• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...

    Lámete si hlavu, co schází nebo přebývá vašemu zvířátku?

    ŘEŠÍTE ZDRAVOTNÍ PROBLEMY VAŠICH MAZLÍČKŮ?

    Pátráte po chovatelských tricích, nebo jen řešíte drobné poranění či zdravotní neduh?
    Ptejte se místních "zkušených" na co jen chcete, od výběru vhodného steliva pro suchozemskou želvu přes plusy a minusy psích oblečků až po rozměry voliery pro kakadua..
    ... pole působnosti sahá tam, kde končí bohaté zkušenosti všech ostatních zúčastněných, tedy, kdo chce dnes poradit, zítra třeba sám přijde s dobrou radou někomu dalšímu..a rozhodně nezůstane jen u obligátních mazlíčků typu kočka či pes..



    koukněte sem...

    rozbalit záhlaví
    ELFIN
    ELFIN --- ---
    TAPINA: ok, dík :-) jak říkám, jsou to mrchy vytrvalý!
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    ELFIN: Dá se i po 10 dnech, když po 14 nestačí. Někdy je ten cyklus rychlejší a stihnou se namnožit.
    ELFIN
    ELFIN --- ---
    TAPINA: to jsem si myslela, dík. Cestal taky "sjíždíme" :-), ale jak říkám, občas je problém to zlikvidovat...
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    ELFIN: Na endoparazity bývá Cestal Cat spolehlivý, když se dodrží dávkování. Přírodní preparáty jsou na tom z většiny tak, že by dřív zabily tu kočku, než škrkavku.
    ELFIN
    ELFIN --- ---
    TAPINA: no já byla taky řádně naštvaná, že jim dali Frontlina - to už snad dneska každý vet ví, že to nefunguje...(nebyla to naše "dvorní"veterina)
    Máš, prosím, zkušenosti třeba s nějakými přírodními preparáty na parazity (i endo) u koček? Jako co si budeme povídat...kolikrát už se mi stalo, že mám kočky 4 i 5x po 14 dnech odčervené různými preparáty(hlavně jedeme Vitaminthe, Milbemax, Dehinel, ale i další) a napošesté z nich vypadnou škrkavky...taky jsou to mrchy odolné!
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    Samotný fipronil fakt už dneska né. V té kombinaci bych to ještě úplně nezatracovala, no a Comfortis je jistota. Otázka je, co budem dělat, až si blechy zvyknou i na tablety :D
    ELFIN
    ELFIN --- ---
    AD blechy - přišla mi dvě minikoťata postříkaná Frontlinem na veterině a blechy na nich vesele hopkaly i několik hodin po aplikaci - nechcípla ani jedna(byly v přepravce na bílém ručníku)...Bolfo pudr zabral lépe ale taky nezabil všechny. Je to radost, fakt
    GIO
    GIO --- ---
    MONIOUS: mi driv take..
    MONIOUS
    MONIOUS --- ---
    mne teda frontline na blechy zabral a na klistata to fungovalo taky
    PIKKMA
    PIKKMA --- ---
    může ode mě pes chytit kašel? I když si nejsem uplně jistá jestli se jen nesnaží napodobovat moje zvuky :D
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    GIO: Ale není, už ti to píšu podruhý. Je tam víc fipronilu a další látka (eprinomectin) k tomu.
    GIO
    GIO --- ---
    dyt broadline je frontline. u nas je na jehoucinky vpodstate imunita.. je to proste individualni a nekdy nezbyva nic jineho nez zkouset..
    MYSKAZBRISKA
    MYSKAZBRISKA --- ---
    LABRUJA: Broadline doporučuji; dala jsem ho kočce a do dvou dnů bylo po blechách. Máma u svých dvou zcela bytových koček bojovala s blechama od té doby, co si je před více jak rokem přinesla jako koťata. Před pár týdny taky dala Broadline a blechy jsou fuč.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    LABRUJA: Jasně.
    BLONDYNKA
    BLONDYNKA --- ---
    LABRUJA: To je mi novina, to jsi zjistila sama?
    Teď vážně: samozřejmě vím, že nestačí pouze jedna aplikace na zvíře. Zvířeti se dává (alespoň u frontlinu) jedna pipeta měsíčně a u nás to zatím vždy stačilo. Naopak když jsem se nechala ukecat na něco "lepšího" a samozřejmě třikrát tak drahého od veterináře, bylo to k hovnu.
    A hlavně jsem mluvila o tom, že je třeba vyčistit celý byt. Moje poznámka, že "nestačí" směřovala k tomu, že skutečně ne, nestačí vyprat, vyluxovat a vytřít. O tom jsem se přesvědčila více než jednou na vlastní kůži. Dům je nezbytně nutné chemicky vyčistit, a to nejméně dvakrát. Jediné, co kdy fungovalo, je buďto biokill nebo deratizér se svými prostředky.
    Pakliže se ti někdy podařilo to zvládnout s menším úsilím, tak buď ráda, máš štěstí.
    BLONDYNKA
    BLONDYNKA --- ---
    LABRUJA: Nějak tomu nerozumím - třetí měsíc s tím válčíte a tvrdíš, že stačí? To si nějak odporuje, ne?
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    VERCA_ZABA: Ono ale vyjde levněji, než Comfortis na tři měsíce.

    LOVETHIEF: Tyhle tabletové věci jsou a vždycky budou jenom na veterinách.
    BLONDYNKA
    BLONDYNKA --- ---
    TAPINA: Nestačí a v domácnosti s kočkami samozřejmě biokill normálně používáme. Už několik let.
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    VERCA_ZABA: a kde se da koupit? Jen u veta? Nebo jsi nasla i nejakej eshop? Ja totiz ne.
    Ne ze bychom byli zableseni (kurva, ted jsem to urcite zakrikla), ale treba by nebylo od veci mit tohle v zasobe...
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    TAPINA: oká.. jenom ted koukám, to bravecto stojí tolik? no potěš pánbů..
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    VERCA_ZABA: Žádná :o) Dej všem zvířatům tablety nebo ampule, vyluxuj, vytři normálním prostředkem, co jde vyprat, vyper, co jde vyvařit, vyvař. To by mělo stačit.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam