• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    XCHAOSANSI C/C99 (specifikace), GNU C (gcc, glibc), Tiny C (tcc) a POSIX - ne nutně C++,g++,libstdc++ nebo Win32 API
    KILLUA
    KILLUA --- ---
    XCHAOS: Děláme ve špatném odvětví...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    https://twitter.com/mikko/status/1244906545168748547
    Classic post from 1995 about memory garbage collection in weapons.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    2019's Fastest Growing Programming Language Was C, Says TIOBE - Slashdot
    https://developers.slashdot.org/...32230/2019s-fastest-growing-programming-language-was-c-says-tiobe
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    (jo ten člověk byl pak známější jako autor Scramble, co jsem pochopil.. no pro mě byly 8bit hry v assembleru nedostižný mýtus, já matlal věci jen v Basicu... )
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    JANFROG: jsem tam ještě doklikal rozhovor s původním autorem toho bludiště a ten zní úplně normálně :-) prý měl proste bludiště, které nemělo žádný herní námět a předal jim ho a oni ho brutálně osekali, aby se k tomu vešla ještě hra.

    stejně je to síla, psát programy u kterých se zapisje jen do pár bajtů. dnes jsou lidi šíleně zmlsaný...
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    XCHAOS: :-)
    To mi pripomina znameho, kdyz jsem rikal, ze jsem moc nepokrocil protoze mam problemy tomu kodu porozumet:
    "You know, you need to suffer a certain kind of brain damage otherwise you stand no chance to undestand it. The very kind of brain damage we all in OTI suffered back in 2000."
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    K předchozímu: Regardless of which version of events is followed, it seems fair to say that some level
    of intoxication was involved in the development of the maze algorithm.


    No, aspoň tahle archeologie ukazuje, že Céčko bylo ve své době fakt high-level :))
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Trocha opravdového assembleru z historie (i pro mě je tohle historie, já se poprvé setkal až se Z80 :-). link via Slashdot...
    https://arxiv.org/ftp/arxiv/papers/1811/1811.02035.pdf
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Lehce offtopic :-)

    Cfluviurrh - Esolang
    https://esolangs.org/wiki/Cfluviurrh
    As science progresses, some systems that we might see able to correctly execute Cfluviurrh include
    - a psychologically normal chimpanzee with an exceptional emotional range and an electronic computer, acting in concert
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Jinak bohužel, v klubech které moderuju, budou lidi které mám na ignorelistu bohužel muset mít ban. Jinak to nejde.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    REDGUY: banuju už v podstatě jen za to, když urážky překročej určitou míru, odpovídající konkrétní verbální citlivosti mojí generace.
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    XCHAOS: No urcite. Akorat ze to, ze spousteni extra threadu ma rezii, kterou nemuzes ignorovat jsem ti rikal uz od zacatku. Ale pochopitelne, kdyz neco rika Redguy, je to to fuj fuj osklive off-topic trollovani, kterej potreba ignorovat nebo rovnou zabavnovat, zatimco ted, kdyz si idiot ted to samy konecne precetl nekde jinde, tak je to idiotova zasluha 8)))
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    REDGUY: no vida, konečně se mi diskusi podařilo stočit někam ontopic :-) tak jestli využiju tohle, můžu autorovi koupit koupit kafe, zdá se :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ANT_39: mno. takže řešení připravené rozparalelizovat _jakýkoliv_ cyklus by vlastně místo na trhu našlo... :-)
    ANT_39
    ANT_39 --- ---
    XCHAOS: Standard OpenMP popisuje, jak hlavicka toho cyklu musi vypadat, aby sla rozparalelizovat.
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    XCHAOS: velká frajeřina by vlastně byla napsat v C kód, který recykluje již jednou vytvořená vlákna - boha jeho. Napis do googlu "C thread pool" a vypadne ti hromada tehle "velkejch frajerin", treba https://github.com/Pithikos/C-Thread-Pool .

    Kolikrat ti budu opakovat, ze bys fakt hodne dobre udelal, kdyby sis o tom paralelnim programovani nejdriv neco poradne precetl, nastudoval, neco realnyho v nem naprogramoval a pak teprv zacal machrovat o tom, jak napises paralelni programovaci jazyk?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    LUDO: zajímavé by bylo vyzkoušet, jak ta paralelizace dopadne v případě, že podmínka v tom cyklu je nějak složitější, než jen prosté počítadlo. každopádně dík za inspiraci, konečně sem někdo po několika týdenní flamewar vnesl nějaký ontopic :-)
    LUDO
    LUDO --- ---
    XCHAOS: ti to mozem porovnat z hlavy, kedze OpenMP pracuje na urovni kompilatora, musel by si byt velmi velky maestro aby tvoj C kod bol rychlejsi

    A ano, OpenMP to robi presne tak, pokial mu to parametrom povies.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    LUDO: částečně máš pravdu, že vytvoření threadu má režii... neřeší tohleto právě ty go-routines?

    tak mi napadá, že velká frajeřina by vlastně byla napsat v C kód, který recykluje již jednou vytvořená vlákna. normálně, po dokončení threadu by tehle thread nezanikl, neukončoval se - ale čekal by na nějakém semaforu, až se mu předá pointer na funkci, kterou má dále vykonat. takže by se nepracovalo přímo s phthreads, ale runtime by spravoval nějaký pool threadů (jako to dělá většina aplikací s podporou multihtreadingu, typu Apache)

    začíná mi to do sebe v hlavě docela zapadat (stejně mi vycházelo, že ten můj highlevel zdrojový kód bude z řady důvodů překladač do C muset rozkrájet do řady automaticky generovaných funkcí, protože C prostě nemá nic jako anonymní funkce nemá... stejně tak všechny lokální proměnné budou ve strukturách, na které půjde předat pointer, apod.).

    je pravda, že už se to celé začíná trochu podobat operačnímu systému :-) Jestli to OpenML dělá přesně takhle, tak je to dost zajímavé... ale v tom případě by stálo za to srovnat výkonost kódu který paralelizuje OpenML s tím mým :-)
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    LUDO: A v tom Pythonu, na kterej XChaos miri, samozrejme existuje ThreadPoolExecutor, kterej presne tohle dela.

    K comu preboha generovat medzikod ked tam staci vlozit jednu direktivu preprocesora - protoze XChaos si vymyslel, ze generovat C jako mezikod je cool, tak ted hleda neco, na co by to pouzil. Ze to nedava smysl je irelevantni.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam