• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...
    HEJSEK23
    HEJSEK23 --- ---
    WESSNA: jo tak! to dává smysl. díky!
    WESSNA
    WESSNA --- ---
    HEJSEK23: oni většinou žerou z hlíny kořínky, co vím :)
    HEJSEK23
    HEJSEK23 --- ---
    proč že to psi občas žerou hlínu? nějaké minerály nebo tak něco?
    _ANT_
    _ANT_ --- ---
    FIFAJZ: travu zere bezne, teplotu nema. Pockam, co bude zitra a jestli se to nezlepsi, tak na veterinu samo pujdem.
    FIFAJZ
    FIFAJZ --- ---
    Jestli blila jehlici, klidne muze mit jeste nejakej bordel v zaludku, snad nic pichlyho - kdyby to chovani pokracovalo, jela bych na veterinu. Kor kdyz zere hlinu a neciti se dobre, teplota se nemerila? Jinak mi fena zrala ve velkym travu, hlinu a dalsi divno veci pri zanetu delohy, vylitnula z nicehoz nic v noci s akutni potrebou se necim nacpat.
    WESSNA
    WESSNA --- ---
    _ANT_: Já vim, že když psiska "blemcají" - takové to lízání se na prázdno - tak to právě může být nerovnovahou šťáv v žaludku :)
    _ANT_
    _ANT_ --- ---
    WESSNA: to by slintala, nebo ne?
    WESSNA
    WESSNA --- ---
    _ANT_: Překyselení žaludku?
    _ANT_
    _ANT_ --- ---
    Fena se neustale olizuje, zaclo to z niceho nic v noci, vzbudila se, vyblila se (jehlici a tak) a zacla se olizovat. Dneska s vervou zere hlinu a je jak na trni. Pri ohmatani hlavy a cumaku nepozoruju zadny divny reakce. Vodu puje, granule sezrala s chuti. Cim to muze byt?
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    tohle jsem nasel vcera na kocici dece na posteli, ale nevypada to jako neco z kocky, ze? me to prijde jak moli larvy? ale jak se to dostane na umelohmotnou deku...?? bylo jich tam asi 5. Nepoznavate to nekdo? Nikde jinde jsem to nenasel.

    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    TAPINA: provedu, dekuju :)
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    ZVIRATKO: Tak kocour se může naočkovat klidně hned. Kočka za těch 14 dní.
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    TAPINA: a doporuceni? za 14 dni oba k vetovi a naockovat? ted uz teda ven ani jeden snad nepujde :) nebo je vse v poradku a nemusim nic? kocour mel naposled Versifel CVR 6/2019, to nevim jestli se vubec pocita...
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    ZVIRATKO: Kočičí Nexgard je na blechy i červy, takže odčervená byla a stále je, drží to měsíc. Mezi narkózou a očkováním by opravdu mělo být minimálně 14 dní. To je zrovna jeden z důvodů, proč je dobré očkovat i indoor kočky (že přijde druhá, která nemůže být očkovaná hned), ale těch důvodů je víc. Kočka v bytě je před infekcemi víc v bezpečí, než venku, ale ne úplně chráněná.
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    ahoj, od tet jsem vyfasoval zachranenou venkovni kocicku, pred cca 14dny vykastrovanou (uz mela zarodky...), udajne zdravou (a vypada zdrava)
    v domacnosti mam uz delsi dobu kocoura
    pred operaci byla odcervena a odblesena

    predpokladam, ze jednou nestaci, takze co opakovat a kdy? obcas se podrbe, blechy jsem nenasel a z pelisku trus blech neidentifikoval (vyprasil jsem ho do vany a navlhcil a nic jako krev nevidel...).
    na odbleseni dostala pred 14 dny NexGard FE Spot, na odcerveni bohuzel nevim ale zkusim zjistit
    a taky predpokladam, ze kocoura zaroven odcervit a odblesit pro jistotu taky

    a podobne otazka na ockovani - pry to jde az cca za dalsich 14 dni kvuli te kastraci (ale pak taky teta rikala neco o 2 mesicich tak nevim) - kocour kdysi ockovany byl, ale jak ho nepoustim ven tak to neresim

    dneska jsem je bohuzel musel pustit k sobe, uz to neslo drzet je oddelene, tak doufam ze jsem to moc nepo... :/
    pokud reknete, vezmu je oba na veterinu, jinak bych zatim koupil neco volne prodejneho pokud to ma smysl a dal tomu jeste chvilku nez je odvezu na ockovani (takze za tech 14 dni?)

    nejake dalsi tipy?
    kuju
    _ANT_
    _ANT_ --- ---
    TAPINA: uz dostala 2x 2 a pomohlo to. Fena jedna blazniva popelnicova.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    _ANT_: Můžeš a dává se víc, než lidem, aby to mělo efekt. 2 tablety jsou minimum, většímu psovi klidně tři.
    CAMKA
    CAMKA --- ---
    _ANT_: jasně
    _ANT_
    _ANT_ --- ---
    Můžu dát psovi černý uhlí? Předpokládám, že by to neměl být problém, ale radši...
    XAJA
    XAJA --- ---
    TAPINA: super, dik. stres on mal, a poriadny, prave. este pojde na veterinu, len toto bola taka rychlovka, kocur bol na kastraciu a len mi pri odchofe strcili do ruky papier s vysledkami.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam