• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEDVIDEKEnneagram aneb nástroj sebepoznání, který se s člověkem nepáře...
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    NEKDO_CIZI: ad maly orel - to je dobry.


    MEDVIDEK: oho tohle je slozity.. no v cem by to mohl byt ochranny stit.. tak muze mne to chranit pred prispustenim si ze kure je v prdeli. ale to se da celkem zajistit i jinak, nee bytim hnusna. Mozna si naivne myslim ze kdyz jim "odepru lasku" tak se budou vic snazit, jinak snazit atd. ... a treba mne i uspokoji. Smarja to je zas psychoanalyza
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    JOGINKA: zrovna jsem chtela napsat ze ve svetelejsich mometech si uvedomuju, ze uplne vsichni jsme blbci, bez rozdilu. A ze fakt je blbost se zlobit na lidi ze nejsou chytrejsi nez ja takze mne nedokazou utesit tak sofistikovane aby mne to upokojilo ;-). kazdej holt dela co umi...

    ale toto uvedomeni je dostupny vetsinou jen kdyz neni az tak moc potreba ;), kdyz potreba je, tak kuratko holt kope kolem sebe. Je to vysoce nelogicka strategie, nedokazu uvidet co z toho mam (hazet ostatni lidi do sracek abych tam nebyla sama). Ale delam to casto

    ad chytrost - pripada mne ze akorat rychleji vidim ve vsem diry, jako ze snaze prohlidnu iluze tech konstruktu o svete - ale zaroven se na to furt upinam, nekdy to tu existencialni uzkost chvilku zaplasi (nejakej peknej konstrukt). Rikala jsem Medvidkovi nebo Kilianovi v hospe ze dalsi konceptualni system uz mne fakt nezajima, ze jedine meditace ;-) no ale vidis uz si to zas jedu
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    JOGINKA: a tak to je všude nejen na tantře :-)
    MEDVIDEK: ha - nemám tolik zkušeností měla jsem pocit, že mě (mi) zatím každý podržel věrohodně ..... tak jsem se musela zeptat
    YMLADRIS: tohle stačilo - už to chápu
    YMLADRIS: a z kuřátka se na chvíli stane malý orel či sokol ......
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    YMLADRIS: třeba to je první větší ochranný štít být hnusný na někoho koho vlastně chceme...já to tak mám...a čím hnusnější sem. Tím víc mám někoho ráda...

    Vidíš to páč máš dle mě schopnost analyzovat , sledovat a myslet...jako dle mě na to že se orientuješ v enneagramu chvilku čumím docela...
    DOGGY
    DOGGY --- ---
    JOGINKA: proc v tom vidis pritez? prave naopak je to velka vyhoda,pokud nepodlehnes zmatku a "schizofrenii". a nechtela jsi napsat misto chytrosti spis premyslivost?
    JOGINKA
    JOGINKA --- ---
    YMLADRIS: Ty máš dle mého dost velkou přítěž v tom, jak jsi chytrá. Takových úvah, co se Ti líhne v tykvi...to by se z toho jeden...:-))
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    MEDVIDEK: no kdyz jsem v prdeli tak ja potrebuju oporu - dospele chovani, abych si tolik nepripadala jako kuratko ztracene, aby mne treba nejak pomohl z paniky jak jsem na vsechno sama a pritom jsem uplne blba atd. Kdyz prijde nekdo a chce mne potesit ale dela to tim svym (dle me optiky detskym, neadekvatnim) zpusobem, tak ... je ostudny to napsat ale co uz ... podvedome udelam neco aby on se taky citil jako ztracene kure, jsem na nej hnusna. Jako ze "tak si myslis ze se muzes chovat jako decko?! tak si to uzij, bezmoc toho decka, cit se stejne blbe jako ja".

    A pod pojmem 'detsky' minim jakekoliv to stereotypni chovani, jak to treba popisuje ten enneagram. snaha utect do racionalizace, snaha utect do "dobrych altruistickych cinu" (ktere nemaji zadny smysl), snaha utect do "budeme poslusni a bude nam dobre", ...
    Jako ze, velmi dobre na kazdym vidim co dela blbe ;-) v cem neni vedomej, co si nalhava ;-)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    YMLADRIS: a co se stane , když za Tebou někdo přijde se srdcem na dlani a chce tě potěšit...co se děje?
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    MEDVIDEK: tak nejak
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    NEKDO_CIZI: ;-) pozna se tak, ze zabere... da to cloveku nadeji a silu. co ti na to mam rict ;)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    NEKDO_CIZI: jak a to se ptáš Ty? No když "podržíš" věrohodně tak to je pak jasný ...."-)))))
    JOGINKA
    JOGINKA --- ---
    NEKDO_CIZI: To mi připomíná zkušenost, jakou jsem udělala na nedávné tantře. Se zavřenýma očima se třicet ženských plazmo či po čtyřech pohybovalo po místnosti, takže jsme na sebe narážely, přelézaly se... do chvíle, než jsem se odkutálela stranou a najednou - SAMOTA! Úplně mě to vyděsilo - žádný kontakt, žádný zájem...nic! Zkroušeně jsem tam ležela schoulená, než mi došlo, že je v mý režii pohnout zadkem a přesunout se z toho zapomenutýho koutu.:-)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---

    YMLADRIS: hm...jsi malý ztracený kuřátko ve velkým žitným poli a pípáš? Až tě někdo najde a utěší?:-)
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    YMLADRIS: a jak se pozná věrohodné podržení od nevěrohodného .... píšu o plácání, protože o něj stojím :-) podržení mě tak moc nebere :-)
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    NEKDO_CIZI: no kdyz tak o tom premyslim tak mne nejde o poplacani ale o utesovani, ze by me jako nekdo verohodne podrzel
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    YMLADRIS: jo tak jsem to myslela....
    nevím jak moc se mi to povedlo nebo ne, ale teď daleko víc než dřív si připadám svobodná - nečekám, že mi někdo něco dá - emočně nebo jinak - vlastně to ani nechci - jasně, že mi dělá dobře, když mě někdo pochválí a poplácá po zádech, ale není to důvod proč to dělám je to spíš bonus - věci které dělám, dělám protože chci, protože si myslím, že mají smysl..... protože chci být v kontaktu s jinými lidmi pro ně samotné .... občas, ale padnu na znak a je mi hrozně, že mi nikdo nedal a přece jsem si to tolik zasloužila .... ach jo - pak se pokouší sebrat a jít ač to třeba beru jako křivdu nebo nespravedlnost, ale pořád vím, že to nemusím dělat, nemusím očekávat a nemusím se s nima bavit....
    je to složitý a nejde to den ze dne...
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    NEKDO_CIZI: myslim tim emocne, psychicky...

    ty jsi osamostatnela, nic v zasade od nikoho nepotrebujes, takze je ti fuk co ti da a neda?
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    CHIMERA: ;-) Jo no to ja vim, ze jsem zajimava, byt zajimava je zakladni strategie ctyrek a protoze jsem sikovna holcicka dobre jsem to zvladla. Muzu byt strelena, trapna, neprijemna, ... ale je velmi malo pravdepodobne ze bych byla vyhodnocena jako obycejna, vsedni, prehlednuta. ;) Tak ctyrka funguje.

    S tim vykaslat se na lidi a nic po nich nechtit ti rozumim, v podstate jsem to tak udelala, akorat nee ciste a u vsech. Protoze takove odstrizeni od lidi mi zase pripada jako rezignace, ze jako mne boli jak mne nechapou tak to vzdam uplne = zbabelost, osamelost a pretezovani tech vyjimek co mne chapou. Ale to je obecne muj problem ze neumim hranice ve vztazich, nevim zda je to specificky moje nebo s tim maji 4 obecne potize
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    YMLADRIS: a Ty se nemůžeš osamostatnit???
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    MEDVIDEK: rozumem si myslim ze bych se musela osamostatnit, tj. podpora od druhych lidi by zacala byt druhotna takze by nezalezelo az tolik na jeji forme. analogie s vanocnimi darky - kdyz umiras hladem trochu te nasere ze dostanes vysavac a obrazek, ze jo. Kdyz neumiras hladem, muzes to ocenit jako projev zajmu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam