• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ELDAGrafické techniky - knihtisk, dřevoryt, linoryt, mědiryt, lept, litografie, sítotisk, fotogravura atd.
    MX_MIKE
    MX_MIKE --- ---
    DRCRABAKLES: Zkus ArtFabriku (https://www.artfabrika.cz/), možná by se s nimi dalo dohodnout...
    DRCRABAKLES
    DRCRABAKLES --- ---
    Caues, poradite mi pls jestli se nekde v Praze nachazi graficka dilna kde bych si mohl natisknout nejake moje linoryty? V P39 to pry momentalne neni mozne :( Diky moc
    BODLING
    BODLING --- ---
    JAKOUBEK: na tenhle workshop bych si zasla rada taky :))
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    Ahoj. Nedělá tu tu náhodou někdo kyanotypii nebo má zkušenost s fotogramy? Jde mi o otisky rostlin, ale potřeboval bych trochu nasměrovat, co se týká techniky... a chemie. Předem díky za případnou pomoc.
    SI_SI
    SI_SI --- ---
    zdravím vespolek,
    je tu někdo, kdo by dokázal zhotovit potisk (text asi 3 řádky) na šanon? Spěchá, díky
    TERYHASPY
    TERYHASPY --- ---
    Ahoj nabízím grafiku, ilustraci, tisk na sítotisku nebo na risu a jiné typy tisku, pro zajímavé projekty a nápady. Táké možnost prodeje vašich prací. Jsme družstevní, řemeslná a grafická dílna s prodejnou nezávislé tvorby. Najdete nás na Žižkově. Roleta 39. Ozvěte se s nápady :) Ráda vám pomohu! https://www.roleta39.cz/o-nas



    _IOB_
    _IOB_ --- ---
    pardon za propadny OT:
    Praha - Shanim tip na HLAVNE (v ramci moznosti:) na domluvu dobreho, spolehliveho a nechaotickeho sitotiskare/dilnu k "hodinovym" pronajmum. Chci si zkouset/tisknout na papir i latky - uz doslova leta hledam nekoho pratelskeho na koho je spoleh/drzi slovo...
    A mam jen zkusenosti ze lide kteri tomu venuji bohuzel prave postradaji vyse popsane (no offence, jen me nekolikere zkusenosti:))
    MARTYZAN
    MARTYZAN --- ---
    381007: ja myslim ze by to melo vydrzet dlouho..idealni to mit uskladne nekde v temnu a chladu...a neslepene na sobe :)
    381007
    381007 --- ---
    Ahoj, mám dotaz na vás, kteří děláte sublimaci na textil: Když vytisknete na sublimační papír nějaký obrázek, je možné ho použít (přetisknout v lisu) až po nějaké době? Jestli prostě jde mít předtisknuté nějaké obrázky do zásoby (s řezanými potisky to tak dělám, prostě si je vyřežu, vyseparuju a použiju až potřebuju...). Nezkoušel to někdo z Vás? Popř. jak dlouho vydrží "funkční". Díky moc :).
    PEETIK
    PEETIK --- ---
    MARTYZAN: hele, dopadlo to víceméně nad očekávání dobře... bál sem se že sem zmrvil grafiky a že to nebude sedět a cajk.

    afd8b0e2-9cb6-4b75-9468-0f84eb8fcd79
    MARTYZAN
    MARTYZAN --- ---
    PEETIK: jen 4 barvy? ;)..to jsem zvědavý na přesnost soutisku...jinak vypadá stolík moc hezky..
    PEETIK
    PEETIK --- ---
    MARTYZAN: tak už stůl dorazil....ted to testují, na výrobku zatím jen 4 barvy mají být. Tak uvidíme jak dlouho to bude trva, schnout. Mají tam na dílně velký sušák na lakování, takže můžou urychlit suešení...







    MARTYZAN
    MARTYZAN --- ---
    PEETIK: hmmm... tak na to nevím co říct ;)
    PEETIK
    PEETIK --- ---
    MARTYZAN: já nevím, kdy se teď ukážu v práci... mám homeoffice. Ale asi ze brzo doma vystřídáme a pak nafotím.

    Každopádně šef je takovej, že musí mít všechno. Takže před třema rokama někde na nějakým průmyslovým veletrhu viděl sítotiskový poloautomat... tak si ho pořídil :D Doteď tam stojí netknutě, že na tom nikdo neumí pracovat :D A protože na tom poloautomatu neumí nikdo pracovat a hěh stroje stojí peníze, tak pořídil ten manuální stroj... jenže u nás nikdo nedělal nikdy se sítotiskem :D Já před lety akorát trička. Jenže já tam sem od jiné práce, né na dilně. Mno, takže to bude ještě veselé. A když sem komunikoval s firmou co nám dodá síta a barvy, tak mě ještě uporozřnovali, že jsou potřeba k barvám nějaká tužidla, zpomalovače, ředidla, že se barvy mají míchat a tak...mno tak sem na tu výrobu sám zvědav, jak to dopadne :D když nikdo o tom nic neví :)
    MARTYZAN
    MARTYZAN --- ---
    PEETIK: ukazes?:)
    PEETIK
    PEETIK --- ---
    TENZO: vyřešeno, nakoupen celý stůl z polska :D tak sem zvědav na kvalitu :))

    Bohužel co bude za tím práce si šef nedokáže uvědomit, si myslím, že se bude jen patlat barva a toť vše. ALe že se musí používat nějak další ředidla, zpomalovače to už nevidí... tak sám sem na to zvědav
    TENZO
    TENZO --- ---
    PEETIK: jak na to spechas? asi by se dal vyrobit.
    MARTYZAN
    MARTYZAN --- ---
    PEETIK: Zkus hledat na bazoši...zadej si sítotisk...něco tam je..
    Sítotisk - bazar - Bazos.cz
    https://www.bazos.cz/...hp?hledat=s%C3%ADtotisk&hlokalita=&humkreis=25&cenaod=&cenado=&order=&crz=20
    PEETIK
    PEETIK --- ---
    Věděli byste mi poradit, kde by se dal sehnat sítotiskový stůl? Nejlépe bazarový :) Nebo o někom, kdo by měl praxi s výrobou stolu na sítotisk? Či eventuelně pod jakým názvem, výrazem hledat?

    Dneska jsem byl na výzvědné akci v jedné větší společnosti, jaký že používají stoly a mají tam nějaký kupovaný a pak nějaký takovýto handmade...

    Mají takovéto, a takové bysme taky potřebovali do práce....
    BARBORABRAMBORA
    BARBORABRAMBORA --- ---
    Ahoj, zvu na přednášu Martina Amstutze – švýcarského knihtiskaře, bývalého baleťáka, lidského pavouka, vydavatele legendárních knihtiskových novin Wochenblatt.
    Ve čtvrtek, v 18.00, Xao, Krymská 29. Budou chlebíčky.

    https://www.facebook.com/.../124739785348306/?notif_t=plan_user_associated¬if_id=1579546631050681

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam