• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEDVIDEKEnneagram aneb nástroj sebepoznání, který se s člověkem nepáře...
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    YMLADRIS: jo - to jsem taky četla ..... dost mě to pobavilo :-)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    VAUGHT: já tomu rozumím. Otázka , je jestli ve vztazích nelítáš do dvojky:-)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    VAUGHT: já agresivní svádění vnímám taky trochu tak, že si dvojky rády hrajou se sexualitou...ony jsou prostě sexy. A když si to někdo "nemyslí" tak ti ukážou zač je toho loket.
    Navíc jsou to relativně submisivní typy. Tzn. v sexualitě se zaměřují na uspokojení partnera...:-).
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    HRABALKA: Hrabi, numerologie je jiný princip...jiný obor.
    Zde jsou jednotlivé typy popisovány ze studií, pramenů a praxe. Systém enneagramu je nástroj.
    Myslím, že numerologie může něco dát. Ale jako realistka, se spíš ráda opírám o věci, které , fungují. Kde je se o něco opřít. Kde můžeš cítit, jednotlivé souvstažnosti apod.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    YMLADRIS: myslí...
    A k těm variantám dvojky...moje máma je typ 2 pečovatelky. Ale moje máma je i dost sebezáchovná, takže ve finále to zas tolik nepřehání s tou péčí. Spíš ji to někdy pěkně sere, že kolem rodiny lítá.

    Mám kamarádku, která je vztahová 2. V praxi to vypadá tak, že když dojdu na návštěvu, dostanu teplou večeři, svíčku na stole, upečené buchty voní domem,
    postel je mi dokonce nabídnutá...ale za to chce, abych si s ní povídala, abych se s ní třeba přela, abych ji říkala, jak je krásná, abych ji , řekla jak je vyjímečná.
    Načež dostanu dále serii, rad pro život. A když se ptám ji, jak se má? Vždy se má skvěle, úžasně...apod. Pod tím, je však někdy holka, co je pěkně nasraná na svého partnera, otrávená apod...ale nedá to na sobě znát.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    VAUGHT: to je zajímavé, protože posuny po šipkách se dějí někdy tak rychle a nevědomě , že se člověk nestačí divit...

    KOMATSU: 5 s křídlem do 4 , bude coby pozorovatel více otevřenější k lidem a svým emocím, tato 5 si bude brát 4 kovou energii...srdcovou tedy.
    Více info v knihách, či na webu. Nebo seminář a nebo vyčkej až se dostenem k 5. A zde budeme 5 propírat ze všech stran:-).
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    VAUGHT: aha, co tě vysávalo, když nechodíš do 2??? Jako, že ses tam nutila být násilně???
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    HRABALKA: numerologii neznam
    HRABALKA
    HRABALKA --- ---
    YMLADRIS: dvojka "tady" je stejná jako v numerologii?
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    CHIMERA: jo myslim to tak (nevidim v tom rozdil)
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    YML já myslela, že to má tak, že "jsem dobrá, protože pomáhám"
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    ja jsem z toho jelen. Dvojku si predstavuju jako takovoutu nekonecne pomahajici zenu, ktera vsechno resi. Kdyz jede 10 lidi na chatu, tak ona tam vari a o vsechno se stara. Kdyz je babickou tak prepadava rodiny svych deti s potravinou pomoci. Jeji uspokojeni plyne z toho "co byste beze mne delali!" nebo "co by beze mne delali". Je nepostradatelna. Dale "nic pro sebe nechce" ... akorat vdecnost, pozornost, uznani toho jak je jeji pomoc super. Pokud nekdo pomoc odmitne, je zle.

    Je toto dvojka?

    Ale pak mi hlava nebere ty podtypy - agresivni svadeni, ctizadost a hlavne ta princezna - WTF to zni spis jako opak dvojky, neee?

    Mysli si dvojka "jsem dobra, pokud pomaham?"
    KOMATSU
    KOMATSU --- ---
    co se dá povědět o typu 5 s křídlem čtyřky? můžu někde sehnat konkrétní info na tenhle dvojtyp?
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Určitě by bylo zajímavé vysledovat souvstažnosti v rodinných systémech ...
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Moje matka je 2, což je zajímavé, že 2kové matky mívají často 9 tkové děti.:-)
    Tedy rodinná enneagramová sestava u nás je: Otec 9 (s křídlem do 8), matka 2,
    já (9 s křídlem do 8) , bratr je s nějvětší pravděpodobností taky 2.

    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    DOGGY: :-)
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    DOGGY: potrefená husa ...... chichi
    DOGGY
    DOGGY --- ---
    MEDVIDEK: prostestuju,v obrazku ti chybi sedmicka ;)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---

    -

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam