• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...
    HYSTERIA
    HYSTERIA --- ---
    BARUSSS: nevím, co na to místní odborníci, ale mě kdysi bylo porazeno, že na hnisající rány mám pořídil ichtoxyl mast (v lékárně za pár šupů), prdnout tam dávku velikosti malého oříšku, zavázat a nechat přes noc. Případně další dny opakovat, je-li nutno.
    Nevšímat si toho, že píšou, že je to na akné.
    U psů i u lidí perfektní výsledky s hnisajícími ránami, toť moje zkušenost...
    BARUSSS
    BARUSSS --- ---
    Tak Vás zase poprosím o radu... Nevím proč ale jsem nějaká skeptická.. V neděli jsme tedy šli na veterinu s tím podezřením na osinu. Doktorka tedy řekla, že to osina je. Nařízla psovi kůži v meziprstí,aby vytekl hnis, kterého tam bylo hodně a pokoušela se prozkoumat kanálek zda tam osinu nenajde. Nic. Takže tlapka obvaz, ATB něco na zánět. Po kontrola převaz, út to samé a otok už podstatně menší. Obvaz už sundala a poslala nás domů s tím, že se máme ukázat po dobrání ATB. Už včera mi pes začal více kulhat a z místa řezu mu začal opět vytékat hnis. Dnes jsme tedy chvátali na veterinu a dr. zavedla dren. Viz foto. No mordovala se tam s ním hrůza.. Dostali jsme další ATB a léky na zánět. Nějak se mi ta tlapka nezdá, nvím jestli to tak je v pořádku nebo jestli nemám radši zajít na jinou veterinu. Doposud jsme chodili s tlapkou na vet.Panda :// Tak jestli poradíte a zda mám v klidu. Díky

    XIFF
    XIFF --- ---
    TAPINA: Nojo tak to se nedá nic dělat, tak trochu sem si myslela, že je to marnej boj, ale zkusila jsem to, co kdyby náhodou existovalo něco zázračnýho na otlaky.. :) Každopádně dík za rychloodpověď.. :)
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    XIFF: Jo teď čtu 14 kg, tak někdy holt je mají i malí :o)
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    XIFF: No bohužel, nepomáhá nic jinýho, než mazat častějc. Ale já bych to nehrotila, velcí psi prostě otlaky mají, měli by je i v přírodě a jestli se mu tam nedělají píštěle, záněty nebo něco takového, ať si je má.
    XIFF
    XIFF --- ---
    když už jste u těch otlaků, máte někdo zkušenost jak se jich zbavit? Vídám to spíše u těžších plemen, náš má ale jen 14 kilo, spí v posteli, v pelechu, na gauči, občas se chladí na dlaždičkách a občas jen tak na koberci, ale na obou loktech je má.. Mazala jsem je konopnou mastičkou, to docela zabíralo, ale jakmile přestanu nebo polevim, hned se mu vrátěj.. :/
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    díky, nebudu plasit:)
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    VERCA_ZABA: Taky mi to přijde jako normální otlak.
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    VERCA_ZABA: Mne to na ty druhy fotce pripada jako uplne klasickej otlak, kterej se muze hojit treba diky tomu, ze leha na mekcim... Ale stopro ti to samozrejme nereknu, ale i kvuli tomu umisteni...
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    MATHEA: já ti nevím právě.. měl tam klasickou ztvrdlou kůži a ted to vypadá takhle, postupuje to i dál do chlupů, růžový, šupinatý..
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    VERCA_ZABA: Jen otlaky, ne?
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    může toto být pouze stará, ztvrdlá kůže, která se obnovuje? má to na loktech. nebo to může být třeba nějaká plíseň a mám letět na veterinu?



    ISCH
    ISCH --- ---
    TAPINA: Díky za rychlé info. Ano, bylo to v zimě...
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    ISCH: To snad ne, toho se dává tak málo, že to se žaludkem nemůže nic udělat. V zimě bývají záněty žaludku často i z prochladnutí.
    ISCH
    ISCH --- ---
    Je možný, že měl můj pes z PlagueOff zánět žaludku? Dostala ho k Vánocům, pak měla zánět (akorát to bylo po hlídání a ačkoliv se mi hlídačka dušovala, že nic nesežrala, ale kdo ví...), takže jsem jí ho přestala podávat.
    Nicméně mě sere, že je jen tak položenej v polici.
    Takže risknout nebo ne?
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    BARUSSS: Nařízne se to a osina se vytáhne, když tam je.
    BARUSSS
    BARUSSS --- ---
    TAPINA: :/ a to se řeší jak? No půjdu s ním na veterinu ještě dnes, chudák to má čím dál víc oteklé a nemůže skoro chodit
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    BARUSSS: Osina jak vyšitá, zítra zajděte na veterinu a nedávej mu ráno jíst, protože ho nejspíš budou muset přispat.
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    BARUSSS: to by mohla být osina, nebo něco jinýho malýho zapíchnutýho
    BARUSSS
    BARUSSS --- ---
    Ahoj, prosím o radu... psovi do rána otekla přední tlapka .. asi tak týden si ji už neustále olizoval..mezi 2. a 3. článkem má zarudlé místo. Nevíte oč by mohlo jít? Zřejmě to vypadá na alergii, ale nechápu nač by ji měl. Je mu 6 let a nikdy předtím se u něj něco takového nevyskytlo. Barfujeme. Díky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam