• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    _PINKY: já bych se na zaléčení problému kortikoidům nebránila. Nejprve je potřeba ten trávicí trakt uzdravit a pak se může hledat vhodná dieta.
    _PINKY
    _PINKY --- ---
    TEEAK: nam vet taky rikal, ze by to bylo na cca mesic...ale snazim se najit jiny reseni.
    _PINKY
    _PINKY --- ---
    TEEAK: A ma takovouhle alergii od mala, nebo se mu to projevilo postupne? Rada bych se prave toho problemu zbavila (nebo ho alespon omezila) v zakladech a ne tim, ze ho budu krmit suchou rejzi:(
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    TEEAK: bez těch korťasů by to ani nešlo, kočka měla ze začátku tak zdevastovaný střeva i žaludek, že nebyla pomalu schopná strávit ani ty předpisový granule (prostě jenom prošly kočkou a vyšly ve stavu, jako bych je namočila do vody - a ani nemluvím o tom, jak zhubla) .. během podávání kortikoidů se to pomalu dalo dopořádku a pak se korťasy vysadily a granule jí zůstaly
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    _PINKY: já svému prudce alergickému zvířeti dávám po poradě s veterinářem hypoalergenní veterinární dietu (RC) na předpis (a nesmí vůbec nic jiného - ani oblíznout, protože jinak okamžitě nastoupí drbání a problémy) .. která spoustu problémů vylepšila, ale ne všechny vyřídila .. nic dalšího jsme raději nezkoušeli a jsme v rámci možností spokojení .. antibiotiky a kortikoidy jsme si prošli taky
    _PINKY
    _PINKY --- ---
    TAPINA: U nas se to objevilo nedavno (prujem s krvi - absolvoval vsechny mozny testy, biopsii slinivky, zaludku, strev...a vysledek byl nejasnej, asi alergie). Nejdriv jsme vysadili obili, pak jsme presli na dietni/specialni granule...na tech to vypadalo dobre, ale ted zacal zvracet (a zvraci rano stavy uz asi 4 dny). Bojim se, ze kdyz pojedem k vetovi, nasadi mu slibovany kortikoidy a bude:( A nejradsi bych teda zacit krmit masem a prilohama / barfem a k tomu zvolila nejakou alternativni lecbu. Ale netusim, jaky jsou moznosti.

    A jinak teda podle slozeni mam pocit, ze jsou vsechny granule priserny a neni mozny najit nic vhodnyho:/
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    _PINKY: No, aj jo :o) Základ je vždycky zjistit, co zvířeti nedělá dobře (může to být lepek, nějaká bílkovina, nějaký sacharid, přísada, kterou používá některý výrobce) - trpělivou vylučovací metodou, a najít něco, co mu bude vyhovovat. Děláme to individualizovaným postupem, zdaleka neplatí, že když někdo vyrobí speciální granule pro citlivé zažívání, tak se prostě nasadí a bude pokoj. Obvykle se najde nějaká úplně normální značka, která jako jediná vyhovuje zvířeti, kterému nevyhovovlao nic jiného.
    _PINKY
    _PINKY --- ---
    Ahoj, nemate prosim nekdo zkusenost s alternativni lecbou (nebo cimkoli jinym nez ATB a kortikoidy) chronickyho zanetu traviciho traktu/alergie/zvraceni?
    FIFAJZ
    FIFAJZ --- ---
    EZKATER: Po osetreni bych doporucila dat psovi limec, aby si to nemohl vykousavat + na zadni tlapy fusekle, idealne tlusty, aby si to nemohl rozdrasat do krve. Naplast ci neco podobnyho by si stejne serval, taky je lepsi, aby rozdrapanina volne dychala a vysychala.
    EZKATER
    EZKATER --- ---
    Prosím o radu, pes má na boku obrovský rozdrápaný cosi (štípanec od blechy/bradavice), bohužel je to na místě, kde se může jak drbat, tak to vykousávat...existuje něco jako náplast, co by drželo na srsti a umožnilo to ránu zahojit?
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    KACJU: no,frantici jsou k temhle plemenum dost hystericky, neprevazej je ani letadlama
    KACJU
    KACJU --- ---
    Ahoj
    nevite co muze zapricinit natekani tlapek u psa?
    Natekaji jen polstarky. V posledni dobe pribral 4-5 Kg ale spis svalove hmoty. Je to krizenec AST. Je mu 6 let. Zradlo ma Proplan senzitiv adult. Driv sportovec, ted kvuli tlapkam to nejde.
    Lize si je a ma to uz do krve. Nechce si na to moc nechat sahat.

    U veterinare sme byli ale ten se venoval jinym problemum nez tomuhle. Bydlime ted ve FR a veterinari sou tu hodne drahy a prijde mi ze stoji za prd. Misto aby se zabival zdravotnim stavem tak me vyslichal jestli mam zkousky na chovani AST a ze je to pes 1 kategorie ze ho musi nechat vykastrovat a jestli nemam zkousky na chov bojovych psu ze ho musi utratit gggrrrr.
    DZIMI
    DZIMI --- ---
    REK11: tak ted jeste navsteva vererinare a nakup pro ctyri kocky na tri mesice...jupi :)
    REK11
    REK11 --- ---
    DZIMI: bud v klidu, ja se ptala kamaradek a byl mi doporucen, kdybych se neptala, mohla jsem byt nastvana jen na sebe. pak jsem to resila tady a nakonec ve vzkazech. byli jsme fakt zamoreny a ja nestastna.....
    DZIMI
    DZIMI --- ---
    REK11: Mnojo, to je tak, když se nezeptáš před nákupem a dáš na reklamní kampaň :/ Poučena jdu dokoupit tablety, nasadit kočkám a modlit se, aby ty potvory malé pochcípaly...
    REK11
    REK11 --- ---
    DZIMI: DZIMI: ahoj, urcite. frontline jsou vyhozene penize. ja to musela dat soucasne, jinak by nas blechy sezraly za ziva
    DZIMI
    DZIMI --- ---
    dotaz....podali jsme kockam frontline combo a samozřejmě, zatím bez úspěchu, je možné jim dát comfortis - případně jak dlouho po podání pipety??? Díky moc
    REK11
    REK11 --- ---
    HUDOUS_ML: moje kocka dostala tabletu pro 5-10 kg, coz samozrejme nema. kupovala to sestra. ja to zjistila az po. byla uplne v pohode. asi to fakt kazdy snasi jinak
    HUDOUS_ML
    HUDOUS_ML --- ---
    HUDOUS_ML: paní doktorka udělala seškrab, ve kterém nic nenašla, takže jsme dostali kapičku proti blechám s tím, že budeme vylučovat možné příčiny. Dneska ráno jsem z něho sundala blechu, takže se zdá, že máme odpověď..
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    EZKATER: Tady (a pravděpodobně i jinde, co tak čtu na netu) jsou teď blechy, se kterýma nic jinýho než tablety nehne. Takže je dáváme rovnou všem a žádné takové komplikace zatím nebyly.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam