na foresto letos tim, ze udajne vubec nesmrdi. A on teda prvni tyden smrdel a to teda fest. Takze pristi rok koupim zase scalibor, ten sice smrdel chvili taky, ale byl o dost levnejsi.
    MARKYSHA
    MARKYSHA --- ---
    TAPINA: hele ten Scalibor je účinný? Přiznám se, že jsem taky naletěla na Frontline, ale je fakt k prdu, rok od roku horší a to Combi je ještě snad ještě horší. Jen velká reklama a psi mi trousili nacucaná klíšťata a měli zanícené hlavičky, jak když nedám nic.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    Jen taková perlička, jak i fungování antiparazitika může být subjektivní záležitostí.
    Klient: "Já používám pořád na klíšťata Frontline."
    Já: "A on vám funguje? Jak jste s tím spokojený?"
    Klient: "Funguje dobře, není problém. Některá klíšťata jsou teda živá, ale někerá jsou suchá. No naposled jich z lesa přinesl patnáct."
    LAETATIO
    LAETATIO --- ---
    VERCA_ZABA: no mě to furt jako blbost nepřijde, když vim, že funguje, tak nebudu testovat nic, co by sice třeba taky pomohlo, ale ne tolik, takže bych těch klíšťat tahala třeba několikanásobně víc.. Ale u nás je to i tim, že pořád někam jezdíme, furt někde trajdáme, vyskytovat se stále na území třeba jednoho okresu, kde vím, že ta situace není nijak strašná, tak to tolik nehrotím. A kočky mám taky :D
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    LAETATIO: proto si myslím, že je blbost vyhazovat takový prachy za Foresto.. my nemít ty kočky, tak mám scalibor, kterej je o půlku levnější
    LAETATIO
    LAETATIO --- ---
    LOVETHIEF: já si myslim, že letos je těch klíšťat tolik, že na 100 % nebude účinkovat nic. Z běžnýho provozu a výletů jsem jich letos tahala tak 5 - 10 (loni 2 za celou sezonu), ale na jednom vandru jsme snad prošli hnízdem a to jsem jich pak vytáhla snad 15... Taky máme foresto.
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    VERCA_ZABA: ja tuhle jednoho extremne oprsklyho klistaka tahala primo Darbymu z krku, hned pod Forestem.
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    TILLIT: my máme taky foresto a taky už sme tahali x klíšťat:/
    MAMBELINA
    MAMBELINA --- ---
    Dík za typ, naštěstí se dí Foresto sehnat na netu, takže ještě dnes si ho objednám.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    LANTHAL: S těma levnějšíma je to tak, že tu a tam někdo řekne, že nějaká značka mu vyhovuje (každému jiná), ale zbylých 90 % nadává. Foresto funguje všem, což ve finále šetří dost peněz za zkoušení patnáctého obojku za stovku, který zase bude k ničemu, přestože sousedka ho chválí.
    LANTHAL
    LANTHAL --- ---
    TAPINA: proč jen foresto?
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    PONCIK: U koček máš celkem jednoduchý výběr - jednu značku obojku (bohužel to Foresto, ketré teď dočasně není k dostání), nebo óóóbrovský výběr ampulek s účinnou látkou, která téměř nefunguje :o)
    LANTHAL
    LANTHAL --- ---
    PONCIK: obojky pro kočky mívají pojistku, která se při dostatečném tahu rozepne
    moje kočky mají tenhe: http://www.spokojenypes.cz/...r%20pro%20ko%C4%8Dky/obojek-antiparazitni-sos-flea-tick-35-cm?id=13701 ... klíšťata žádná, blechy taky ne, cena v pohodě. Občas někdo nějakej ztratí, ale dá se to přežít (lepší, než kdyby se uškrtily).
    PONCIK
    PONCIK --- ---
    Co proti klíšťatům pro dvě pubertální šelmy kočičí ? U obojků mám obavy, že se někde zaháknou při výpravách za poznáním. Díkes
    NEVENA
    NEVENA --- ---
    Jak dlouho vydrží enrofloxacin v neporušeném obalu v lednici?
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    v tescu na zlicine foresto furt inzerujou pred lekarnou, tak treba jeste maji neco skladem, kdyby ...
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    CAMELLA: No to je pěkný. Dík.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    TAPINA: tuším, že na konci června...
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    Oficiálně ampulím vadí jen šamponování, ale když pes poleze do vody v létě každodenně, tak mu to taky nebude fungovat dýl, než pár týdnů. Pro psy teda teď ještě je varianta Scalibor.


    CAMELLA: Nemáš nějaké interní info, kdy zas Foresto bude?
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    TILLIT: jako že se málokde dá sehnat, protože vyrobce neodhadl zájem a nové obojky se teprve vyrábějí.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    MAMBELINA: smí do vody, nesmí se šamponovat. Ae je fakt, že jsou drahé.
    Skvělý je obojek foresto, ale ten má ted vypadek.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam