• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEDVIDEKEnneagram aneb nástroj sebepoznání, který se s člověkem nepáře...
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    CHIMERA: bohužel píšeš příliš všeobecně a knižně na to , abych cítitla z tvých slov Tebe.

    Nicměně BUDU POKRAČOVAT S OPISEM 1ČEK DÁLE A PONOŘÍME SE DO NICH HLOUBĚJÍ:-)
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    MEDVíDKU, snažím se odpovědět:

    Kritéria: vyhovuju přesně potřebám toho konkrétního dítěte, chápu ho, vnímám a pomáhám (on je koneckonců já v bledě modrém :-)

    dále: moje představa dokonalosti je klid, protože TEN mi chybí (když není klid, břicho trpí - nedovedeš si představit, jak se tam úzkost zabydlí).

    zatřetí (kritika vůči druhým): bejvávalo. žádala jsem, ale marně. anžto marnost je marnost nad marnost, kašlu na to. chtěla bych, aby se lidi ASPOŇ snažili, a to po nich otevřeně žádám. ovšem - jak jistě tušíš - taky marně.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    1 netouží po klidu, ale po DOKONALOSTI. Jednička NEMYSLÍ hlavou, jednička vnímá břichem.

    1 SE VNĚ PROJEVUJE KRITICKY A OTEVŘENĚ PO LIDECH ŽÁDÁ DOKONALOST. Nekálí na to...
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    CHIMERA:
    JAKÉ KRITERIA SPLŇUJEŠ , ŽE JSI DOKONALÁ MATKA?


    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    CHIMERA: potřebuju trochu času, podám dotazy...na to si musím sednou t a zamyslet se.:-)
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    YML asi máš pravdu. ba určitě.
    nemůžu už mít ten předchozí klid, když mám širší obzory.
    ale jak se stát vykoupenou jedničkou? jak najít jinej, novej klid? :¨(
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    CHIMERA: pokud tehdejsi klid byl zalozenej na jednickove iluzi "snazim se delam co muzu a svet je za to oukej" (ale nevim jakej jsi tehdy mela zakladni svetonazor), tak k tomu se tezko muzes vratit, kdyz dnes uz vis, ze zivot muze kohokoliv kdykoliv neuveritelne rubnout, bez ohledu na to jak moc se snazi a jak moc dokonalej je, ne.

    IMO vykoupena jednicka musi najit klid nejakej jinej nez ten svuj tehdejsi puvodni nez se ji to rozsypalo, nevim
    GEDI
    GEDI --- ---
    Jak to tak čtu tak "něco" z jedničky mám rozhodně taky.
    Přece by "těm lidem" nedalo práci se snažit a všechno by bylo tak hezké. . . .bez problémů. . . .růžové :-)
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    YML ne. jsem pořád stejná jednička. chci zpátky svůj klid, který jsem měla před krizovou událostí (ty víš kterou). nechci nic jiného. jen zpátky svůj klid.
    a pak s pokorou a radostí zůstanu šťastná jednička.
    netoužím měnit číslo :-)
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    ale mozna teda jsi se z obdobi velke krize, stresu, vratila zpatky do jednicky, no ;-). jsi dokonala matka kterou sere ze se ostatni dost nesnazi.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    minim tim "depresi" jako zakladni nastaveni ctverky - moje pobyvani ve svete neni ok, chci to nejak jinak; nee klinickou depresi
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    YML ty přece víš, že to už je dávno pryč.
    /teď naopak dokonalá matka jsem, a přesvědčuju se o tom každým dnem. pro své dítě jsem naprosto dokonalá matka/
    myslím, že dole v sobě jsem pořád to, co ty vidíš jako "protivná prudící jednička" - je to moje podstata - chtít, aby všecko bylo v cajku a všecko fungovalo. ale navenek se tvářím, že je mi to fuk a taky po ostatních nic nechci a nic od nich neočekávám.
    máš pravdu, všecko si to řídím rozumem.
    v srdci cítím, že tahle nedokonalost je hnusná - a přitom by k dokonalosti stačilo jen malouliničko - aby se lidi trošiličku snažili. trošiličku.
    nejsem v depresi. depresi jsem měla před lety a tohle rozhodně deprese není. prostě vidím, že svět je hnusně posranej a seru na něj. tedy hrubě vyjádřeno.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    CHIMERA: podle mne je to tak, ze: dokud jednicka muze zit "snahu o dokonalost" tak proste maka, muze byt unavena/protivna, ale v podstate je v souladu se svym naprogramovanim takze ok. Ale az jednicka "nezvladne byt dokonala", tak jde do deprese - viz jak holky nize psaly o bodu stresu.

    A to mas ted ty. nezvladas byt dokonala, vis ze nemuzes dostat idealu jednicky, takze jsi nestastna.

    Je to psycho ale zase uz jsi na pul ceste k vykoupeni ;-), lepsi nez protivny prudici jednicky ktere jsou uplne jeste v iluzi / velmi zjednodusenem chapani sveta.

    Jak si prozit, ze bejt nedokonala je fajn, ze nedokonaly svet je fajn, ze to jak je to vsechno pokrivene a v prdeli je proste prirozenost sveta... a najit klid. Rozumem veris ze je spravne tohoto smireni dosahnout?
    Lidi taky vnklubu radi sledovat opakovane sama sebe jak ti nabiha jednicka v depresi, kdy a proc... a uvedomoavt si ze je to jen program.
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    MEDVIDEK jo, ještě se nevzdávám.
    ptej se :-)
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    Jeví se mi to čím dál horší.
    Jsem jednička sebezáchovný typ a navíc idealista.
    není mi pomoci.
    no už to nějak dožiju :-)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    CHIMERA: hm, klid je tedy tvůj cíl?

    Pokud jsi 1 a já k Tobě tedy jako k jedničce přistupuji a možná bych měla pár otázek zdali by nevadilo?
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    A 1 s křídlem do 2 , bude více vřelá a bude svou pozornost směrovat k lidem (protože typ 2 je typ s energií srdce)...
    A tudíž může být vnímavější k lidským nedokonalostem...asi jím to prostě promine snáze. Bude tvrdě pracovat s myšlenkami na druhé lidi a se snahou pomoci jim.
    Když se to namíchá , může být i pěkně nepřijemná na druhé, když nebodu chtít její pomoc.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    MEDVIDEK: na téma Idealista a advokát...
    Byť se jedná o stejný typ tzn.1 oba se mohou jevit vně jinak a to zmíněnými kříkly.

    Idealista křídlo do 9 - zde si 1 bere energii, 9 její klid a pohodlnosti. Takové to poletování mysli. Jeví se introvetně a možná trochu nepřítomně. Asi se bude oblékat konvenčně a nerada bude vybočovat z řady.A jako správná jednička zde bude IDEALISTICKY očekávat od druhých že se budou chovat jako dokonalí. To jim samozdřejmě nikdo nesplní...
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    MEDV pak je to ale obrácený postup.
    klid se dostaví, pokud člověk "prožije" něco, co ten klid přivodí.
    ale co to je a jak to přivodit?
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    CHIMERA: vnímání situace myšlením a hlavou neznamená "připustění" ...pochopení přichází s prožitkem. A tady se potkávám s problémem zvaným internet a s problémem zvaným slova, neb jsou to zde jen slova a né prožitek.

    Proto, ti tvé tvrzení nemohu ani potvdit ani vyvracet...jediné co teď mohu je přečíst si tvůj příspěvek a pokusit se objektivní odpověď.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam