• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEDVIDEKEnneagram aneb nástroj sebepoznání, který se s člověkem nepáře...
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    YML ne. jsem pořád stejná jednička. chci zpátky svůj klid, který jsem měla před krizovou událostí (ty víš kterou). nechci nic jiného. jen zpátky svůj klid.
    a pak s pokorou a radostí zůstanu šťastná jednička.
    netoužím měnit číslo :-)
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    ale mozna teda jsi se z obdobi velke krize, stresu, vratila zpatky do jednicky, no ;-). jsi dokonala matka kterou sere ze se ostatni dost nesnazi.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    minim tim "depresi" jako zakladni nastaveni ctverky - moje pobyvani ve svete neni ok, chci to nejak jinak; nee klinickou depresi
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    YML ty přece víš, že to už je dávno pryč.
    /teď naopak dokonalá matka jsem, a přesvědčuju se o tom každým dnem. pro své dítě jsem naprosto dokonalá matka/
    myslím, že dole v sobě jsem pořád to, co ty vidíš jako "protivná prudící jednička" - je to moje podstata - chtít, aby všecko bylo v cajku a všecko fungovalo. ale navenek se tvářím, že je mi to fuk a taky po ostatních nic nechci a nic od nich neočekávám.
    máš pravdu, všecko si to řídím rozumem.
    v srdci cítím, že tahle nedokonalost je hnusná - a přitom by k dokonalosti stačilo jen malouliničko - aby se lidi trošiličku snažili. trošiličku.
    nejsem v depresi. depresi jsem měla před lety a tohle rozhodně deprese není. prostě vidím, že svět je hnusně posranej a seru na něj. tedy hrubě vyjádřeno.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    CHIMERA: podle mne je to tak, ze: dokud jednicka muze zit "snahu o dokonalost" tak proste maka, muze byt unavena/protivna, ale v podstate je v souladu se svym naprogramovanim takze ok. Ale az jednicka "nezvladne byt dokonala", tak jde do deprese - viz jak holky nize psaly o bodu stresu.

    A to mas ted ty. nezvladas byt dokonala, vis ze nemuzes dostat idealu jednicky, takze jsi nestastna.

    Je to psycho ale zase uz jsi na pul ceste k vykoupeni ;-), lepsi nez protivny prudici jednicky ktere jsou uplne jeste v iluzi / velmi zjednodusenem chapani sveta.

    Jak si prozit, ze bejt nedokonala je fajn, ze nedokonaly svet je fajn, ze to jak je to vsechno pokrivene a v prdeli je proste prirozenost sveta... a najit klid. Rozumem veris ze je spravne tohoto smireni dosahnout?
    Lidi taky vnklubu radi sledovat opakovane sama sebe jak ti nabiha jednicka v depresi, kdy a proc... a uvedomoavt si ze je to jen program.
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    MEDVIDEK jo, ještě se nevzdávám.
    ptej se :-)
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    Jeví se mi to čím dál horší.
    Jsem jednička sebezáchovný typ a navíc idealista.
    není mi pomoci.
    no už to nějak dožiju :-)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    CHIMERA: hm, klid je tedy tvůj cíl?

    Pokud jsi 1 a já k Tobě tedy jako k jedničce přistupuji a možná bych měla pár otázek zdali by nevadilo?
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    A 1 s křídlem do 2 , bude více vřelá a bude svou pozornost směrovat k lidem (protože typ 2 je typ s energií srdce)...
    A tudíž může být vnímavější k lidským nedokonalostem...asi jím to prostě promine snáze. Bude tvrdě pracovat s myšlenkami na druhé lidi a se snahou pomoci jim.
    Když se to namíchá , může být i pěkně nepřijemná na druhé, když nebodu chtít její pomoc.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    MEDVIDEK: na téma Idealista a advokát...
    Byť se jedná o stejný typ tzn.1 oba se mohou jevit vně jinak a to zmíněnými kříkly.

    Idealista křídlo do 9 - zde si 1 bere energii, 9 její klid a pohodlnosti. Takové to poletování mysli. Jeví se introvetně a možná trochu nepřítomně. Asi se bude oblékat konvenčně a nerada bude vybočovat z řady.A jako správná jednička zde bude IDEALISTICKY očekávat od druhých že se budou chovat jako dokonalí. To jim samozdřejmě nikdo nesplní...
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    MEDV pak je to ale obrácený postup.
    klid se dostaví, pokud člověk "prožije" něco, co ten klid přivodí.
    ale co to je a jak to přivodit?
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    CHIMERA: vnímání situace myšlením a hlavou neznamená "připustění" ...pochopení přichází s prožitkem. A tady se potkávám s problémem zvaným internet a s problémem zvaným slova, neb jsou to zde jen slova a né prožitek.

    Proto, ti tvé tvrzení nemohu ani potvdit ani vyvracet...jediné co teď mohu je přečíst si tvůj příspěvek a pokusit se objektivní odpověď.
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    MEDVIDEK musím tě zklamat.
    i když si jednička připustí, že ona i svět jsou dokonalí, žádnej klid se nedostaví.

    přečetla jsem si to pečlivě, jsem naprosto jasná jednička (sebezáchovná). ale o žádnou dokonalost se už nesnažím, fyzicky ani psychicky jsem to nezvládla. přežívám nadále v nedokonalosti. ale šťastná nejsem. nebýt dítěte, už dávno jsem skočila z okna.

    ale žádné připuštění si čehokoli a pochopení čehokoli mi nepomohlo (jsem téměř totožný případ jako ta paní, kterou uvádíš, až na to, že moje dítě neuřemlo. umřela jsem já. asi těžko pochopitelné. vím.)

    Jak mám chápat to, že některá jednička je Idealista a některá Advokát? čím se vyznačují?
    děkuji za odpovědi :-)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Jo ave stresu se 1 stává uzavřená, odstřihuje se. Propodá se do hloubek depresí ... většinou potřebuje pomoc z venčí.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    YMLADRIS: příklad ze života.
    Jedna jednička vede rodinný život , příkladný doma je vzornou ženou jenž kmitá, v práci vzorná pracovnice produktivní.
    Otěhotněla a o dítě přišla, umřelo. Začala navštěvovat psychologa, imunita šla srát, deprese, potíže s krví...atd. Zlomený člověk.

    A teď pohled na to jako na jedničku. Ideální představa dokonalé, ženy je dokonalá matka. Zde jednička pochybila a nedostála dokonalosti...(a tohle prostě že ji dítě umře nemůže ovlivnit, to je vůle Boží).
    Vnitřní konflikt nabyl obřích rozměrů vlastní nedokonalosti...)
    Bohužel , až 1 připustí, že svět i ona je dokonalá tak jak je, zažije klid...
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    GEDI: Každý máme své stinné a dobré stránky , ale je fakt , že s někým se žije líp...
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    YMLADRIS: jde do hloubky pocitu své vlastní (ale i cizí) nedokonalosti... v takových chvílích jsou tito lidé velice vnímaví vůči pocitům - až to vypadá jako emoční i názorové kotrmelce. V této stresové 4 jsou časté deprese, pocity marnosti i dna jako takového....
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    MEDVIDEK: muzes napsat neco o tom jak jednicka pri stresu jde do ctyrky?
    GEDI
    GEDI --- ---
    MEDVIDEK:
    "Něco hodně podobného" byl můj otec a někdy s ním žít bylo víc než náročné :-)
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    PSYKO: chci jen blízkost rodiny .... to je tolik moc??? aha
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam