• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    TAPINA: jej, ted si rikam ze jsem to mozna popletl a byl to progesteron... hodim sem zpravu az se dostanu domu, pardon za dezinforace.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    ZVIRATKO: Počkej, podle jaké krve byla kastrovaná dobře, když má vysoký estrogen? To si přímo odporuje. Pokud má vysoký estrogen, tak má v těle ovariální tkáň. Nemusí to být přímo "blbě vykastrovaná", nemusí to být hned zapomenutý vaječník, někdy je tkáň schopná produkovat hormony uložená I atypicky někde bokem, Ale jako první bych hledala v místě vaječníku.
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    Co se da delat s mladou (~1y) kockou, ktera ma natekle mlecne zlazy (asi jen dve na jedne strane) a podle krve zvyseny estrogen? No a blbne...
    Vykastrovana je udajne dobre (podle krve), na sono zadne nalezy, kastrovana byla loni v zari a byla pri tom brezi...

    krev sem kdyztak hodim vecer, koukam ze jsem si to nevyfotil...
    EZKATER
    EZKATER --- ---
    Daruji za odvoz 6 kg (minus jedna porce, otevreno min tyden) dietniho krmiva https://www.spokojenypes.cz/royal-canin-vhn-canine-gastrointestinal-low-fat-6-kg/; Praha 1
    BESTIEVSAMETE
    BESTIEVSAMETE --- ---
    Tak muz vzal Bofa na veterinu. MVDr. nevedela,prej to zkousela mackat a nic,tak usoudila,ze mu praskla cevka. Dostal heparoid na mazani a kdyz nic,tak za tyden opacko na veterine 🙃
    Bof je urazenej k smrti.
    BESTIEVSAMETE
    BESTIEVSAMETE --- ---
    TAPINA: Super,prima.
    Tak ja na to kouknu rano a pak obvolam veteriny pripadne.
    Diky moc!
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    BESTIEVSAMETE: Jestli je to naplněné tekutinou, tak se to během tak zítřka provalí a vyteče, pak by to stačilo čistit Betadinou. A když ne, tak k vetovi.
    BESTIEVSAMETE
    BESTIEVSAMETE --- ---
    Ahoj,
    Bof mel rano v ousku flek,ted tam ma flek a boulicku. Vet napsal “propichnete to”, manzel se postavil proti.. ja se zlomenou panvi kocku sama nechytim…
    K vetovi?

    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    Moc diky obema.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    LA_PIOVRA: Udržet v čistotě, výplachy, já bych klidně použila něco s kyselinou hyaluronovou, ale to chce minimálně poprvé aplikovat odborně na veterině.
    WESSNA
    WESSNA --- ---
    LA_PIOVRA: Hele co já mám zkušenosti takhle s ránama, kor když nevíš proč se to otevřelo, tak potřebuješ, aby se ti to s něčim neuzavřelo a nezačalo to uvnitř hnisat... já bych to taky jen histericky čistila co to jde, otevírala, proplachovala, vymačkávala, pokud je tam nedej bože kapsa a nechala to pomalu zatahovat. Já na to používám buď betadine nebo řepík.
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    Kamaraduv pejsek mel nejdriv natekly ucho (pricina neznama), tahali mu z nej krev a nakonec to udelalo tohle.
    Pristup veterinare se kamaradiovi zda byt mozna az moc konzervativni, udrzet v cistote, vyplachy.
    Je nejaky zpusob, jak urychlit hojeni?

    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    TAPINA: děkuji. V půlnoci dostane dávku a v 11:30 ho předávám.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    MAR_TINA: Obecně 12 hodin.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Kolik hodin před anestezií (zuby) nesmí kočka jíst.
    Ptám se přesně na hodiny, protože je pokrytý antibiotiky (s jídlem) a dávku dostává ráno. Vstanu a dám mu to na čas, aby byl pokrytý dál. Ale večer předem mi to přijde brzo od dnešní dávky.
    VOD_KA
    VOD_KA --- ---
    BESTIEVSAMETE: Vysoke CRP, antibiotika, zitra kontrola. Kasel se od te doby neobjevil, tak zitra uvidime.
    BESTIEVSAMETE
    BESTIEVSAMETE --- ---
    VOD_KA: jak to dopadlo?
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    VOD_KA: potrebujes slyset, ze mas jet. Tak jed. Co kdyz je to otrava, nejaky predmet v zaludku.... Kdyz nepojedes a neco se stane budes si to vycitat. Zitra ho muzes vzit i jinam.
    VOD_KA
    VOD_KA --- ---
    Ahoj, jdu pro radu s nasim seniorem, krizenec husky, skoro 15 let.
    Uz podruhe ho v noci chytil zachvat kasle, jakoby se davi a taha nas ven, kde okamzite zere travu - spis ji urputne spasa, jako krava. Dnes je vsechna trava pod snehem, tak misto ni zral snih, ktery pak vyzvracel.
    Taky se mezi kaslanim dost klepe a prislo mi, ze ma i krece v obliceji. Mezi zachvaty je ale v pohode, ma chut k jidlu, hraje si.
    Jeli bychom na pohotovost, ale jedina v okoli je dost hrozna, tak cekame, jaka bude noc a nejpozdeji zitra pojedeme.
    Spis me zajima, na co se pripravit, pripadne jestli jet radsi jet hned, i kdyz ty klinice vubec neverime.

    Diky
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    TAPINA: on obcas blil i predtim protoze moc hlta, nemyslim ze to je z tech ATB, spis z kombinace ze hlta + voda co do nej rvu... jde mi spis o to jestli po hodine uz ty ATB aspon trochu vstrebal nebo mam dat neco znova, nebo to nutne vymyslet jinak... treba mu je naopak dat pred jidlem a dat mu napit a pak ho teprve nakrmit?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam