• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    XCHAOSDiskuze o nesmrtelnosti chrousta (centrum pro léčbu memetických poruch a mementálních postižení, trollologie, apod.)
    Varování ministerstva memetiky: při neodborné manipulaci s Occamovou břitvou hrozí nebezpečí úrazu

    Jak definovat, co to je "Diskuze o nesmrtelnosti chrousta" ? Já bych zkusil např. tohle: Specifický způsob řešení otázek, které se svojí podstatou dotýkají např. metafyziky, filosofie, teologie, kosmologie, psychologie, sociologie, politiky, antropologie, teorie jazyka, teorie médií a metodologie přírodních věd - ale které jsou vedené bez použití sofistikované terminologie humanitních věd (tzn. tak, aby tomu rozuměly i malé děti).

    http://en.wikipedia.org/wiki/Meme - http://en.wikipedia.org/wiki/Memetic_engineering
    http://cs.wikipedia.org/wiki/Mem - http://cs.wikipedia.org/wiki/Memetika
    memetická porucha - porucha normálního fungování memů v naší mysli nebo ve společnosti
    mementální postižení - postižení člověka nebo společnosti způsobené větším než malým množstvím memetických poruch
    memóza - onemocnění způsobené škodlivým memem (ať už důsledkem memové infekce, nebo memetické mutace)
    memová infekce - nedobrovolné přijetí cizorodého memu člověkem nebo společností
    memová mutace - samovolný vznik nového memu samovolným pozměněním (mutací) nějakého stávajícího memu
    memová epidemie - divoké, nekontrolované šíření memů ve společnosti (např. v důsledku propagandy, reklamy, nebo šíření drbů)
    memofond - souhrn memů, kterými disponuje jednotlivec nebo společnost
    memoterapie - léčba poruchy způsobené škodlivými memy (zejména pomocí jiných memů, např. přímo k tomu určených a uměle vytvořených)
    memetické inženýrství - obor, zabývající se záměrnou a promyšlenou tvorbou nových umělých memů (nezaměňovat s propagandou či reklamou)
    memobanka - úložiště memů, místo, kam můžete uschovat svoje memy pro pozdější použití
    bludotropní memy - memy s nadprůměrným potenciálem přimět své nositele uvěřit různým bludům
    memonosič - po vzoru "bacilosnosič", nositel memu (sám může být vůči danému memu imunní, ale u jiných ten samý mem může způsobit memózu)
    antimemetika - prostředky používané při léčbě memóz - např. malé, kontrolovaně užívané dávky alkoholu či konopí (pozor, nezaměňovat s antiemetiky, což jsou prostředky proti zvracení)
    antimemy - alternativa k užívání antimemetik - speciální memy, navržené tak, aby bojovaly s jinými memy
    mememeticky modifikované organismy (MMO) - též hipsteři :-)
    buzzword - nadprůměrně životaschopný mem, šířící se prostřednictvím nových médií (např. Webu 2.0)
    rozbalit záhlaví
    KUKIDE
    KUKIDE --- ---
    XCHAOS: ale oteplování je jen konstanta a boj protí jí jen urychluje nebo spíš víc špiní planetu...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    KUKIDE: tak ne všechny problémy je vidět, ale že by oteplování nebyl problém, to teda silně pochybuju.
    KUKIDE
    KUKIDE --- ---
    XCHAOS: dokola je to ta stejná blbost místo toho aby se zaměřili na znečištění tak se zaměřují na teplotu a blábol o oteplování, který veskutečnosti není problém... je normální jev... ale tuhle debatu nechci začínat...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    [ DIGGLER @ Věci Veřejné - I don’t — I don’t understand. ]
    Ti, kteří tyto pocity prožívají, mohou být vnímáni jako přecitlivělí, emocionálně labilní nebo jsou nařčeni, že problém zbytečně zveličují. V českém prostředí se často setkávají s nálepkami ekoteroristů či zelených podivínů.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    WTF, zastavení závodu, protože nejrychlejší s žen jela rychleji, než nejpomalejší z mužů?
    Vedoucí cyklistka v Belgii musela čekat u krajnice, dojela příliš blízko k mužům | iROZHLAS - spolehlivé zprávy
    https://www.irozhlas.cz/...e-hanselmannova-zastavena-u-krajnice-cekani-zdenek-stybar_1903041524_vman
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    KUKIDE: toho by šlo využít k nějakému preprocessingu textu před šifrováním :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    KUKIDE: hezký, ale na to jsem málo nerd, asi :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    A tak mně potěšili „mí“ Ece´jové, když po 45 letech dostali moji diplomovou práci o jejich kultuře. Doslova vykřikovali nadšením a radostí, že se podle ní a jejích obrázků, které jsem tehdy nakreslil, budou zase víc stávat indiány.
    Mnislav Zelený Atapana - Názory Aktuálně
    http://blog.aktualne.cz/blogy/mnislav-zeleny-atapana.php?itemid=31974
    KUKIDE
    KUKIDE --- ---
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    LINKOS: já to tam rozvedu...
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    XCHAOS: no, dat nekomu ban za prilis mnoho prispevku je takovy podivny, ale vzhledem k tomu ze nevim co v nich je... A za 5 dni bude co?
    A ten jeho druhej nick "Linsos" tam bude tapetovat tema stupidnima smajlikama jak dlouho?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    VYHULENY_UFO má v Pirátech ban ad infinitum, dokud mi někdo nepřesvědčí, že si ho mám vyndat z ignore. (zatím to mám doporučené jako skvělé řešení pro zlepšení psychické kondice).

    DANYSEK má v Pirátech ban na 5 dnů.

    Stačí?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    LINKOS: zatím tam napíše. ještě jednou napíše nějaký totální blábol a ban dostane.

    co se danýska týče, tak mu můžu dát ban za příliš mnoho příspěvků, možná
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    XCHAOS: o to ale opet nejde. Dal si pulku diskutujicich do ignore v tom je ten problem. Jako na co je sledovat diskuzy kde pulka lidi si precte jen reakce na pulku prispevku.

    Navrh jsem, ze dostane ultimatum, bud ban, nebo zrusi ignore. Tys rikal ze jo a pak nic. Tak me zajima proc si to nedotahl. Nic vic
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    LINKOS: Danýsek ještě relativně diskutuje k tématu. Ona to fakt nemůže být je nástěnka shrnující oficiální stanoviska Pirátů a dost. Danny je prudič, ale drží se pořád v nějakých mantinelech toho, že to jde nazvat diskuzí. Proti jeho argumentům je třeba nalézat vhodné protiargumenty.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    XCHAOS: hezke, ale o promazavani vubec neslo. Jen jsem psal, ze bych to co predvadis nenazyval moderovanim, kdyz napriklad piraty vubec nemoderujes a jen reagujes na danyskovo troleni.
    Navrh jsem jednoduche reseni, po tom co ma danysek polovinu lidi co se s nim tam bavili, ze bud to u vsech zrusi, nebo dostane ban. Tys rikal, ze ano a pak se nic nedelo, tak byl si schopen to nejak doresit?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam