• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    MIJKA: Aptoflex. Bezkonkurenční.
    MIJKA
    MIJKA --- ---
    Zdravím a prosím o radu, mám 11letého retrívra s dysplazií, nekulhá, ale trochu už se mu začíná podlamovat jedna zadní noha, třeba když čurá a stojí na ni, nemá stabilitu, dávám mu léta Alavis a ráda bych to zase s něčím prostřídala, poradíte něco ověřeného, prosím? Díky!
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    SUFFOCATE: Zvětšené uzliny na krku jsou zpravidla známkou něčeho nepěkného v krku, infekce, angína, zánět v zubech... něco hodně nepěkného, typu lymfom a tak, se vyznačuje zvětšenýma uzlinama na celém těle (typicky dobře posouditelné jsou podkolenní). Takže jestli je jinak všechno v pořádku, je potřeba prověřit krční okrsek, kde tam něco je. Do uzlin každopádně nešťourat.
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    MAR_TINA: prave tak mi to prislo, ze si treba nohu prelezela, tak zapajdala, dostalo se ji pozornosti a nasledne to uzivala.
    Kazdopadne ji to ten den, co jsem se na to ptal prestalo bavit a vratila se k chuzi po ctyrech.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    LA_PIOVRA: simulaci zraněné tlapky jsem zažila u kocoura. Takže možné to je. Před tím měl tlapku opravud zraněnou a dostalo se mu péče a pozornosti navíc, tak to pak zkoušel :)
    TARGI
    TARGI --- ---
    KAMPA: kup někde ty lakmusovy papírky,bo jak se to jmenuje...predbeznej test si můžeš udělat sama a vetovi tím pomužeš, pokud tam něco bude a ty to vezmeš s sebou...
    KAMPA
    KAMPA --- ---
    TAPINA: diky...snad to neni ten zanet!!!
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    KAMPA: Hodně nutit pít. Ale čaj bych nedávala, nebude ho chtít a každá bylinka vhodná pro lidi není vhodná pro psy.
    KAMPA
    KAMPA --- ---
    TAPINA: no na pohotovost se nedostanu - pes a dite - jsem bez auta a pritel ted furt pryc. :(
    samozrejme, ze vikend a blby lekarny maj zavreno. snad bude nekdo na ty veterine!!!!
    zatim myslim, ze to neni nejak hrozny - neknuci, kdyz cura, ta krev tam snad neni a doma neucurava, ale vim, ze se to muze zhorsit - co muzu delat, nez se dostanu ´k vetovi?
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    KAMPA: S tím bych šla klidně i na pohotovost, protože vím od sebe, jaké takové záněty močáku jsou.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    TYNTYN: To je zajímavý, Trifexis je kříženec Comfortisu a Milbemaxu, ten by zabírat měl. A bacha na ty kombinace, v Trifexisu je taky složka na vnitřní parazity.
    KAMPA
    KAMPA --- ---
    ahoj,
    ma fenka ma vyrazku na brisku - co na to? muzu mazat konopnou masti?
    no a dalsi vec je ta, ze bud ma zanet mocaku nebo je nastydla - venku cura co minutu par kapek, krev jsem nezaznamenala, budu dal sledovat, myslite, ze by mohl pomoct dostat do ni urologickej caj, nebo co nejdriv na veterinu? trva to dva dny. diky moc.
    TYNTYN
    TYNTYN --- ---
    VOD_KA: ohledne odblesovani, tuhle otazku jsem totiz resila pred mesicem. mame doma psa i kocku, blechy si cas od casu privezeme od rodicu, respektive jejich venkovni zvere. posledni varka byla obzvlaste rezistenti. na psa jsem vyzkousela od absolutne neucinnych spreju (vcetne Frontlinu) a samponu i "super" tabletu, zakoupenou u veta. jmenuje se trifexis, ci nejak podobne, cena cca 450,- jedna davka, ucinek 0. po 4 dnech se opet intenzivne drbala. nakonec jsem se vratila ke starym dobrym obojkum Bolfo (obsahuji nekarcinogenni ucinnou latku, nevadi kockam). navic popraskuji mista, kde se zvire zdrzuje. a tim likviduje i cast z tech 80% blesi populace, ktera zije mimo zvire a mnozi se. otresna statistika, ze? kocour byl techto experimentu usetren, dostal rovnou antiparazitni pipetu, ktera pusobi i proti nekterym vnitrnim parazitum. a konecne to vypada, ze je klid. klepu na drevo..
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    Je mozny, ze mame psiho simulanta?

    Vcera pozde vecer zacala Lila chodit po trech nohach, nedoslapovala na levou predni.
    Nejsem si vedom, ze by si mohla cokoli udelat, celou dobu od vecerniho venceni (byla ok) lezela na gauci a chtela se mazlit a nikam neodchazela.
    Najednou zacla chodit po trech. Prohlidka cele nohy nic neodhalila a ani se nezdalo, ze by ji byla neprijemna nebo bylo nejake misto citlive.
    Rano lehounce kulhala, ale nohu pouzivala.
    Pak jsme sli na prochazku a na trh, uplne normalne chodila a behala (ona v podstate jen beha, chodi minimalne).
    Sel jsem pak domu i s ni, "moje devce" se zdrzelo jeste v obchode, doma nic, chodila normalne.

    Kdyz za 15 minut devce dorazilo, zacala zas chodit po trech.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Prima díky. Takže to počká.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    ZUZKAOU: Často se používají vstřebatelné, i když se pak vyndavají, takže to by nevadilo vůbec. U nevstřebatelných se může stát, že jdou pak vyndat hůř, ale interval pro vyndání je obvykle 7 - 14 dní, takže rezerva je.
    TARGI
    TARGI --- ---
    ZUZKAOU: my stehy vyndavame sami...
    pokud mamka pozná, že to je srostle a ok a cicu zmaknete... nebála bych se toho...ZUZKAOU: ZUZKAOU:
    GIO
    GIO --- ---
    no, spis vypadnou samy..
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ZUZKAOU: zarůst jako že hrozí, že by zarostly a už se nevyndaly, ne že bych chtěla aby tam mohly zůstat.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    mámin kocour má jít v pátek na vyndání stehů (deset dní po rozšiřování močové trubice). Já budu pryč a máma si není jistá, jestli ho k veterináři dovláčí (je docela těžkej). Stane se něco, kdybych ho přeobjednala na úterek? Nebo tam ty stehy můžou zarůst?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam