• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ELDAGrafické techniky - knihtisk, dřevoryt, linoryt, mědiryt, lept, litografie, sítotisk, fotogravura atd.
    KOUDELKA
    KOUDELKA --- ---
    ALLISON: Nejlevnější je vyhozený starý lino z kuchyně. Musí být staré, 1,5 - 2mm tlusté se spodní stranou hladkou. Ty moderní jsou tenké a pěnové, do toho se nedá rýt.
    ALLISON
    ALLISON --- ---
    Ehm, koukám, že zápisy jsou tu z doby dávno minulé, ale třebas se někdo ozve: potřebovala bych lino na linoryt zn. LEVNĚ. Nevíte? Obi, Baumax jsou out.
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    Pozdě. Už je po všem. :)
    ELDA
    ELDA --- ---
    ...zalezi na dotazech...sem s nimi!
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    Ahojte. Chodíte sem ještě někdo? Zabýváte se někdo dřevořezbou? Stál bych o pár rad.
    FEEX
    FEEX --- ---
    koupim satinyrku , posta
    MORR
    MORR --- ---
    Tak jen malá reklama, kdyby měl někdo chuť se mrknout, tak na www.miroslavhlinka.cz v sekci ex libris mám několik prací v mezzotintě a několik v linorytu.
    CLOVICEK
    CLOVICEK --- ---
    HLOH: no s tím nemám zkušenosti vůbec. Potřebuješ ale na každy druh materialu jinou chemii ne? Jinak netuším vůbec jak to funguje
    HLOH
    HLOH --- ---
    CLOVICEK: Nebylo by levnější leptání?
    CLOVICEK
    CLOVICEK --- ---
    HLOH: premyslel. Jenze vysledek je ten ze do toho musim poradne prastit, coz vzhledem k velikosti a jemnosti soucastek neni mozne :( Nejlépe mi asi opravdu vychází to pískování (cena pistole i kompresoru neco okolo 3000,-) ale netuším, jak jsou nákladné šablony, případně jak se s tím dělá.
    HLOH
    HLOH --- ---
    CLOVICEK: Nad raznicema jsi přemýšlel? Dají se sehnat docela snadno ve velikosti která by ti vyhovovala za cca 200-400 korun....
    CLOVICEK
    CLOVICEK --- ---
    Potrebuju oznacovat vetsinou hlinikove, mosazne a medene soucastky seriovym cislem. Co by jste doporucili na domaci značení? Aby bylo nesmazatelné? Přemýšlel jsem nad pískováním, ale nemám řezací plotr, abych si řezal sablony (písmo max. 5mm velké). Doporučíte někdo nějakou techniku?
    HARP
    HARP --- ---
    Dobrý den, sháním tiskařský lis, neprodáváte někdo, nebo nevíte o někom kdo prodává? Děkuji
    DANARUN
    DANARUN --- ---
    Brý den všem, chci pěkně poprosit, jestli by mi nechtěl někdo (se zkušenostmi s přípravou grafických podkladů pro sítotisk) pomoct - zkontrolovat návrh který má být připraven pro sítotisk. Jedná se o design trekkové hole (kousek hliníkové tyčky :-), návrh je v illustratoru, podklady mám předat v pdf. Základní omezení a principy znám, mám vzorový soubor z minulé výroby. Jde jen o to otevřít to, kouknout na to a říct jestli něco nění špatně. Případná dobrá duše do počty prosím :-) děkuji
    BUBLINKY
    BUBLINKY --- ---
    ;) O tom žádná, jen ta věta je blábol.;)
    MARTYZAN
    MARTYZAN --- ---
    BUBLINKY: nojono..ja se zas až tak neorjentuji;)
    ale co sem viděl gravírky tak vypalovaly laserem do dřeva motivy..samozřejmě že strojově..skrzeva komputer.
    BUBLINKY
    BUBLINKY --- ---
    MARTYZAN: No, to není tak úplně pravda, gravírováním se rozumí strojové rytí, popřípadě označení rytec je to samé jako gravér. Jednotlivé techniky mají vlastní název.
    MARTYZAN
    MARTYZAN --- ---
    LEPEK: dyt jo gravírování je vlastně vypalování..
    http://www.gravirovani-praha.cz/gravirovani-do-dreva.php
    LEPEK
    LEPEK --- ---
    ROMANICAK: nějaké vypálení?
    MARTYZAN
    MARTYZAN --- ---
    ROMANICAK: skusil bych gravírku..zeptej se v nějaké lepší reklamce..na síto nebo tampon se ti to neoplatí..
    OSIP
    OSIP --- ---
    ROMANICAK: to nesvadej na odbornou diskusi, ale na to ze to chces udelat na kolene na jednu krabici. tam je totiz kazda rada draha, prumyslove na to je samozrejme x ruznejch zpusobu. ten picwick bude nejspis vypalovenej nahratym stockem, potisknout se to jinak da tamponovym tiskem nebo sitem. coz by asi mohl bejt i tvoje cesta, to sito, na to je spousta navodu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam