• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    ZVIRATKO: Ono to pravděpodobně po čase odezní samo, kdyby se to zvětšovalo do nějakých extrémních rozměrů, tak se to řeší chirurgicky.
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    TAPINA: a jak se to pozna? nebo co dal? ono mi neprijde ze by ji to vylozene vadilo nebo bolelo (i kdyz kdo vi, obcas reaguje divne), ale hlavne se chova dost jak magor a Myselinek z toho ma vis co...
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    ZVIRATKO: No, jestli má ektopickou ovariální tkáň, což by mohlo být, tak s tím se zrovna nic moc dělat nedá.
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    TAPINA: jsem popleta

    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    TAPINA: jej, ted si rikam ze jsem to mozna popletl a byl to progesteron... hodim sem zpravu az se dostanu domu, pardon za dezinforace.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    ZVIRATKO: Počkej, podle jaké krve byla kastrovaná dobře, když má vysoký estrogen? To si přímo odporuje. Pokud má vysoký estrogen, tak má v těle ovariální tkáň. Nemusí to být přímo "blbě vykastrovaná", nemusí to být hned zapomenutý vaječník, někdy je tkáň schopná produkovat hormony uložená I atypicky někde bokem, Ale jako první bych hledala v místě vaječníku.
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    Co se da delat s mladou (~1y) kockou, ktera ma natekle mlecne zlazy (asi jen dve na jedne strane) a podle krve zvyseny estrogen? No a blbne...
    Vykastrovana je udajne dobre (podle krve), na sono zadne nalezy, kastrovana byla loni v zari a byla pri tom brezi...

    krev sem kdyztak hodim vecer, koukam ze jsem si to nevyfotil...
    EZKATER
    EZKATER --- ---
    Daruji za odvoz 6 kg (minus jedna porce, otevreno min tyden) dietniho krmiva https://www.spokojenypes.cz/royal-canin-vhn-canine-gastrointestinal-low-fat-6-kg/; Praha 1
    BESTIEVSAMETE
    BESTIEVSAMETE --- ---
    Tak muz vzal Bofa na veterinu. MVDr. nevedela,prej to zkousela mackat a nic,tak usoudila,ze mu praskla cevka. Dostal heparoid na mazani a kdyz nic,tak za tyden opacko na veterine 🙃
    Bof je urazenej k smrti.
    BESTIEVSAMETE
    BESTIEVSAMETE --- ---
    TAPINA: Super,prima.
    Tak ja na to kouknu rano a pak obvolam veteriny pripadne.
    Diky moc!
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    BESTIEVSAMETE: Jestli je to naplněné tekutinou, tak se to během tak zítřka provalí a vyteče, pak by to stačilo čistit Betadinou. A když ne, tak k vetovi.
    BESTIEVSAMETE
    BESTIEVSAMETE --- ---
    Ahoj,
    Bof mel rano v ousku flek,ted tam ma flek a boulicku. Vet napsal “propichnete to”, manzel se postavil proti.. ja se zlomenou panvi kocku sama nechytim…
    K vetovi?

    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    Moc diky obema.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    LA_PIOVRA: Udržet v čistotě, výplachy, já bych klidně použila něco s kyselinou hyaluronovou, ale to chce minimálně poprvé aplikovat odborně na veterině.
    WESSNA
    WESSNA --- ---
    LA_PIOVRA: Hele co já mám zkušenosti takhle s ránama, kor když nevíš proč se to otevřelo, tak potřebuješ, aby se ti to s něčim neuzavřelo a nezačalo to uvnitř hnisat... já bych to taky jen histericky čistila co to jde, otevírala, proplachovala, vymačkávala, pokud je tam nedej bože kapsa a nechala to pomalu zatahovat. Já na to používám buď betadine nebo řepík.
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    Kamaraduv pejsek mel nejdriv natekly ucho (pricina neznama), tahali mu z nej krev a nakonec to udelalo tohle.
    Pristup veterinare se kamaradiovi zda byt mozna az moc konzervativni, udrzet v cistote, vyplachy.
    Je nejaky zpusob, jak urychlit hojeni?

    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    TAPINA: děkuji. V půlnoci dostane dávku a v 11:30 ho předávám.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    MAR_TINA: Obecně 12 hodin.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Kolik hodin před anestezií (zuby) nesmí kočka jíst.
    Ptám se přesně na hodiny, protože je pokrytý antibiotiky (s jídlem) a dávku dostává ráno. Vstanu a dám mu to na čas, aby byl pokrytý dál. Ale večer předem mi to přijde brzo od dnešní dávky.
    VOD_KA
    VOD_KA --- ---
    BESTIEVSAMETE: Vysoke CRP, antibiotika, zitra kontrola. Kasel se od te doby neobjevil, tak zitra uvidime.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam