• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKEElektronická Cigareta -> Moderní je e-kouřit ! ~ Vaping Rulez! - NYX VAPE since 2007 -
    WOLFGAR
    WOLFGAR --- ---
    ZVIRATKO: Asi si vazne nerozumime tak znova - TC je zavisle nejenom na pouzitem materialu ale i na buildu, muzes mit DNA a na nem build se 4mi SS claptony a nebude fungovat spravne dokud se nepodari vyladit aby vsechny spiralky jely naprosto totozne. TC na maximum funguje pokud mas naprosto perfektni build, pokud ne je idelani nepoustet tam maximalni wattaz ale jen to kolik je realne potreba k dosazeni te teploty. Neni to vubec otazka kvality TC ale kvality buildu a jeho doladovani. A priznam se mam neco nastaveno ale opravdu to neni tak, ze kazdy build ktery postavim je dokonaly a prave s temi trio a quad coily si to chce dost vyhrat aby na nich TC slapalo spolehlive. Sezen si treba triad a uvidis sam. Svym zpusobem to pouzivam jako safety mechanism, TC muze byt kvalitni jak chce ale opravdu mu neverim tak abych do vseho poustel 250W, kdyz mam nastaveno 120 na dve sekundy a pak 80 tak vim, ze tomu muzu verit s jakymkoli buildem a nemam sebemensi potrebu tam prat maximum.

    Co se tyce te jine krivky, krivka vykonu kterou zminuji s TC nema nic spolecneho. Pouziva se u kanthalu a funguje tak, ze upravi krivku vykonu stejne jako ti ji upravuje TC na zaklade odporu ovsem bez nutnosti cist ten odpor ktery se u kantahu s teplotou nemeni. Tudiz dobre vyladena krivka vykonu ti umozni na non-tc materialu dosahnout stabilni teploty. Osobne vidim hlavni vyuziti u buildu kde SS nelze vyuzit kvuli prilis nizkemu odporu tedy u velkych multi-coil buildu.
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    WOLFGAR: tak znova - u spravne fungujiciho TC mas mit vykon proste na maximum, zadny stelovani netreba. Pokud je potreba to stelovat jinak, tak je to TC spatny.
    Snad vsechny mody poznaj, ze spiralka neni TC, a i kdyby ne, tak jina "krivka" nicemu nepomuze, jen se to spali pomaleji.
    WOLFGAR
    WOLFGAR --- ---
    ZVIRATKO: Tak rozhodne preheat/krivka vykonu ma hlavni uziti na non-TC setupu nicmene i u TC tam jisty rozdil v rychlosti nabehu citim a bavime se o DNA, lepe fungujici TC dle meho nazoru neexistuje, nejspis maji duvod proc tam ten preheat maji. Hadam, ze jde o to narazove zvyseni vykonu, ano mohl bych to TC mit nastavene na maximalni vykon modu ale pak se mi stane, ze tam treba dam atik na kterem nemam SS nebo atik na kterem mam build kde to TC neni tak uplne vychytane, doladit tri a quad clapton buildy aby na nich spravne jelo TC chce dost trpelivosti a zkouseni a pokud bych to hned palil na max vysledky by mohly byt nelibe. Pokud na tom clovek porad toci jeden dva atiky se stale stejnym buildem kde vi ze TC na tech buildech funguje na 100% tak neni problem to mit na full, ale treba ja osobne mam nejakych 40 atiku, a casto zapomenu kde mam K1, kde mam SS, jak je ktery vyladeny takze chci mit tu maximalni wattaz i v TC nejak limitovanou.
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    WOLFGAR: znova - s dobre fungujicim TC neni nic takoveho potreba. Nastavis teplotu, zmacknes tlacitko, spiralka v co nejkratsim case dosahne ty teploty (nic jineho nema smysl) a pak ji drzi. Vykon chces co nejvyssi, cas co nejmensi. Muzeme se bavit o tom, jestli je k necemu nejdriv to zahrat na 220C a pak po vterine snizit na 200 a pak 180, ale IMO to 99% lidi nepotrebuje.
    WOLFGAR
    WOLFGAR --- ---
    ZVIRATKO: Pokud to rozpalis a bafas pak par minut v kuse tak preheat vazne neni moc potreba, osobne ho nejvic ocenim v praci kde vetsinou si davam jeden dva prasky po X minutach takze vzdycky ze studene spiralky. Nicmene preheat na DNA je uz trochu jina liga. A co se tyce wattove krivky tak jeji hlavni vyhoda je, ze kdyz si s ni clovek dobre pohraje a spravne ji nastavi tak funguje jako TC ale na jakemkoli setupu. Treba u kantalovych claptonu s ni muzes zcela zamezit spitbacku.
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    Ja na ty moji spiralce preheat nepotrebuju, a to je docela ingot. Prvni potah je studenej nez se to zahreje ale pokud pak kourim tak neni potreba vic jak tech 80W. U spravne fungujiciho TC nema IMO preheat smysl, protoze vykon muze byt nastaveny na max co umi mod (treba 220W) a nema se to prepalit.
    Btw preheat melo jako prvni Sigelei, ze? A komu nefunguje TC? :)
    WOLFGAR
    WOLFGAR --- ---
    XBAHNO: No ten pomalej nabeh prave resi ty funkce modu ktery nepouzivas. Preheat nebo idealne wattova krivka. Ale mel jsem na Cirusu i podobny build jaky mas ty a nebylo to spatne, driv jsem motal vsechno 0.2-0.3 SS ale nejak jsem si posledni dobou na ty hovadske spiralky zvyknul. Kazdopadne na ten setup co pises by ti melo tech 80 stacit bohate, kolik tam mas odpor ze to smazis na 120 a vic?
    Jiank mrkni na ten Zenith, mam pocit, ze to bude presne to co hledas.
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    WOLFGAR: Claptony mi nejak nikdy uplne nesedli, a to sem jim dal dost sanci. Jako jo, nektery konfigurace se dali, ale nebylo to uplne vono. Hlavne mi na tom vadi pomalej nabeh a kvantum horkyho dratu, co zbyde po vapovani, mam takovej pocit prehratyho atiku. Takze nakonec pouzivam 4x 6z 0.2mm SS na M3 sroubu. Zatim jsem nic vic mi sediciho nenasel. Premade coil jsem mel jednou, kdyz to k nejakymu zelezu dodali.
    WOLFGAR
    WOLFGAR --- ---
    ZVIRATKO: Tak ja prilozim ;)


    ZVIRATKO: No on to je dvoubaterkac, uplne stejna velikost jako treba Primo. Asi myslis nejakou jinou teslu.

    ZVIRATKO: A co ti z nas kteri makaji o vikendech...

    XBAHNO: To jsou nejake premade ne? Quad na 120 mi prijde dost neefektivni, ja mam na C4 Criusu namotany quad SS clapton 0.15 a jedu ho na pohodu na 70-80. A to na tech 80 uz topi jak malej jadernej reaktor, nechci vedet co by to delalo na 120. Ale jeste me napadl Zenith, je to proste tribaterkovy kus zeleza na kterem se nema co pokazit a jde sehnat za 30 babek tak kdyz ho rozflakas koupis novy. Nema ani displej ktery by jsi mohl roztriskat, jen dial na nastaveni voltu.
    SAKALICEK
    SAKALICEK --- ---
    Ave, zvíře. :D
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    HOUMLES: 0.3
    a jde to v TC v pohode na ~70W :)
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    ZVIRATKO: 0R5. Lepsi?
    WOLFGAR: 120W - no to tak normalne taham svuj quadcoil. Takze v zasade stacilo, ale veskery featury k nicemu, pac to drtim na max a hotovo. Ale zase by se mi nestalo, ze omylem prilozim pres caru, i kdyz... tech 220W z aliena(mozna min, i kdyz mam 35A peak baterky) se taky da, kopne to vic nez bych chtel, ale neni problem to ustat.
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    ZVIRATKO: odpor
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    HOUMLES: 0.5R?
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    btw, to ma tak aspon 0.5R ne? to je tak na 150W
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    HOUMLES: mas pravdu, tak ja na to seru a jdu koupit nejakej joytech... :D
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    ZVIRATKO: neumis.. 4,5 a 7 otocka ma jinej prumer nez ostatni :)
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    mimochodem, aby nekdo netvrdil ze zviratko neumi motat...



    SAKALICEK
    SAKALICEK --- ---
    ZVIRATKO: Áve tvl :D
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    HREBICK: mea culpa maxima, nevim na co jsem koukal :D
    HREBICK
    HREBICK --- ---
    ZVIRATKO: Všechno to jsou soboty ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam