• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEDVIDEKEnneagram aneb nástroj sebepoznání, který se s člověkem nepáře...
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    KILIAN: :-) KILIAN má naprostou pravdu
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    Všichni netrpěliví hledači:
    Enneagram není krátkodobá záležitost, jako nedělní test ke kávě v příloze novin. Nemá význam, když vám váš typ někdo sdělí, ať už jiná osoba nebo nějaký test. Podstatný je ten proces hledání a takzvaný "aha efekt", kdy příjde pochopení zevnitř. Najednou Vám budou jasné všechny situce, které jste doposud žili. Je to každopádně dlouhodobá záležitost. Mně to trvalo 22 měsíců než jsem našel svůj typ, ale většinou je to rychlejší.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    KILIAN: ok, beru v potaz, doplním to, tam. Zdroje uvádějí oba směry.
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    MEDVIDEK: Mám jednu připomínku k tomuto obrázku. U 2 by mělo být: "Potřeby druhých lidí."
    ROXXA
    ROXXA --- ---
    MEDVIDEK: jj dík za tu diplomku. To mě překvapilo, že na to někdo psal diplomku, to naznačuje, že se jedna vážně o seriozni zaležitost.
    Určitě nevnímám informace či nějké povědomí o sobě jako něco, co za chvíli odložím a jdu dál.-) jestli enneagram znamená i práci na sobě, tj nejen výsledky, ak to mě mile překvapuje.
    ....totiž všude možně se můžete setkat se stoprocentním návodem, jak odhalit sebe podle nějakých knížek ....třeba horoskopy nebo nějaké jiné testy, psychologické knížky a všude je duležité koupit knížku a nedovite se nic. nevěděla jsem o co u enneagramu jde, co to vlastně je, jestli další podobná věc v záplavě ostatních pofiderních návodů, které ti během pár minut odhalí, kdo jsi, nebo něco opravdu seriozního. Dle toho, co píšeš mi příjde, že se jedná opravdu o něco serioznější, co stojí prostudovat i za cenu delšího času.-)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    SCHWEPZ: můžeš si stáhnout prográmek, přečíst si diplomku, koupit si knihu nebo jít na seminář, tento klub neurčuje lidem typy, ale jen nabádá a rozebírá
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    asi jsem to nepochopil... kde že si můžu udělat ten test kterej určí který typ jsem. ???
    na nástěnce ani v příspěvcích mě nic do oko netrká...
    tak předem dík za odkaz a námahu :)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    MONICARDIO: :-) osmička má velice silnou energii a trojka ji disponuje taky. V tom si podobné mohou být. Ano.

    Jsou vlastně energeticky 3 nejsilnější typy: Kontrafobická 6, 8 a 3. Ale každý z těchto typů zaměřuje pozornost jinam a z jiného důvodu svou sílu projevuje.

    Já bych to nechala zatím tak, jen si sleduj co tě děsí nebo neděsí. A pak vztahy jsou pro nás nejlepší učitelé:-).
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Tak začneme pomalu se do enneagramu nořit.

    ZDE: POSTOJE KAM JEDNOLIVÉ TYPY AUTOMATICKY ZAMĚŘUJÍ SVOU POZORNOST...ZNOVU...ZNOVU...A TŘEBA PAK ZNOVU A POŘÁD A KDYBY NÉ, TAK PRO JISTOTU ZNOVU...


    -


    příklad: Já jsem 9. Neustále analyzuji Váš přístup k této dikuzi. Zda se objeví někdo na jehož otázku budu umět odpovědět či nikoli. Zda mě někdo z vás třeba nepošle do prdele apod.
    Mám křídlo do 8 a bedlivě sleduji, jestli náhodou někdo neodklání diskuzi někam , kam já nechci! (kontrola).
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---


    ZUZKAOU: :-)))))) tenhle názor se mi líbí.
    Víš co ? Mě je někdy z mé 9 na blití...taky by se mi líbilo víc být třeba 5 protože ta je racionálnější, né tolik emocionální...třeba


    ALE

    ŽÁDNÝ TYP NENÍ ANI HOŘŠÍ ANI LEPŠÍ. VŠE CO TYP CHARAKTERIZUJE JSOU JEN PROGRAMY. CÍLEM JE TENTO PROGRAM POZNAT, PŘIJMOUT A POSTUPNĚ SE JEN UČIT OPOUŠTĚT, PAK SE ČLOVĚK STÁVÁ SVOBODNĚJŠÍ.


    PRVNÍM KROKEM JE PŘIJMOUT SEBE TAK JAK JSEM. PROTOŽE TYP KTERÝ CELÝ ŽIVOT MÁM MÁ FUNKCI CHRÁNIT, POMÁHAT, BYŤ NA CESTĚ K SOBĚ SE JEVÍ JAKO DESTRUKTIVNÍ.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Ta diplomka je moc zajímavá. Po troše přiznání si těch nepříjemých vlastností - jsem stále 5. Jen mě to nijak extra nebaví - 7 to maj veselejší.
    BILYHAVRAN
    BILYHAVRAN --- ---
    tak - test vyhodnocen - graf zní asi takto:
    jednička - 4
    dvojka - 4
    trojka - 3
    čtyřka - 1
    pětka - 3
    šestka - 5
    sedmička - 5
    osmička - 3
    devítka 4

    takže koukám že čtyřka rozhodně nejsu, a jinak su mišmaš všech ostatních ...
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    LILY: zde mohu nabídnout test, diplomovou práci a v odkazu knihy nebo semináře:-)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    ROXXA: :-) zajímá tě jen co jsi , jako informace kterou odložíš a jdeš dál?
    Enneagram není kvíz. Je to nauka a cesta:-).

    Možná, že pak bych doporučila on line testy ne netu , v případě vážného zajmu tě bohužel zklamu tím, že práce s enneagram je záležitostí dlouhodobou , abychom mohli vnímat výsledky.
    Věci šup šup rychle moc nefungují...
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    MKOV: každý z nás zná , všechny typy a všechny typy máme obsaženy v sobě.
    Ale jen jeden je ten náš, klíčový, ukazující kudy se vydat.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    ROXXA
    ROXXA --- ---
    JOGINKA: test už pravě mám, ten jen ty knihy.-) tak se ptám.
    JOGINKA
    JOGINKA --- ---
    ROXXA: Zkus test v záhlaví klubu. Knížku Ti zapůjčí v knihovně.
    ROXXA
    ROXXA --- ---
    JOGINKA: pravě tomu taky moc nerozumím, a netrpělivá jsem protože chci vědět kdo jsem ne.-) klidně si prostuduji nějakou knížku, ale nechce se mi ji kupovat...jinak to není o sebepoznání ale o obchodu.
    JOGINKA
    JOGINKA --- ---
    ROXXA: Už jen ta netrpělivost, s jakou k tomu přistupuješ, mi připomíná mě samou - sedmičku - čímž Ti nechci nic podsouvat.
    Třeba se nad vámi majitelka klubu slituje a pomůže vám k jednoduššímu určení, co jste kdo za číslo.
    Tím bych se přimlouvala za LILY i všechny, co objeví tento klubík.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam