• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ELDAGrafické techniky - knihtisk, dřevoryt, linoryt, mědiryt, lept, litografie, sítotisk, fotogravura atd.
    ELDA
    ELDA --- ---
    RAEL: zatim to mam jeste nalozene...dostanu se k tomu tak ve stredu ci ctvrtek...tedy doufam
    RAEL
    RAEL --- ---
    Tak jak? Jsem zvědavá .)
    ELDA
    ELDA --- ---
    NAMATHUR: v poho...
    NAMATHUR
    NAMATHUR --- ---
    to by mohlo stacit, kdyz na chvili to zapomenes, tim lepe.

    k doprekladani: je toho ted trochu mnogo, po pristim utery by mohlo nasazeni polevit a pak... pak to dofouknu
    ELDA
    ELDA --- ---
    jak dlouho se to ma nechat rozpoustet tam nestalo? Zkusim 3 dny...
    ELDA
    ELDA --- ---
    pokusim se...odsat srajdu
    NAMATHUR
    NAMATHUR --- ---
    ELDA: opatrne odsat hadickou - jako benzin z nadrze
    ELDA
    ELDA --- ---
    na slozitejsi techniky rozpousteni prozatim kaslu protoze jeste ani nemam vhodny terpentin...
    ELDA
    ELDA --- ---
    PIPAL:
    NAMATHUR: tak jsem nalozil do male nepruhledne lahvicky asfalt s terpentinem... Ta srajda doufam zustane dole, ze kdyz do toho pak opatrne budu vkladat stetec k natirani desticky... tak to srajdu nerozviri... protoze nevim jak to uzitecne pak odcerpat kdyz mam navic skoro nepruhledne sklo...
    PIPAL
    PIPAL --- ---
    ELDA: diky. a uz ted se tesim na tve vysledky.
    NAMATHUR
    NAMATHUR --- ---
    ELDA: lol, tak drzim palce!
    ELDA
    ELDA --- ---
    zbytecne vytvaret z prdu kulicku jen tim postupem samotnym
    Mas hezke fotky a rozhodne bych je neprirovnaval prdu:D V zasade mas ale asi pravdu...ja napr. ze svych prdu mam v umyslu delat kulicky... jednoho dne se mi to treba i podari:DD
    PIPAL
    PIPAL --- ---
    ELDA: no, ze bych nechtel vubec, tak to bych kecal. ale na to mam moc rad rucni zpracovani abych ho kazil nevhodnejma motivama. zbytecne vytvaret z prdu kulicku jen tim postupem samotnym. ale treba nekdy vyfotim fotku, ktera bude stat za zpracovani nejakou prastarou technikou. rozhodne ale ten proces samotnej me zajima, to je jasny.
    ELDA
    ELDA --- ---
    PIPAL: nerikej ze by sis nechtel nekdy vytisknout nejakou svou fotku ve vice výtiscích na krasný ruční papír...pravou cerni a v polotonech, a navic jako grafiku...udivuje mne ze nechces... Jinak tedy rozhodne dikes...plany ale zatim zadne nemam..
    PIPAL
    PIPAL --- ---
    ELDA: no, ja to ani moc zkouset nechci, je mi jasny, ze k mejm motivum se to moc nehodi. ale zajima me to a tem tvym planum moc fandim.
    ELDA
    ELDA --- ---
    PIPAL: tendle tyden se na to vrhnu...slunicko sviti, ale na reprodukci tvych fotografii tadle metoda nebude uplne idealni... Pote co ale zvladnu tento zaklad, tak bych chtel vyzkouset i tu želatino-asfaltovou metodu. Treba to nakonec nebude ani zas tak tezke... Pak uz jen zalozit reprodukcni studio;)) To by bylo neco!!! Sny, sny...
    FILIP_OD_PRILEP
    FILIP_OD_PRILEP --- ---
    Paráda, díky.

    Kupovat kryt nechci...
    právěže mne láká vše z ničeho.



    ELDA
    ELDA --- ---
    FILIP_OD_PRILEP: Nebo zajit do nejakych vybavenych vytvarnych potreb...snad... http://obchod.vytvarnepotreby.cz/index.php?obs=16&tex=14
    ELDA
    ELDA --- ---
    FILIP_OD_PRILEP: Samotny asfalt se pro lept nepouziva, je na ten ucel moc tvrdej...
    Receptář

    1. Pevny kryt podle J. L. Raaba: Asfaltu........5 dílů (váhových)
    Vosku............6 dílů
    Mastixu..........6 dílů
    burgunské smůly 1 díl
    Benatského terpentinu...........0,25 dílů

    2. Anglický pevný

    Asfaltu...........4 díly
    Vosku..........4 dily
    Burgunské smůly.........1 díl

    Pryskiřice musí být roztlucena na prasek. V hlinenem dobre glazovanem hrnci roztavime neprve burgunskou smulu, potom pridame za staleho michani v malych davkach vosk. Po jeho roztaveni pridame benatsky terpentin, mastix a nakonec asfalt. Vzdy cekame s pridanim nove hmoty dokud neni predesla dobre roztavena. Je li smes hotova, ponechame ji jeste asi pul hodiny za mirne teploty v tekutem stavu a jeste ji obcas zamichame. Pak sememe a nechame ochladnout, aby zhoustla a vylejeme ji do misy s teplou vodou. Po nejake dobe nez uplne vychladne, ji vyndame z vody a mokryma rukama ji chvily hneteme a udelame z ni tycinku o prumeru 3 cm....

    3. Měkký kryt

    Vosku.................3 dily
    Asfaltu...........2 dily
    Hoveziho loje.......1 dil
    Terpentinu.........podle potreby

    Hmoty se tavi postupne jak jsou uvedene. Po pridani loje se musi smes 5 minus varit . Hrnec odstavime z tepla a pridame tolik terpentinu, az smes po vychladnuti je vlacna a testovita. Udelame z ni tycinky, ktere uzavreme v široke lahvi, po pripade pod vodou...
    FILIP_OD_PRILEP
    FILIP_OD_PRILEP --- ---
    Měl bych otázečku ohledně leptu z velmi praktického pohledu.

    Děláte kryt z kalafuny, včelího vosku a asfaltu? Nebo z čeho? (Na měď.)

    A kde tyto věci nejlépe pořídit? Koukal jsem do drogerie Zlatnická a kalafunu mají, ale z asfaltů nevím, jestli je asfaltový lak vhodný.


    PIPAL
    PIPAL --- ---
    super.
    sleduju to taky z povzdali a pridavam se s tema palcema :)
    jsem zvedavej pak na vysledky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam