• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...
    CHAPADLAFIALOVY
    CHAPADLAFIALOVY --- ---
    TAPINA: nene zánět ne, jednou měl hodně plnou a druhou skoro vůbec....no přítel ho objednal na pátek k veterinářce, když na to do tý doby nepříjdem, tak půjdeme za ní, je to dermatoložka, takže má takovejhle servis=)
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    CHAPADLAFIALOVY: Někdy jsou vidět mezi chlupama na kůži. Nebo ho vyčeš jemným kartáčkem nad papírem.
    CHAPADLAFIALOVY
    CHAPADLAFIALOVY --- ---
    TAPINA: kdyz on ma cernou srst, jak na ni mam videt cerny tecky?=)
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    CHAPADLAFIALOVY: Blechy nejlíp poznáš podle černých teček v srsti. Vidět se dá samozřejmě i samotná blecha, ale jak nejsou na psovi pořád, tak můžou uniknout pozornosti.
    CHAPADLAFIALOVY
    CHAPADLAFIALOVY --- ---
    MARKYSHA: alergie si nemyslím, krmim acanou jehne s jablkem, která je pro citlivější psi. Má tyhle granule už rok a naprosto v pohodě. Právě že vůbec nic se nezměnilo...Na krku má antiparazitní obojek i přesto může dostat blechy? asi jo co...je pravda, že sme měli ve čtvrtek doma asi hodinu fenuc chodskýho psa, kterou jsme našli na silnici, třeba to mohl chytnout od ní...dají se blechy vidět okem?
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    Ta souvislost drbání a červů se zrovna moc nezakládá na realitě, psi nemají roupi, aby je to svědilo u zadku :o) Když to nejsou žlázky, nejspíš to budou kožní paraziti, ale ty žlázky bych úplně nevylučovala. Jestli byly hodně plné, může to být ještě nějakou dobu podrážděné. Zánět v nich nebyl?
    MARKYSHA
    MARKYSHA --- ---
    CHAPADLAFIALOVY: To jsme řešili u německého ovčáka a byla to alergie na potraviny. Čím krmíš? Taky to ale můžou být blechy.
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    CHAPADLAFIALOVY: co zkusit preventivně odčervit?

    btw: jak rychle zapůsobí očervovací tableta (milbemax, tříkilová kočka)? B. už tu hodinu po podání chodí po pokoji a tváří se, jako by měla za pár vteřin porodit pět ježků :-)
    CHAPADLAFIALOVY
    CHAPADLAFIALOVY --- ---
    ahoj, prosím o radu, pes se uz tak cca tyden hryze u ocasu, na stehnech a zadku miva problemy s analnimi zlazkami, tak na nich byl v patek, myslela jsem ze to snim souvisi, ale hryzani neprestalo. Hryze se hlavne v noci, dneska uz mi to prislo docela hysterikcy. Kdyz mu ale prohlizim kuzi, vubec nic tam nevidim, maximalne dred ze strst,i co si tam udela tim hryzanim, ten ustrihnu, ale na kuzi nic... naky rady pls?
    LAETATIO
    LAETATIO --- ---
    TAPINA: aspoň nějaká dobrá zpráva. Dík
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    LAETATIO: Jestli je to čistý psincák, tak ne.
    LAETATIO
    LAETATIO --- ---
    TAPINA: a ještě k tomu mám jeden dotaz - můžou to od něj chytit i kočky?
    LAETATIO
    LAETATIO --- ---
    TAPINA: taky si to nemyslim, ale když už jsem celou akci naplánovala a zorganizovala, tak bych chtěla mít aspoň jiskřičku naděje, že se zúčastníme. Díky moc za odpověď
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    LAETATIO: Infekční je, dokud kašle (za to velmi infekční). Počítám, že to do pátku úplně přejít nestihne.
    LAETATIO
    LAETATIO --- ---
    jak je to s infekčností psincáku? Dnes mi začal pes kašlat a na sobotu máme naplánovanou akci s kamarády a jejich psy. Pokud se mi ho podaří vykurýrovat tak, aby byl v pátek už bez symptomů, bude bezpečné pro ostatní psy, abychom se akce zúčastnili?
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    Většinou ty podložky mají někde na sobě napsáno, kolik tekutiny pojmou. Jsou více i méně savé, od toho se pak odvíjí cena. A existujou i předražené, to jo :o)
    ADITU
    ADITU --- ---
    CAMELLA: ok, díky.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    ADITU: vicemene to samy, ale hrozne predrazeny.
    ADITU
    ADITU --- ---
    CAMELLA: ty, co se prodávají pro učení štěňat jsou to samý, a nebo horší?
    PIKKMA
    PIKKMA --- ---
    děkuji :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam