• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    Z repelentních se dá dejme tomu Vectra a dá se s Bravectem kombinovat, ale to už mi přijde příliš jak finančně, tak pro psa. Bravecto ty klíšťata zabíjí rychle.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    WESSNA: Jako co doporučovala? Frontline ani Nexgard nemají repelentní účinky, fakt ne.
    WESSNA
    WESSNA --- ---
    TAPINA: Já jsem se o tom bavila s prodejcem (je to zároveň moje trenérka, radila mi to kdysi před cestou do Slovinska kvůli Babezioze) a právě kvůli tomuhle mi to doporučovala, proto to takhle tvrdím.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    WESSNA: To Frontline a Nexgard taky ne. Můžeš dát k tomu nějaký repelent, ale není to nutné.
    WESSNA
    WESSNA --- ---
    TAPINA: Bravecto funguje i repelentně? Chci něco, co bude i odpuzovat, aby se vůbec nezakously.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    WESSNA: Proč kombinovat? Nejspolehlivější je Bravecto, pro psy i kočky.
    WESSNA
    WESSNA --- ---
    TAPINA: Tak to mě aspoň uklidnilo.
    A nevíš, jestli existuje něco pro kočky, co se dá kombinovat stejně jako Frontline Combo a NexGard?
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    WESSNA: Ano, můžou to dostat, ale příznaky u zvířat bývají zpravidla mírné, očkování není. Nicméně oni mají několik dalších svých vážných nemocí, které mohou od klíšťat dostat, takže důsledná antiparazitární prevence je řešení.
    WESSNA
    WESSNA --- ---
    Otázka asi hlavně na TAPINA - klíšťová encefalitida: přenáší se na psy a na kočky? Dá se očkovat? Jak efektivně psy a kočky chránit? Mamka ji chytla na své zahradě, takže jen co se přestaneme bát o její život, budeme se bát o naše zvířata... (lokalita Rataje n./Sáz.)
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    daruji veterinární dietu pro psy Hill’s kidney care- balení 1,5 kg, odebraná je sotva hrst https://www.spokojenypes.cz/hills-pd-canine-k-d-1-5-kg/

    dále bych chtěla prodat úplně nový sirup Pronefra, koupila sem za 882 Kč, ale nechám ho třeba za 800 https://www.spokojenezvire.cz/pronefra-pro-psy-a-kocky-180ml

    a pak tu mám eště dvě kapsičky Royal Canin renal

    vše k vyzvednutí v Praze na Vinohradech
    WESSNA
    WESSNA --- ---
    PETRA_CHATEAU: zkusila bych na to vaření nějakou barf skupinu (spíš fb) a pak to prostě uvaříš.
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    mám dotaz na ledvinovou dietu- nemůžu to do psa dostat, mám granule kapsičky royal canin, granule a konzervy hills a granule vetlife. nechce nic, za poslední 3 dny snědla asi tak 10 granulek. máte nějaká návrhy, jaký dietní krmivo je obecně chutnější, nebo co můžu při ledvinový dietě vařit?
    PAVIAN
    PAVIAN --- ---
    TAPINA: díky
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    PAVIAN: To není po očkování, to je plemenem. Příčinou může být chlad, tedy by se to v letním období mělo zlepšit. Kdysi jsme to řešili Agapurinem, dlouho jsem se s žádným případem nesetkala, tak nevím, jestli není nějaká modernější léčba.
    PAVIAN
    PAVIAN --- ---
    Čau, poprosím kamarád ma pejska Rhodéský ridgeback, 2roky mladej, po očkování mu začaly praskat uši, diagnóza údajně vaskulitida, mažeme gelem trauma PET, s né moc velkými úspěchy.
    Co s tím? Asi začít hledat příčinu, rozborem krve... ? Díky
    WESSNA
    WESSNA --- ---
    ZVIRATKO: nejsem kočkář, ale jsou to kliniky... zkusila bych IVet nebo VetNemo.
    KATHY_
    KATHY_ --- ---
    ZVIRATKO: Já byla nadšená z veteriny na skalce, Praha Smíchov.. Paní doktorka Lukešová myslím, je trošku dražší, ale šikovná a má skvělou sestřičku a zvládla i toho myho psychouse :)
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    prosim poradte mi nekdo veterinu kde umi kocky, Praha, idealne blizko Modran/Kamyk... a kdyby meli otevreno o vikendu, bylo by to super :-(
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    TAPINA: a da se rict po jake dobe? je to pul roku od kastrace a je to v podstate porad stejne. Obcas se ji to zmensi, ted to ma zase mozna o neco vetsi nez na zacatku. Prostredim/jidlem to asi neni, byla ted vic jak mesic u mamy kde bylo jinak vsechno vcetne jidla...
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    ZVIRATKO: Ono to pravděpodobně po čase odezní samo, kdyby se to zvětšovalo do nějakých extrémních rozměrů, tak se to řeší chirurgicky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam