• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    XCHAOSDiskuze o nesmrtelnosti chrousta (centrum pro léčbu memetických poruch a mementálních postižení, trollologie, apod.)
    Varování ministerstva memetiky: při neodborné manipulaci s Occamovou břitvou hrozí nebezpečí úrazu

    Jak definovat, co to je "Diskuze o nesmrtelnosti chrousta" ? Já bych zkusil např. tohle: Specifický způsob řešení otázek, které se svojí podstatou dotýkají např. metafyziky, filosofie, teologie, kosmologie, psychologie, sociologie, politiky, antropologie, teorie jazyka, teorie médií a metodologie přírodních věd - ale které jsou vedené bez použití sofistikované terminologie humanitních věd (tzn. tak, aby tomu rozuměly i malé děti).

    http://en.wikipedia.org/wiki/Meme - http://en.wikipedia.org/wiki/Memetic_engineering
    http://cs.wikipedia.org/wiki/Mem - http://cs.wikipedia.org/wiki/Memetika
    memetická porucha - porucha normálního fungování memů v naší mysli nebo ve společnosti
    mementální postižení - postižení člověka nebo společnosti způsobené větším než malým množstvím memetických poruch
    memóza - onemocnění způsobené škodlivým memem (ať už důsledkem memové infekce, nebo memetické mutace)
    memová infekce - nedobrovolné přijetí cizorodého memu člověkem nebo společností
    memová mutace - samovolný vznik nového memu samovolným pozměněním (mutací) nějakého stávajícího memu
    memová epidemie - divoké, nekontrolované šíření memů ve společnosti (např. v důsledku propagandy, reklamy, nebo šíření drbů)
    memofond - souhrn memů, kterými disponuje jednotlivec nebo společnost
    memoterapie - léčba poruchy způsobené škodlivými memy (zejména pomocí jiných memů, např. přímo k tomu určených a uměle vytvořených)
    memetické inženýrství - obor, zabývající se záměrnou a promyšlenou tvorbou nových umělých memů (nezaměňovat s propagandou či reklamou)
    memobanka - úložiště memů, místo, kam můžete uschovat svoje memy pro pozdější použití
    bludotropní memy - memy s nadprůměrným potenciálem přimět své nositele uvěřit různým bludům
    memonosič - po vzoru "bacilosnosič", nositel memu (sám může být vůči danému memu imunní, ale u jiných ten samý mem může způsobit memózu)
    antimemetika - prostředky používané při léčbě memóz - např. malé, kontrolovaně užívané dávky alkoholu či konopí (pozor, nezaměňovat s antiemetiky, což jsou prostředky proti zvracení)
    antimemy - alternativa k užívání antimemetik - speciální memy, navržené tak, aby bojovaly s jinými memy
    mememeticky modifikované organismy (MMO) - též hipsteři :-)
    buzzword - nadprůměrně životaschopný mem, šířící se prostřednictvím nových médií (např. Webu 2.0)
    rozbalit záhlaví
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    HASH: tys to neřekl, ty sis prostě stěžoval. navrhoval si pro mě v db -1 r/o přístup.
    HASH
    HASH --- ---
    XCHAOS: kde jsem rekl, ze si na neco stezuji ?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    HASH: No tak to byl můj výklad, že jo. takže když si na to nestěžuješ, tak tedy vysvětli, na co si vlastně stěžuješ... :-)
    HASH
    HASH --- ---
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    HASH: nevím jaký názor jsem ti vložil do úst, upřesni :-)
    HASH
    HASH --- ---
    XCHAOS: to je hezky - proc se se mnou nechces bavit o HASH ?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    HASH: já se o tom bavím teď.

    ALMAD: hmm, asi jo. já tam hlavně chodil sedět zadarmo na net :-) (v době, kdy za modem 16h denně bych se nedoplatil a jiná možnost nebyla k dispozici...)
    ALMAD
    ALMAD --- ---
    XCHAOS: Moje zkušenost s vejškou je, že ti dá tolik, kolik si chceš vzít.
    HASH
    HASH --- ---
    XCHAOS: kde jsme se se bavili o tom, jestli si stezuju nebo ne ?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ALMAD: proč ne... mě reakce některých zdejších lidí zase ukazují, že jsem o tolik nepřišel...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    HASH: no vidíš, že si stěžuješ :-)
    ALMAD
    ALMAD --- ---
    XCHAOS: Musím říct, že jsi pro mě velká motivace dostudovat ;-)
    HASH
    HASH --- ---
    XCHAOS: ty jsi mi vlozil do ust svuj nazor, chci aby jsi me citoval nebo se mi omluvil
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    XCHAOS: nikoliv, je to shit.

    nesere. ale jsi holt namyslenej exot, ktery chce byt poslouchan a nikoliv naslouchat, aby nahodou nemusel priznat, ze jeho napady stoji za mene nez nic. a takovi jsou holt tercem posmechu, zvlast kdyz svoje bludy vykladaji lidem, kteri se v problematice narozdil od nej orientuji. a i ja si rad kopnu, protoze takove lidi nemam rad :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    _BENNY: nenaprogramoval jsem vyjímky (exceptions), ale místo toho jednoduší selhání (failures). můj vnořovatelný systém vyvolání selhání v libovolně hluboko vnořeném scope nebo funkci je jednoduchý, ale na základní věci stačí. Neni to Airbus 380, je to čtyřmístná Cessna.

    Proč tě to tak hrozně sere ? když to nechceš sám používat ?
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    XCHAOS: viz vedlejsi klub o ANSI C a tvuj "postmoderni pristup" k programovani, kterym se snazis zakryt fakt, ze jsi totalne mimo a mluvis o vecech, o kterych vis totalni hovno. ty vyjimky, za to bych te povesil za koule do pruvanu.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    HASH: no, tak spíš vysvětli, na co si stěžuješ, pane zamračený vousatý "wer da?" znaku...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    HASH: no toto pochopitelně mohu dokázat jedině tím, že nějakou ještě zkusím.. uvažuju o dálkovém studiu FI ČVUT, až ji otevřou... dálkovém studiu tam uvažují otevřít cca v roce 2010. doufám půjde začít u bakaláře.

    a jinak ad "jsi svym způsobem absolutni exot" - podle mě je žádoucí, aby lidi byli individuality, aby nebyli stejní. Ty si v podstatě stěžuješ, že se mnou nemůžeš "soutěžit" v nějakém jasně definovaném oboru, kde by se rozhodlo, kdo z nás je "lepší" nebo "horší". Můžu ti ale navrhnout ale celou řadu disciplín (dokonce sportovních, nejen souvisejících s IT :) kde se mnou v tomhle ohledu můžeš soutěžit, jestli cítíš tu potřebu :-)

    Ty cítíš potřebu buď sebe,nebo někoho pro tebe přijatelné, v nějakém oboru označit za "autoritu" - tzn. buď mě podřídit sobě, nebo pro tebe přijatelné autoritě, a tak mě (a tím i znepokojivé podněty, které vysílám) někam "uklidit". Zaškatulkovat, kategorizovat. Tzn. je to v podstatě mocenská hra.

    Nicméně - právě proto, že já odmítám přijmout pro tebe přijatelná pravidla hry, jsem pro tebe exot. Ale přeci jen... pro začátek: já sám nějaká pravidla hry přeci jen dodržuju.. všímáš si ? Pouze nikoho nenutím je přijmout taky....
    HASH
    HASH --- ---
    Ty si v podstatě stěžuješ, že se mnou nemůžeš "soutěžit" v nějakém jasně definovaném oboru

    cituj
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    _BENNY: neokecám. a dokaž, že se ji snažím okecat.
    HASH
    HASH --- ---
    ale to podle mě neznamená, že by člověk který uvažuje jako já nemohl potenciálně nějakou VŠ dokončit

    vzhledem k tomu, ze jsi svym zpusobem absolutni exot, bych si s tim dovolil polemizovat...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam