• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEDVIDEKEnneagram aneb nástroj sebepoznání, který se s člověkem nepáře...
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    MEDVIDEK: no jdi do haje, nic jinyho uz bejt nemuzu :)))

    1) jsem introvert, ale sem tam mivam zachvaty exhibicionismu, kdy se predvadim na jevisti, jdu do televize nebo bavim celou hospodu, ale to je tak jednou dvakrat rocne :)
    2) mne vlastne staci, kdyz me nekdo vyslechne a povzbudi :) taky mam rada, kdyz lidi nejsou tupi a da se s nima povidat o zajimavejsich vecech, nez posledni dil Velmi krehkych vztahu a posledni cislo Blesku...
    3) nemam rada lidi zakerny, ktery delaj neco jinyho navenek a neco jinyho potaji; nemam rada, kdyz se lze (jakoze... vim ze uplne nelhat nejde, myslim takovy ty osklivy lzi). dodnes si treba vzpominam na zklamani, ktery jsem citila - to uz jsou tak 3 roky zpatky, byla jsem pozvana na blogersky sraz, kde jsem skoro nikoho neznala osobne, a dva lidi si tam prohodili identity. Mela to byt zabava, ale protoze jsem jim verila, brala jsem si to strasne osobne. Neberu si, kdyz udela podraz nekdo, komu neverim, ale tohle me zaskocilo.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Jsem 9 a měním spoustu věcí. Protože mě to baví...:-).

    Zkusím interwiew:
    1.) jsi extrovert nebo inrovert?
    2.) co se ti líbí na druhém člověku?
    3.) co nesnášíš u druhých?
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    QUANTI: necítím tě devítkově ani pětkově...:-)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    ve chvili nudy jsem si tu udelala takovyhle srovnani:

    pro pětku:
    - jsem strašnej sběratel, nerada se zbavuju věcí; na druhou stranu mám i ten aspekt „to nepotřebuju, bez toho se obejdu“
    - sice se neumím příliš přetvařovat, ale skutečnou hloubku citů na mně není zas tak snadno poznat
    - „mají rádi společnost své vlastní duše a pokud se jejich soukromí neprohloubí do té míry, že začnou pociťovat izolaci, jen zřídkakdy mají deprese nebo se nudí v tom smyslu, že by neměli co dělat“ je přesné, nevydržím delší dobu úplně bez lidí (typu několikaměsíčního studia na státnice a práce na diplomce), ale pokud to není vyloženě izolace, vystačím si sama – doma je taková spousta knížek, filmů, sudoku a internetových stránek, že k nudě není možné dojít :)
    - potřebuju soukromí a třeba na rodině se děsím dvou věcí: největší je ta neustávající zodpovědnost a druhá je právě ta, že mě bude neustále někdo potřebovat (a že se nevyspím, ale to sem nepatří ;)) – vzpomínám si na to blaho po odstěhování od rodičů, na soukromí, resp. sdílení prostoru s někým, koho jsem si vybrala sama...
    - „příprava na život“ – ta je pro mě celkem výstižná, studovala jsem VŠ sedm let a nejradši bych studovala až do mateřský, potažmo do důchodu… (to je nadsázka, na druhou stranu jsem se těšíla, až skončím, jenom jsem nevěděla, co potom…) nechtělo se mi do reálnýho života, přesněji řečeno jsem se ho bála (tak to možná nebude ten důvod „přípravy“, ale spíš odkládání :)), necítila jsem se připravená a za celou dobu jsem si nebyla jistá, co chci vlastně dělat a jak toho dosáhnout
    - negativismus – u všeho vidím rizika, do podnikání bych nejspíš nikdy nešla („to se nemůže uživit“) a i když si mám něco většího koupit a převažují pozitiva, váhám a váhám, jestli se to vyplatí
    - z pubertálního „mám literární talent a společnost by o něj byla ochuzena, kdybych tu nebyla“ jsem se přesunula do určitého nihilismu („píše každý trouba a já stejně nedokážu napsat nic, co by nebylo blbé“)
    - ráda cestuju, ale nesnáším cestování jako takové ;), dělám to kvůli zážitkům a kvůli jinému prostředí (především moře), které doma nenajdu

    proti pětce:
    - na druhou stranu nemám strach z citů, občas bývám citová až moc, role pozorovatele mi vyhovuje, ale pokud mě někdo „vtáhne“, nedokážu zůstat nezaujatá (i když se stále snažím o objektivitu)

    pro devítku:
    - jsem líná a nerozhodná, to jsou víceméně moje klíčové vlastnosti ;) a jsem s tím v podstatě smířená, i když bych neměla. Nedokázala bych žít jako třeba jedničky nebo trojky, s neustálým stresem z toho, že něco není hotovo, na druhou stranu pokud je něco důležitého, obvykle to splním. Ale většinou potřebuju nějaký úkol nechat nějakou chvíli vyhnít ;)
    - konzervativnost… víceméně, ale spíš méně, nerada sice měním osvědčené zaběhlé postupy, ale obědvám i večeřím každý den v jinou dobu, občas jdu z práce jinudy, mám ráda pestrost
    - nemám ráda konflikty, sice to nedávám najevo, ale moje osobnost je naladěná na takový to „aby se měli všichni rádi“… (ráda se ale hádám jen tak z plezíru, když vím, že to není myšlený vážně, to je zábava :))

    proti devítce:
    - neupřednostňuju city druhých nad vlastními, dokážu to maximálně u přítele, pro kterýho jsem schopná dělat, co potřebuje, i když je mi třeba samotný blbě nebo se mi chce spát a tak ;)
    - myslím, že se neupozaďuju a nepotlačuju svoji osobnost, ráda diskutuju a držím se svých názorů, i když myslím, že dokážu pochopit a uznat řadu argumentů protistrany…


    a když jsem si podle jedné knížky dělala srovnávací test při nerozhodnosti mezi pětkou a devítkou, vyšla mi u obou otázek pětka…
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---

    -
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    VAUGHT: hehe :) tak mozna si to s tou hlavou jenom namlouvam, pripada mi to asi vznesenejsi ;]
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    VAUGHT: asi jo, no. Ale ja se citila mezi tou 4 a 6 tak bezpecne ;] nepripadam si jako typ bricha...
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    VAUGHT: ja to vim, no :) ale tak nejak mi ten jejich zivotni styl... hm...

    jako je pravda, ze ve stresu panikarim, takze jakoby jdu do sestky, a kdyz jsem v pohode, jde mi vedeni a organizovani. Ale naopak kridla devitky jsou mi naprosto cizi ;) jako petka bych kolem sebe mela ctyrku a sestku, ktere jsou mi obe v necem blizke, ale zase tam nesedi ty body stresu a uvolneni :))
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    VAUGHT: jo, nerozhodnost je totalne devitkova :))) na druhou stranu nemam pocit, ze bych byla v zivote az tak rozplizla jako devitky... ale je fakt, ze mam taky spoustu zajmu, z toho nic poradne... nevim, sakra :D
    MEDVIDEK: to zni dobre :)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    QUANTI: Mohli bychom zkusit interview. A dle toho se možná posuneš:-).
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    precetla jsem si to znova a jsem bud petka nebo devitka. Ale fakt nemuzu jednoduse urcit, ktera z nich :)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    VAUGHT: zdařilý obrázek:-)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    YMLADRIS: typ je daný pouze jeden pro náš život, tedy ten základní kterým jsme...nicméně, čím více na sobě člověk pracuje a uvolňuje sevření systému přesvědčení...tím více se podobá všem typům...
    Navíc můžem, nějakou dobu žít stresem a jevit je jako naše stresové místo a nebo jako místo uvolnění...
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    VAUGHT: zkousim to ze vsech stran! :)
    VAUGHT: mne zbyvaji 4 ;)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    VAUGHT: navic tedy - i sami Rohr s Ebertem v knize priznavaji, ze do tricitky vlastne nema moc smysl se enneagramem zabyvat...
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    VAUGHT: ne, to neni podle testu, jenom jsem si zkousela najit, ktery typ ma bod utechy sedm...
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    VAUGHT: tak tak, z komplimentu mam husi kuzi, bojim se jich, nevim jak reagovat
    laska je pro me kooperace s duverou, nepotrebuji ji pro potvrzeni sve hodnoty, vzdyt se jejich projevu vlastne docela bojim
    a o pocitech potrebuju mluvit, kdyz je klid, analyzovat je, aby dali pokoj
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    VAUGHT: ja nevim, no - kdyz jsem v pohode, pripadam si jako sedmicka, ale jednicka fakt nejsem :)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    VAUGHT: co ta sestka? to ma bejt kontrafobicka? :o)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    VAUGHT: ja ji mam, ale stejne se v ni nemuzu najit, a cetla jsem ji nekolikrat...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam