• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...
    REK11
    REK11 --- ---
    ahoj, chtěla bych se podělit o zkušenosti s blechama a hlavně přípravkama na ně. Přišli jsme asi před 3 tydny na to,ze domácí kočka nějakým způsobem přišla k blechám. Pouzili jsme vsechny dostupne prostredky, vcetne vystrikani bytu biokillem, biolitem a cobrou. kocka dostala spot frontline combo. Výsledek byl,ze se vytrvale drbala, vajíčka všude a blechy vesele lezly i na mě..... Psala jsem poměrně dost nešťastná tapine a ta mi poradila tabletu comfortis. Jako byla to tableta o velikosti mexickeho dolaru, tak jsem ji nakouskovala a do kocky dostala. A to hlavni. Je klid!!! má to pusobit měsíc a o tolik drazsi nez spot to není........ ty potvory si uz asi zvykly na vsechno :-(
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    já mám taky dotaz, jak často by měl být odčervován pes (respektive fena, cca 1,5 roku, mix labradora a blíže neurčeného středního plemene, váha něco málo pod 30 Kg, krmená nejlevnějšíma granulema a zbytkama ze stolu) je to typický "zahradní pes" - nechodí se venčit, ale za to minimálně 1x za 14 dní ze zahrady zdrhne a toulá se po vsi a v přilehlém lese
    .. pes není můj, ale zarazil mě názor místního veterináře, který měl prohlásit, že takový pes se nemusí odčervovat častěji než jednou za rok (zvláště když se o víkendech potkává s batoletem, které naráží po zahradě na "bobky" od psa)
    .. nějaký protinázor veterináře? já jsem radila odčervovat jednou za tři měsíce, jak to znám od venkovních koček ..
    TESSS
    TESSS --- ---
    mam dotaz, jak poznam, ze psa uz pretezuju. Jde mi o to, ze v rodine je 10 leta fenka a ja kdyz jedu nekam na vylet, tak ji beru s sebou. Naposledy jsme byly ted o vikendu na Sumave 35 km a cc 1000 metru prevyseni. Driv jeste tak predloni ruzne pobihala okolo a nechala se vyprovokovat ke hre od myho psa. Dnes uz jen tape nekde okolo nas, max se obcas nekde zapomene a cmucha a pak nas dobiha. Nerada bych ji odrovnala prilisnou namahou, je nejaky indikator, jak poznam, ze bych mela zkratit trasu? Vodu pro psy nosim a davam trochu vic jidla.
    BARUSSS
    BARUSSS --- ---
    tak s radostí můžu hlásit, že otok ustoupil a nožka už vypadá o dost lépe..avšak 2.tlapka včera začala mít podobný problém..Didi si ji intenzivně olizoval a okem bylo patrné, že i do ní vnikla osina..tu se nám naštěstí podařilo dnes na veterině vytáhnout. uff.. Takže dejte si pozor na osiny!
    Všem děkuji za rady a Pan ponožka zdraví :)

    BLUDICKA
    BLUDICKA --- ---
    BLUDICKA: S pocitem úlevy sděluji, že problém kulhání je vyřešen - byla to obyčejná tříska, která se ovšem dostala mezi druhý a třetí prst na pravé tlapce; jak se ji Ben snažil odstranit, nanesl si mezi prsty ještě chlupy. Teprve znovu opakovanou a důkladnou prohlídkou (málem jsem mu tu packu prohlížela i z rubové strany) jsem problém objevila. Kůžička mezi prsty je začervenalá a podrážděná, ale nic nekrvácí ani nehnisá. Namazala jsem to hojivou mastičkou a budu sledovat, ale kulhání zmizelo a Ben si tlapku nelíže.
    ADITU
    ADITU --- ---
    XAJA: aha, diky za info
    XAJA
    XAJA --- ---
    ADITU: ťapina dovolenkuje, čo viem.
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    MATHEA: Tak u nas snad ok, fakt to vypada na opozdenou reakci na ockovani, ve stehnu ma zanet, mirne zvysena teplota, bolestivost a otok, ortopetidicky vypada vse v cajku. At uz tho vsichni tri nechaj, probuh...
    BLUDICKA
    BLUDICKA --- ---
    Můj pes taky začal kulhat - na pravou přední nohu. Nemohu najít příčinu - při prohlížení a prohmatávání tlapky i celé nohy nereaguje; když zkouším nohu různě natahovat a ohýbat, tak taky ne. Poranění polštářku tlapy jsem nenašla, zapíchnutý trn taky ne. Nejvýrazněji kulhá, než se "rozejde" z lehu, což se mi vůbec nelíbí, protože to ve mně vzbuzuje obavy, že by to mohl být kloub. Je to ale mladý pes, třiapůl roku, tak by zatuhlé klouby snad prokristapána ještě neměly hrozit!
    Mohl si ale tlapku narazit, protože sousedovic fena hárá, je právě v tom nejhorším období, a zhysterizovaný pes skáče na dveře a snaží se za ní dostat :-(
    No, vypravím se k místnímu veterináři, kterého bohužel neznám, protože jsme přes léto na chalupě; ať se na tu nohu koukne a nějak se k tomu vyjádří...
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    Jest doplnujici info - v patek hend po ockovani kulhal chvilku, pak ok, v sobotu byl uz "jinej", ale pricitala jsem to zylkene, kulhani jsem nepozorovala, v nedeli uz asi obcas tu nohu odlehcoval, ale s tim jak obcas jednu z nohou odlehcuj coby malej pes, jsem tomu nevenovala pozornost:( Moc nelital, pricitala jsem to zylkene/vedru..:( Pri vecernim venceni se po vyjiti z bytu zastavil, ze schodu se mu moc nechtelo, pak sel. Dosli jsme k dalsim, stal, sla jsem k nemu, sehla jsem se, ze e na nej podivat, pri doteku zacal kvicet, tak me napadlo, ze jsem mu skripla kuzi do spony od ksiru, predelala jsem to a ok, jen byl pomalej....rano se ani nevysral:(
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    po schodehc odmita jit, od soboty je na Zylkene
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    Do prdele:( Muze Arnost kulhat na pravou zadni kvuli ockovani Biocan M, ktery do ni dotal v patek????:( Chodi po trech, ale kdyz venku cural, tak se na ni normlne postavil a zvednul druhou. Boli ho, kdyz mu nozicku davam k telu, to skuci, kdyz mu ji naopak propinam, tak se sice tvari, ale je ticho...
    BARUSSS
    BARUSSS --- ---
    FIFAJZ: to vedro taky beru vpotaz, že neprospívá...ale včera sem mu nohu chladila, má puštěný větrák a je jen doma... raději zítra ještě zkusíme navštívit jinou veterinu aspoň na konzultaci a uvidíme
    Na tu veterinu mrknu, děkuji .)
    FIFAJZ
    FIFAJZ --- ---
    BARUSSS: Ty blaho, chudak, ten si teda uziva. :( Jinak na flegmonu v prstu jsem dostala ja presne ala Didi visnak a antb, snad se mu ulevi. Ony ty tropy taky asi podobnym radustkam nesvedci. :(
    LAETATIO
    LAETATIO --- ---
    BARUSSS: já mám v Praze zatím nejlepší zkušenosti s veterinou Svobodník, konkrétně panem doktorem Svobodníkem nebo Mladým.
    BARUSSS
    BARUSSS --- ---
    Ještě včera jsem si myslela, že se to už bude zlepšovat, ale dnes je zase vše jinak. Otok se Didimu zvětšil na spodní straně nohy podél loketní kosti. Dnes nám dr. udělal zábal s višňákem a udělal RTG/kterej je asi úplně k prdu/ a víc nic.. zas ať přijdeme zítra. Já už vážně nevím,co si myslet. Nemělo by se to už řešit operací? O ostatních veterinách v Praze moc nevím, takže asi zítra na Pandu zajdu ráno, vezmu zprávu a pojedem do AAVetu...

    MATHEA
    MATHEA --- ---
    Kdyz je ted Balous dva tejdny v pohode s tim jeho sranim na RC (na klasicky gastro intestinal lip nez na low fat), muzu s nim zkusit prejit v prubehu pristiho tydne na Brit Care, nebo je to kravina?
    BARUSSS
    BARUSSS --- ---
    Dekuji tak ten zkusim :)
    ADITU
    ADITU --- ---
    Mam dotaz/SOS od kamaradky: Ahoj, jsme se psem na dovolené ve švýcarsku, no a dneska si tady při jednom dovádění ošklivě zatrhla dráp. Takový ten nahoře, jakože "palec". Je nalomený u kořene a lehce krvácel. Zůstal docela nakřivo, vylomený. No a já tady řeším, jestli jít ve švýcarsku se psem na veterinu na nějakej zákrok... Nebo jestli je to něco, co stačí udržovat v čistotě a po návratu (za týden) s tím zajít na naší veterinu.
    Vedel by nekdo? Tapino...?
    TARGI
    TARGI --- ---
    TARGI: a nevim jestli nám vždy dal dobrá atb, nebo je fakt řepik zazracnej ;-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam