• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEDVIDEKEnneagram aneb nástroj sebepoznání, který se s člověkem nepáře...
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    MEDVIDEK: to je teda věc - mírotvůrce a zbraně hromadného ničení :-)) zajímavá kombinace

    včera jsem se dodívala na film Goyovi přízraky a fakt to byl nářez - daly by se na tom ukazovat vyhraněné typy lidí (jiné než vyhraněnené tam snad ani nebyly)....
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    YMLADRIS: hm a co by se muselo změnit v Tobě, aby jsi měla pocit že dostáváš?

    A buď v klidu mám občas dny , kdy bych na lidstvo použila zbraně hromadného ničení:-).
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    MEDVIDEK: neverim, nedostavam a proto jsem tak nasrana. pokud vubec nekdo mi neco dava, tak ten svuj stereotyp ("jsem dobry kdyz, ....", treba moje mama "jsem dobra kdyz ji vysvetlim kde udelala chybu a ze se ma vic modlit" nebo partnerova matka "jsem dobra kdyz ji cpu penize a pomoc v domacnosti..."). Pripada mi ze nikoho nezajimam ja, autenticky co bych potrebovala ja, ... lidi davaji jen to, co je jim pohodlny davat - v ramci toho jejich typu, nemuset se nijak prekonavat.. coz plati i pro mne, samozrejme. A nejhorsi jsou ty jejich kecy "Vzdyt ja to myslim dobre! Tak mne ocen, jsem na tebe hodna! Ty mi jen nerozumis!!"

    dneska ji mam teda jak z praku (nenavistnou zurivost)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    JOGINKA: pravila 7. Amen.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    YMLADRIS: :-) tos napsala hezky...:-))))trochu extrém , ale podstata zachycena:-)))))
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    YMLADRIS: tak tomu říkám článek jak "noha", otevřený

    Důvěřuješ lidem? Věříš , že od člověka dostaneš to co chceš?
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    JOGINKA: Tomu se u 7 říká racionalizace. :-)
    JOGINKA
    JOGINKA --- ---
    YMLADRIS: To není sebeobelhávání. My to tak vidíme. Všechno zlý pro něco dobrý a basta!:-)
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    DOGGY: ja si uvedomuju ze se vyjadruju nespravedlive, ale posledni dobou mne vsichni lidi (vcetne mne) nevyslovne serou. Tak kdyztak sorry, neberte si to osobne ;-)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Tak něco dalšího...


    -
    DOGGY
    DOGGY --- ---
    YMLADRIS: uuf,tak tos asi potkala jen samy "vyhroceny" sedmicky ;)
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    JOGINKA: jo sedmicky jsou fakt na zabiti ;-). (Kazdej je na zabiti ;-))

    Mne na tom nejvic vadi to sebeobelhavani se. Neco spatneho se treba stane a sedmicka mi do oci bude tvrdit ze vubec o nic nejde, ze zadnej problem nevznika, furt se musi drzet ta linie "po-ho-da!!" Jako ze sestka je nutkave vystrasena a uzkostna tak sedmicka je nutkave "v po-ho-de!!!" Neni to autenticky, je to proste uzkost naopak. S takovou poradne hypertrofovanou sedmickou se vubec neda mluvit o necem neprijemnem, ona proste nepripusti ze to vubec existuje...

    to jen na dokreslenou ;-)
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    CHIMERA: Když se 1 uvolní, tak si dovolí vypnout obranný mechanismus, což je v jejím případě kontrola jednání. Takže se 1 při uvolnění stává spontánní jako 7.
    JOGINKA
    JOGINKA --- ---
    NEKDO_CIZI: A na nedávné tantře pro ženy se mi potvrdilo, že jsou lidi, kterým je naše hravost, bezstarostnost a tendende odlehčovat těžce stravitelná témata, trnem v oku!:-))
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    JOGINKA: :-)
    JOGINKA
    JOGINKA --- ---
    NEKDO_CIZI: My sedmičky to máme v popisu práce...viz Tvé vysvětlení níže.:-)
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    CHIMERA: nemusí vůbec nic :-) v bodu uvolnění se může (a obvykle to dělá) projevovat podobně jako typ 7 - což znamená - uvolněně, bezstarostně, vesele, hravě až střeštěně (líp by to vysvětlila Joginka) - jsou to chvíle kdy si hraje, je zamilovaná nebo v jiném dobrém rozmaru ... prostě, když dojde k uvolnění jako takovému ....
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    Chtěla bych poprosit o vysvětlení.
    jestliže jednička má šipku k 7 a tam nápis bod uvolnění, znamená to, že se asi musí chovat jako sedmička, aby došlo k uvolnění.
    jak se chová sedmička?
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    JOGINKA: jo, a Ty se tomu ještě směješ :-)
    YMLADRIS: jít ve stresu do nějakého čísla znamená přejmout vzorce chování daného čísla - takže pokud chodíš ve stresu do jedničky přejmeš její chování - čili ve stresové situalci lpíš na detailech, vyžaduješ dokonalé provedení úkolu - dle podtypu (vztah, skupina, sebezáchova) se může projevit třeba žárlivost, nepřizpůsobivost, úzkost, ale hlavně se přesouvá i energetické centrum - z hlavy do oblasti srdce a tak podobně ..... můžu mluvit jen za to co znám - ve stresu se stávám vůdčí osobností, která přejímá rozhodování a vlastně si hřeju ego na výsluní úspěšné 3 - v těch chílích cítím to co jindy myslím a mám takové bušení až to snad někdy i hrozí infarktem ..... musím říct, že mám ráda to když jsem ve trojce - je mi tam v podstatě dobře, protože dokážu válcovat to co jindy obcházím....
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    JOGINKA: aha ja jsem myslela ze "ve stresu jit do.. " (jednicky treba) znamena, ze ve stresu se clovek chova jako to cislo. Ne odmitat to cislo
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam