• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...

    Lámete si hlavu, co schází nebo přebývá vašemu zvířátku?

    ŘEŠÍTE ZDRAVOTNÍ PROBLEMY VAŠICH MAZLÍČKŮ?

    Pátráte po chovatelských tricích, nebo jen řešíte drobné poranění či zdravotní neduh?
    Ptejte se místních "zkušených" na co jen chcete, od výběru vhodného steliva pro suchozemskou želvu přes plusy a minusy psích oblečků až po rozměry voliery pro kakadua..
    ... pole působnosti sahá tam, kde končí bohaté zkušenosti všech ostatních zúčastněných, tedy, kdo chce dnes poradit, zítra třeba sám přijde s dobrou radou někomu dalšímu..a rozhodně nezůstane jen u obligátních mazlíčků typu kočka či pes..



    koukněte sem...

    rozbalit záhlaví
    XIFF
    XIFF --- ---
    TAPINA: Nojo tak to se nedá nic dělat, tak trochu sem si myslela, že je to marnej boj, ale zkusila jsem to, co kdyby náhodou existovalo něco zázračnýho na otlaky.. :) Každopádně dík za rychloodpověď.. :)
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    XIFF: Jo teď čtu 14 kg, tak někdy holt je mají i malí :o)
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    XIFF: No bohužel, nepomáhá nic jinýho, než mazat častějc. Ale já bych to nehrotila, velcí psi prostě otlaky mají, měli by je i v přírodě a jestli se mu tam nedělají píštěle, záněty nebo něco takového, ať si je má.
    XIFF
    XIFF --- ---
    když už jste u těch otlaků, máte někdo zkušenost jak se jich zbavit? Vídám to spíše u těžších plemen, náš má ale jen 14 kilo, spí v posteli, v pelechu, na gauči, občas se chladí na dlaždičkách a občas jen tak na koberci, ale na obou loktech je má.. Mazala jsem je konopnou mastičkou, to docela zabíralo, ale jakmile přestanu nebo polevim, hned se mu vrátěj.. :/
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    díky, nebudu plasit:)
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    VERCA_ZABA: Taky mi to přijde jako normální otlak.
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    VERCA_ZABA: Mne to na ty druhy fotce pripada jako uplne klasickej otlak, kterej se muze hojit treba diky tomu, ze leha na mekcim... Ale stopro ti to samozrejme nereknu, ale i kvuli tomu umisteni...
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    MATHEA: já ti nevím právě.. měl tam klasickou ztvrdlou kůži a ted to vypadá takhle, postupuje to i dál do chlupů, růžový, šupinatý..
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    VERCA_ZABA: Jen otlaky, ne?
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    může toto být pouze stará, ztvrdlá kůže, která se obnovuje? má to na loktech. nebo to může být třeba nějaká plíseň a mám letět na veterinu?



    ISCH
    ISCH --- ---
    TAPINA: Díky za rychlé info. Ano, bylo to v zimě...
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    ISCH: To snad ne, toho se dává tak málo, že to se žaludkem nemůže nic udělat. V zimě bývají záněty žaludku často i z prochladnutí.
    ISCH
    ISCH --- ---
    Je možný, že měl můj pes z PlagueOff zánět žaludku? Dostala ho k Vánocům, pak měla zánět (akorát to bylo po hlídání a ačkoliv se mi hlídačka dušovala, že nic nesežrala, ale kdo ví...), takže jsem jí ho přestala podávat.
    Nicméně mě sere, že je jen tak položenej v polici.
    Takže risknout nebo ne?
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    BARUSSS: Nařízne se to a osina se vytáhne, když tam je.
    BARUSSS
    BARUSSS --- ---
    TAPINA: :/ a to se řeší jak? No půjdu s ním na veterinu ještě dnes, chudák to má čím dál víc oteklé a nemůže skoro chodit
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    BARUSSS: Osina jak vyšitá, zítra zajděte na veterinu a nedávej mu ráno jíst, protože ho nejspíš budou muset přispat.
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    BARUSSS: to by mohla být osina, nebo něco jinýho malýho zapíchnutýho
    BARUSSS
    BARUSSS --- ---
    Ahoj, prosím o radu... psovi do rána otekla přední tlapka .. asi tak týden si ji už neustále olizoval..mezi 2. a 3. článkem má zarudlé místo. Nevíte oč by mohlo jít? Zřejmě to vypadá na alergii, ale nechápu nač by ji měl. Je mu 6 let a nikdy předtím se u něj něco takového nevyskytlo. Barfujeme. Díky
    HYSTERIA
    HYSTERIA --- ---
    FIFAJZ: My Kelpu dáváme. Aby byl vidět výsledek, tak jsem musela dát malinko "nad-dávku". Bez toho, ale aby se ten plak pak mechanicky sundal to nejde. Takže dáváme Kelpu a pak morkové kosti. V téhle kombinaci výsledky máme.
    A na smrdutý dech se nám osvědčila chlorella (když jsme u těch řas:)
    PONCIK
    PONCIK --- ---
    Nevíte co je v petrželový nati tak omamnýho, že ji naše šelmičky kočičí kradou kudy chodí ?)?
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    Daji se nejak sehnat leky za nejakou velkoobchodni cenu, nebo tak neco? V pripade odberu ve velkem mnozstvi? Muj ctyrnohej milacek zere 56 tablet ortanolu denne, tak jestli jsou nejaky jinny moznosti domluvy/pres znamost, nez klasika recept a lekarna.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam