• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEDVIDEKEnneagram aneb nástroj sebepoznání, který se s člověkem nepáře...
    -
    CO JE ENNEAGRAM?
    ¨
    - nástroj sebepoznání - vycházející ze starého súfijského učení
    - nachází a popisuje 9 různých osobnostních typů, jejich schémata, hlavní rysy, vášně, ctnosti, temné stránky a "finty ega a následné šlapaní do těchto kuřích ok:-)"
    -
    ZÁKLADNÍ STRUKTURA ENNEAGRAMU.
    Devíticipá hvězda - chápaná jako mapa. Zachycuje a určuje 3 základní CENTRA INTELIGENCE (Podrobnosti k ní naleznete, na nástěnce (až to udělám:-)...
    popisuje 9 typů osobností a jejich souvstažnost v těchto centrech
    CENTRUM BŘICHA (orientace na jednání) - typy 1,9,8
    CENTRUM SRDCE (orientace na emoce a cítění) - typy 2,3,4
    CENTRUM HLAVY (orientAce na myšlení) - typy 5,6,7
    ¨
    MÍSTO, KDE VÁM ENNEAGRAM A NEJEN UKÁŽOU, NAUČÍ A VYMÁCHAJÍ VÁS V TOM
    ¨
    ZDE JE DIPLOMOVÁ PRÁCE MOC DOBŘE NAPSANÁ O ENNEAGRAMU (autor Michal Petr)
    Prohlašuji, že autor diplomové práce, souhlasí s publikací své práce v této diskuzi.

    Enneagramový typ IDčko
    1 BAGHICEK (INTP),DADULKA (INFJ)
    2 GEDI, FREYA, SHASHA_KRASTY
    3 -
    4 MIKAEL, YERSINIA, RUTHAN, BROKEN_ARROW, PETRONELA,_JOAN_ (ENFJ)
    5 ANTIHERO, TRUCE, YMLADRIS (ENFJ) , SHEEN(INTJ)
    6 KILIAN, NEKDO_CIZI (kontrafobická), LEXONE, CHIMERA, CHAMPAGNE
    7 JOGINKA, DOGGY, OFFINKAA, ALBERTO, CAMAEL (ENFJ), OVERDRIVE
    8 MONICARDIO (INFJ), DARUMA, DRAGEL (ENTJ), KIM13 (ENTJ)
    9 MEDVIDEK (ES(N)FP), BANSHEE, QUANTI
    INFORMACE , TABULKY, GRAFY A TAKOVÉ TY VĚCI V NÁSTĚNCE
    -
    -
    NOVÝ ENNEAGRAMOVÝ TEST ZDE !!!
    -
    INFORMACE O TYPOLOGII MBTI.
    -
    rozbalit záhlaví
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    BAGHICEK: no dovol, delas, jako by devitky nepremyslely. Me premysleni bavi, je to fyzicky nenarocna aktivita ;)
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    BAGHICEK: Jo, přemýšlení mě živí. I když jsem neskončila jako čistě vědecká síla, jak jsem chtěla, ale mám na krku kromě vědy i výuku. :-)))
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    SHEEN: kdyz premyslis, tak je z Tebe razem pet :)
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    QUANTI: To je moc fajn. Až skoro přemýšlím, proč to jsou dvě čísla, když se to ani nedá rozlišit.
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    MEDVIDEK: to aby se Te clovek skoro az bal, ne? :D coze to ten terminator s zenama delal? :D
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    QUANTI: hezký příspěvek, souhlas, podpis:-)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    BAGHICEK: :-) jo...a nebo jak ten Terminátor , v levém dolním rohu mu vybíhaly informace: Žena, blond,162cm, prsa velikost 3, věk 30...
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    MEDVIDEK: takovy interni kino s vykladem, jo? :)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    SHEEN: divej, ono je to slozity. Jsem si vzdycky myslela, ze jsem nekde mezi 3-4-5-6, nejdriv hodne 4, pak 5, o 9 jsem temer neuvazovala, kridla 8 a 1 mi byly cizi apod., taky jsem si furt rikala, ze nepotrebuju lidi... ale ta temer hostilita k lidem ve mne neni. Devitka je takovej chameleonek. Dokazes pochopit temer vsechny typy. Mas spoustu zajmu, casto naprosto nesourodejch, a spoustu protichudnejch vlastnosti, ktery prichazej ke slovu v ruznejch situacich. Proto je pro devitky casto tezky se najit, a ja nedokazu objektivne rict rozdily mezi 5 a 9, protoze jsou individualni ;)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    "čím je".
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    KOMATSU: já to tu už psala, čím více chápu sebe , tím více se mi vyjevuje ci je druhý.

    Mezi náma , neumím se zatím ubránit vidět druhého v typech...nabíhá mi to samo.
    A pak si říkám jo a tady to je přesně ten "třecí bod" co jsem si myslela , že bude.

    Jo a tady je v kolegyně v 7, a teď už najela do 1 a dneska se necítí dobře ... protože má tragické vize jako 4.
    KOMATSU
    KOMATSU --- ---
    MEDVIDEK: to je hlavní, nicméně pomáhá to pak ve vztazích a je to přecejen takovej trénink :)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    KOMATSU: mám kamaráda, který je natolik zakuklený, že ani u něj si nejsem jista zda je 9 nebo 5...ve finále jsem usoudila, že je to k "prdu" vědět co je...že raději se budu pídit potom co jsem já.
    KOMATSU
    KOMATSU --- ---
    MEDVIDEK: hmmm, je to komplikovanější než jsem si myslel... asi se na to budu muset ještě pořádně podívat... želbohu literatury o enneagramu v češtině moc není.
    paradoxem ještě je, že jedna moje kamarádka má hrozně moc vlastností pětky a hrozně moc vlastností devítky a doteď si nejsem jistej...
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    KOMATSU: v tom máš taky pravdu.

    Upřesnění:
    mužská 5 a mužská 9 si jsou nejpodobnější
    ženská 2 a ženská 9 si jsou nejpodobnější

    dále jak uvádí KILIAN.

    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    MONICARDIO: vsak to mas taky znat, kdyz mas kridlo v devitce ;)
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    MEDVIDEK: To by bylo asi docela zajímavé takový batoh sestavit. Ale "hněv", ten mám proklatě blízko k povrchu. Jinak jednání moc neřeším, jednám podle svého a jednání ostatních příliš nechápu, zejména když to jejich jednání není přímé.

    KILIAN: Tak já jsem trochu rebel, mám svoje cestičky, kterýma chodím. I když mám ráda nekonfliktní prostředí a tak s dost lidma vyjdu. Jen si prostě kolem toho jejich systému najdu tu svou cestu a když to nejde kolem, tak i napříč.

    Asi bych se klonila k té pětce s křídlem do čtyřky. Ta devítka mě hodně zmátla. Asi tou podobností a taky díky tomu, že jsem v posledních letech byla mimo své zaměstnání, hodně jsem se věnovala emocím, duševnu, vztahům a tak. Analytické myšlení, i když jsem ho také používala, tak bylo spíše ve skrytu a někdy jsem je i doložila, protože jsou i věci, které nemají řešení v tomto směru, je na ně těch informací stále málo a stále něco chybí nebo je to příliš nejasné. ... Osmička mně přijde taková lákavá, pohodová, to by mohlo i být na ten bod uvolnění. Nevím, co s bodem stresu, sedmička je pro mne poněkud neprůhledná z toho, co jsem zatím četla.
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    KOMATSU: Zapoměl jsem napsat, že 9 to "dělá" pasívně.
    KOMATSU
    KOMATSU --- ---
    KILIAN: ta devitka mi sedi spis na dvojku.. začínam v tom mít hroznej gulášššš
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    SHEEN:
    Shoda 5 - 9:
    Oba typy špatně vnímají tlak okolí. Nemají rády konflikty.
    Rozdíl 5 - 9:
    9 je závislá na ostatních, chce dobré vztahy, obětuje všechno, přizpůsobuje se.
    5 na ostatní kašle, nepotřebuje je, nenechá si šáhnout na soukromí, vzdoruje.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    SHEEN: :-))), představ si batoh (člověka) v tom batohu hrabeš a bereš do ruky jednotlivé věci, které potřebuješ k trampování...a až uplně dole pod zmuchlanými ponožkami nachází 9 svůj "hněv" = životní sílu.
    3 tam najde své "emoce". A 6 tam najde svou "jistotu".

    KILIAN
    KILIAN --- ---
    Metaforicky :-)
    8 jde s tou energii břicha ven, 1 zase dovnitř a 9 ji nemá.
    2 jde s tou energii srdce ven, 4 zase dovnitř a 3 ji nemá.
    7 jde s tou energii hlavy ven, 5 zase dovnitř a 6 ji nemá.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam