• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEDVIDEKEnneagram aneb nástroj sebepoznání, který se s člověkem nepáře...
    ALBERTO
    ALBERTO --- ---
    samozřejmě
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    BAGHICEK: " v lepsim pripade "pomaha a leci" homosexualitu ci homosexualni chovani? na to by se dala zalozit zivnost ;)"

    Tak tohle mě vyzvedlo!

    Homosexualita jako taková není zbádaná, je to pole neorané. Zatím nevím, že by někdo zakládal živnost na její léčení, přeci!!!

    Je na jedinci a je dobrovolné jak moc se cítí být spokojený v takovém či makovém vztahu.
    ALBERTO
    ALBERTO --- ---
    Tak jo, k tématu. Moje přítelkyně je v Enneagramu 3/4ka napůl; sama neví co přesně, ale v testu to tak vyšlo a obojí sedí. A tato nerozhodnost mezi 3/4 je pro ni nepříjemná - neví co dál v životě... jít cestou kariéry nebo se věnovat umění, které nevynáší? A jak se má 3/4 k mojí 7čce? Co na to Enneagram?
    ALBERTO
    ALBERTO --- ---
    BAGHICEK: cože? kdes na to přišla? léčba homosexuality? to rozhodně není moje chápání psychoanalýzy ani konstelací a tento názor tu vyslovoval někdo jiný. psychoanalýza může pomoci v léčbě neuróz. víc bych to nehrotil - ve slovním spojení "léčba homosexuality" je hrozná neúcta. takové spojení si nech i se svou ironií. brrr
    SHASHA_KRASTY
    SHASHA_KRASTY --- ---
    MEDVIDEK: a jak ze se to dela? Vlastne ani poradne nevim co si pod "zamilovat se sam do sebe" mam predstavit... :o)
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    ALBERTO: v lepsim pripade "pomaha a leci" homosexualitu ci homosexualni chovani? na to by se dala zalozit zivnost ;)

    MEDVIDEK: navrat k devitkam, navrat k tematu ;)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    BAGHICEK: správně jsou to "konstelace" né konstalace.

    :-) člověk v sobě nemá nic co by nebyl on sám...tedy většinou. (pokud zrovna nesouložíš apod.):-)
    Teď jako správná 9 bagatelizuju.

    ALBERTO
    ALBERTO --- ---
    je otázka, zda v naší realitě opravdu existuje nějaké "jádro věci"? skromnější kritérium je, že "něco funguje" v lepším případě dokonce "pomáhá a léčí." A to psychoanalýza i konstelace dělají. :-)
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    MEDVIDEK: nic moc o konstalacich nevim, ale nakonec mi stejne prijde, ze je to spis nejaky druh racionalizace nebo statistiky, nez ze by mohly jit k jadru veci a vlastne i Freud.. :)
    No a na to, aby clovek unes, co v sobe ma, tak potrebuje silu Herkula, takze fitness, at se z toho treba devitka posere :D
    ALBERTO
    ALBERTO --- ---
    S tim souhlasím. :-) stejně jako věci, které zatím vyvráceny nebyly, leží jako otevřené otázky do budoucna a ty jsem zmiňoval. Jinak velmi sympatizuji s "matkami psychoanalýzy", "mladými" ženami, které se na spoustu věcí dívali opačně než "starý pán".
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    ALBERTO: jsou veci, ktere ve Freudovi zkratka a dobre neplati. Ani stary pan nebyl neomylny. Prestoze mu neupiram prelomovy vyznam v psychologii.
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    MONICARDIO: To co píšeš s tou zdí tak nějak vypadá jak osmička na pětce. 5 je charakteristická pasívním vzdorem. Z toho "hradu" ji nikdo nevytáhne.
    ALBERTO
    ALBERTO --- ---
    Spíše se strom psychologie rozrůstá do mnoha větví, a jedním z nich je psychoanalýza a ta má svojí vlastní interpretaci "duše", ať už se na jiných větvičkách dějí sebevětší převraty a novinky. Není to ani čistá věda, ani to nejde dost dobře vyvrátit. Tak si to v sektách psychoanalytických nadšenců žije tak nějak po svém :-)
    ALBERTO
    ALBERTO --- ---
    QUANTI: Freud je překonaný asi jako Platón ve filozofii - tj. vznikly nové teorie, ale ty staré se nedají odbýt, pořád se k nim vracíme a hlavně pokud jde o homosexualitu, tak to je velká neznámá, takže Freudovy hypotézy nejde odbýt mávnutím ruky. Zvlášť když hovoří o své emprické zkušenosti a dodává, že tím nechce vysvětlit vše ale jen přispět s troškou do mlýna.

    Koukám holky, že to nějak rozjíždíte, jen tak dál :D
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    MONICARDIO: taky myslim ze nesouvisi... no divci... mozna jsem opozdena ;]
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    V pořádku. O tom je diskuze, i toto téma sem patří. Jen , abychom příliš nerozmělňovali podstatu diskuze.



    QUANTI
    QUANTI --- ---
    ALBERTO: myslela jsem ze Freud je uz v hodne vecech prekonany...
    BAGHICEK: hm, ja mela teda s otcem vztah strasnej :) a jsem teda hetero, ale byly doby, kdy jsem si myslela, ze jsem bi, jenom jsem to nemela jak vyzkouset ;)
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    MEDVIDEK: my jsme si s tim, mila damo, nezacly :D
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Možná by tohle téma , spíš sedlo jinde , co holky?:-) Podržme zde enneagram.
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    MONICARDIO: no tak diky ;) uz se tesim, jak tohle budu matince vysvetlovat ;)
    (sssss.. potrebuju endorfiny.. nutne)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam