• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...

    Lámete si hlavu, co schází nebo přebývá vašemu zvířátku?

    ŘEŠÍTE ZDRAVOTNÍ PROBLEMY VAŠICH MAZLÍČKŮ?

    Pátráte po chovatelských tricích, nebo jen řešíte drobné poranění či zdravotní neduh?
    Ptejte se místních "zkušených" na co jen chcete, od výběru vhodného steliva pro suchozemskou želvu přes plusy a minusy psích oblečků až po rozměry voliery pro kakadua..
    ... pole působnosti sahá tam, kde končí bohaté zkušenosti všech ostatních zúčastněných, tedy, kdo chce dnes poradit, zítra třeba sám přijde s dobrou radou někomu dalšímu..a rozhodně nezůstane jen u obligátních mazlíčků typu kočka či pes..



    koukněte sem...

    rozbalit záhlaví
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    _ANT_: Dokonalá láska je obecně blbost. Na podporu mozkových funkcí seniorů je skvělý Karsivan.
    _ANT_
    _ANT_ --- ---
    Funguje to, nebo to je blbost?
    COGNITIVE+ | Dokonalá Láska
    https://dokonalalaska.cz/cognitive
    ZLAJA
    ZLAJA --- ---
    Dobrý den, jdu si k vám po delší době pro radu/postřehy.
    Náš starý pes, cca 15 let, poslední cca tři týdny omezil močení. Je schopen nečůrat i 16 hodin.
    Bere Karsivan a Cardisure, už cca 3 roky. Před 2 týdny jsem s ním byla na kontrole, srdce, krev (ledviny, játra) ok.
    Doma se nic nezměnilo. Dostává ráno a večer granule, vody vypije stále stejně, procházky stále stejné (3-5x denně).
    Je to nervóza, senilní. Močí na jednom konkrétním plácku u domu, jinde nečůrá, ale to dělal už dřív. Doma se taky nepočůrává.
    Aktuálně to vypadá tak, že se vyčůrá kolem 17 h odpo, v 18 dostane večeři. Poté venčení před spánkem, kolem 22 hodiny. To jen udělá bobek, ale nevyčůrá se. Ráno s ním letím hned po probuzení kolem 6.30. Někdy se vymočí, dnes ale třeba ne. Jen bobek a kouká na mě, že by už šel domů na snídani. Dostal nažrat a znovu jsme šli v 8.30 a to už konečně čůral.
    Dřív byl schopný močit při každém venčení. Teď na mě kouká, co po něm furt chci. Přitom čuchá, bobek udělá. Nic netlačí, nevypadá, že by ho něco bolelo.
    Pokud je to zdravotně ok, že močí jen 2x denně, nebudu to řešit, ale mám strach, abych něco nezanedbala.
    Máte někdo podobnou zkušenost? Jsou takhle velké prodlevy ok? Čím to mohu podpořit? Aby víc pil? Nebo třeba vyzkoušet cbd na nervy? Že se hodí víc do klidu? Nebo znovu na veterinu a chtít nějaké jiné testy?
    Moc děkuji za rady a zkušenosti.
    BESTIEVSAMETE
    BESTIEVSAMETE --- ---
    Tohle jsme objevili rano. Kocour zere a loudi a mazli se… tak zatim vyckavame do pondeli.
    Nemuze bejt chvili klid 🤦🏼‍♀️

    WESSNA
    WESSNA --- ---
    TAPINA: Tak ono je oboje Frontline :) pipeta buď combo nebo triact, nejsem si jistá
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    Frontline teda nemá vůbec žádný účinek, abych byla přesná :D
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    Z repelentních se dá dejme tomu Vectra a dá se s Bravectem kombinovat, ale to už mi přijde příliš jak finančně, tak pro psa. Bravecto ty klíšťata zabíjí rychle.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    WESSNA: Jako co doporučovala? Frontline ani Nexgard nemají repelentní účinky, fakt ne.
    WESSNA
    WESSNA --- ---
    TAPINA: Já jsem se o tom bavila s prodejcem (je to zároveň moje trenérka, radila mi to kdysi před cestou do Slovinska kvůli Babezioze) a právě kvůli tomuhle mi to doporučovala, proto to takhle tvrdím.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    WESSNA: To Frontline a Nexgard taky ne. Můžeš dát k tomu nějaký repelent, ale není to nutné.
    WESSNA
    WESSNA --- ---
    TAPINA: Bravecto funguje i repelentně? Chci něco, co bude i odpuzovat, aby se vůbec nezakously.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    WESSNA: Proč kombinovat? Nejspolehlivější je Bravecto, pro psy i kočky.
    WESSNA
    WESSNA --- ---
    TAPINA: Tak to mě aspoň uklidnilo.
    A nevíš, jestli existuje něco pro kočky, co se dá kombinovat stejně jako Frontline Combo a NexGard?
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    WESSNA: Ano, můžou to dostat, ale příznaky u zvířat bývají zpravidla mírné, očkování není. Nicméně oni mají několik dalších svých vážných nemocí, které mohou od klíšťat dostat, takže důsledná antiparazitární prevence je řešení.
    WESSNA
    WESSNA --- ---
    Otázka asi hlavně na TAPINA - klíšťová encefalitida: přenáší se na psy a na kočky? Dá se očkovat? Jak efektivně psy a kočky chránit? Mamka ji chytla na své zahradě, takže jen co se přestaneme bát o její život, budeme se bát o naše zvířata... (lokalita Rataje n./Sáz.)
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    daruji veterinární dietu pro psy Hill’s kidney care- balení 1,5 kg, odebraná je sotva hrst https://www.spokojenypes.cz/hills-pd-canine-k-d-1-5-kg/

    dále bych chtěla prodat úplně nový sirup Pronefra, koupila sem za 882 Kč, ale nechám ho třeba za 800 https://www.spokojenezvire.cz/pronefra-pro-psy-a-kocky-180ml

    a pak tu mám eště dvě kapsičky Royal Canin renal

    vše k vyzvednutí v Praze na Vinohradech
    WESSNA
    WESSNA --- ---
    PETRA_CHATEAU: zkusila bych na to vaření nějakou barf skupinu (spíš fb) a pak to prostě uvaříš.
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    mám dotaz na ledvinovou dietu- nemůžu to do psa dostat, mám granule kapsičky royal canin, granule a konzervy hills a granule vetlife. nechce nic, za poslední 3 dny snědla asi tak 10 granulek. máte nějaká návrhy, jaký dietní krmivo je obecně chutnější, nebo co můžu při ledvinový dietě vařit?
    PAVIAN
    PAVIAN --- ---
    TAPINA: díky
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    PAVIAN: To není po očkování, to je plemenem. Příčinou může být chlad, tedy by se to v letním období mělo zlepšit. Kdysi jsme to řešili Agapurinem, dlouho jsem se s žádným případem nesetkala, tak nevím, jestli není nějaká modernější léčba.
    PAVIAN
    PAVIAN --- ---
    Čau, poprosím kamarád ma pejska Rhodéský ridgeback, 2roky mladej, po očkování mu začaly praskat uši, diagnóza údajně vaskulitida, mažeme gelem trauma PET, s né moc velkými úspěchy.
    Co s tím? Asi začít hledat příčinu, rozborem krve... ? Díky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam