• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEDVIDEKEnneagram aneb nástroj sebepoznání, který se s člověkem nepáře...
    -
    CO JE ENNEAGRAM?
    ¨
    - nástroj sebepoznání - vycházející ze starého súfijského učení
    - nachází a popisuje 9 různých osobnostních typů, jejich schémata, hlavní rysy, vášně, ctnosti, temné stránky a "finty ega a následné šlapaní do těchto kuřích ok:-)"
    -
    ZÁKLADNÍ STRUKTURA ENNEAGRAMU.
    Devíticipá hvězda - chápaná jako mapa. Zachycuje a určuje 3 základní CENTRA INTELIGENCE (Podrobnosti k ní naleznete, na nástěnce (až to udělám:-)...
    popisuje 9 typů osobností a jejich souvstažnost v těchto centrech
    CENTRUM BŘICHA (orientace na jednání) - typy 1,9,8
    CENTRUM SRDCE (orientace na emoce a cítění) - typy 2,3,4
    CENTRUM HLAVY (orientAce na myšlení) - typy 5,6,7
    ¨
    MÍSTO, KDE VÁM ENNEAGRAM A NEJEN UKÁŽOU, NAUČÍ A VYMÁCHAJÍ VÁS V TOM
    ¨
    ZDE JE DIPLOMOVÁ PRÁCE MOC DOBŘE NAPSANÁ O ENNEAGRAMU (autor Michal Petr)
    Prohlašuji, že autor diplomové práce, souhlasí s publikací své práce v této diskuzi.

    Enneagramový typ IDčko
    1 BAGHICEK (INTP),DADULKA (INFJ)
    2 GEDI, FREYA, SHASHA_KRASTY
    3 -
    4 MIKAEL, YERSINIA, RUTHAN, BROKEN_ARROW, PETRONELA,_JOAN_ (ENFJ)
    5 ANTIHERO, TRUCE, YMLADRIS (ENFJ) , SHEEN(INTJ)
    6 KILIAN, NEKDO_CIZI (kontrafobická), LEXONE, CHIMERA, CHAMPAGNE
    7 JOGINKA, DOGGY, OFFINKAA, ALBERTO, CAMAEL (ENFJ), OVERDRIVE
    8 MONICARDIO (INFJ), DARUMA, DRAGEL (ENTJ), KIM13 (ENTJ)
    9 MEDVIDEK (ES(N)FP), BANSHEE, QUANTI
    INFORMACE , TABULKY, GRAFY A TAKOVÉ TY VĚCI V NÁSTĚNCE
    -
    -
    NOVÝ ENNEAGRAMOVÝ TEST ZDE !!!
    -
    INFORMACE O TYPOLOGII MBTI.
    -
    rozbalit záhlaví
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    KOMATSU: oba typy jsou hlavové.

    5 tky základní strach je směřován , aby jej vnější svět nevysával, nebral to jediné a základní co 5 zbylo... V dětství nějčastějí typ 5 prošel silným nátlakem ze strany jednoho z rodičů a dítě začalo používat mechanismus "izolace". 5tky se často vůbec jako strachové neprojevují, naopak si umí zachovat odstup, přehled, s dostatkem informací si ví rady. Není však přítomna celistvě v okamžiku přítomnosti.

    6tka zaměřuje svou pozornost na monitorování situace, lidí a okolností. Většinu 6 co znám , si svůj strach uvědomují. Dá se nazvat "strachem ze strachu."

    Myslím, si že oba typy spojuje "kříslo" ... jsou vedle sebe a znají svou energii...
    myslím, že mohou prostě sdílet společné obavy v tomto místě.
    KOMATSU
    KOMATSU --- ---
    Smím se zeptat jaký je hlavní rozdíl mezi pětkou a šestkou? Mám s rozlišením těhle dvou občas docela problém... Je i pětka sužována strachem podobným jaký pociťuje šestka?
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Huuu-...nestíhám...!!!Ale myslím na to tady:-)
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    KILIAN: jsem skutečně oboje. ale spíš to cítím jakou touhu po dosažení "jistoty". rozdíl v tom nevidím. dokonalost jen tak by k ničemu nebyla. ale ona je. ona zajišťuje, že všecko funguje, jak má.
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    BAGHICEK: ehm, arijske typy stejne nemaji prilis chodit na slunce :-D
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    CHIMERA: Pro jedničku je "dokonalost" cílem. Pro šestku je "dokonalost" prostředkem k dosažení "jistoty". Jinými slovy, když svět funguje podle nějakého řádu, tak mě neohrožuje.
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    MONICARDIO: bych hrozne rada na tohle odpovedela :) ale nevim co..

    Kdysi jsem si k nam dvema nakreslila obrazek. Ty jsi tam bytost mezi svetlem a tmou a nekam neznamo kam me vedes. A jsem v te tme uplne obnazena a chci na slunce, kde je plaz a more a spousta energie. Ale nemuzu, protoze furt o neco zakopavam. A jsou to moje vlastni klacky, co si hazim pod nohy. A asi Te tam mam proto, abys me chranila pred tim sluncem, co by me zaslepilo. :)


    CHIMERA: jednicka je perfekcionista a snazi se o dokonalost (aby predesla hnevu, ktery by obracela proti sobe).. sestka je dokonala :) ale z uplne jinych duvodu..
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    CHIMERA: No jo, to jsi mne navedla na myšlenku, že jsme přesvědčena, že moje maminka je jednička, díky systematičnosti, perfektnosti a tak. Ale zároveň v jejím chování je hodně, co by se dalo zahrnout pod tu šestku a to zejména v té advokacii rizik.
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    CONTINUITY: Tak já nevím, zda říci, že to člověk najde v enneagramu jako nástroji nebo spíše rpostě v myšlenkách lidí tady. Jsou mnohem hodnotnější než systém samotný, i když ten dává rámec.
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    MEDVIDEK: až do téhle tabulky jsem si myslela, že jsem jednička. teď myslím, že jsem šestka. Jak to má člověk rozlišit?
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    NEKDO_CIZI:
    MEDVIDEK:
    Ten samej pocit :)) Z enneagramu jsem momentalne zmatena ;) (pred lety jsem "vedela" co jsem, ted uz ne;), ale cist to tady je hluboce podnetny pro vsecky ty krasny vhledy a pro ten pocit lasky :)
    (a tedy pres noc od vcerejska, co jsem se sem divala, mi zaclo dochazet, ze treba prece jen v enneagramu jeste neco pro sebe najdu;)
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    MEDVIDEK: ano, taky jsem skoro spadla pod stůl .... enneagram nebo ne je to jen "nářadí" to důležité je v srdcích a dlaních lidí, kteří tohle "nářadí" používají ....
    MONICARDIO: a BAGHICEK: smekám Dámy :-)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Teda ženy.
    Toliko lásky tady...úplně jsem přestala sledovat enneagram a koukám na vaši hlubokou diskuzi.
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    MONICARDIO: a jeste me k tomu napada :) ze si umis uzivat devitkove lenoseni.. a zaroven se Ti ale na me nelibi, jak se furt musim nekam stvat a hnat. Vykony fyzicky ci dusevni, ktere driv imponovaly :) se snazis varovat pred trojkovou maskou. Ale devitka se neriti vpred s nohou na plynu, protoze chce soutezit s ostatnimi. Devitka proste nema odvahu zastavit :) A to se Tve osmicce nepozdava, kdyz o sebe Tvi pratele nedbaji nebo neumeji mit radost a vychutnavat to co je.. a misto toho furt nekam utikat :)

    Tolik odpovedi na jednu otazku! :)
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    MONICARDIO: nekdy lip nez sebe :)
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    ( MONICARDIO: a u petek kridlicich v osme jsem pozorovala neco, co by se za urcitych okolnosti nebo pod urcitym pohledem dalo nazvat alibismus, tak to by mohla byt vlastnost, ktera by se s devitkovym pochopenim a vhledem do lidi, dala krasne pestovat :D a za tuhle uvahu se omlouvam, jsem hodna devitka s kridlem v jednicce a nevim, co to komu muze delat, kdyz si takhle myslenkove ulitnu.. tak me nebijte :) )
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    MONICARDIO: predstavovala bych si devitkovy kridlo u osmicky, ze bude chtit strukturovany pravidelny rezim a denni rad :) bude se vyhybat zivotnim zmenam, ale vpodstate z pozice osmicky, tj. aby byla zachovana kontrola :) To co v zivote chce bude snadno odvozovat od uvedomeni si toho, co nechce :) (dnes mi to ale zase keca..)
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    QUANTI: ja mam zas odbornou poradkyni Monicu :)
    kdybych se mela spolehat na vlastni chute, tak zrovna v obdobi po navratu z dovoleny (jidelnicek typu instatntni br. kase s omackou, slanina, cesnek, olej, syr, chleba) bych mela jist asi jenom sekanou a pivo ;) mela jsem se narodit jako ropak :)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    MEDVIDEK: ja se zas ucim spolehnout se na par oblibenych typu jidel/ingredienci (steak na brusinkach, kureci prsa s broskvi a syrem apod.) a na ty se spolehat. Ale obcas clovek tak jako nema chut na nic, nebo naopak na vsechno, a to je pak tezky :)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Pro mě je někdy výběr z lístku taky problematický...většinou mám tak tři favoritní jídla co si vyberu a z nich udělám postupnou selekci.
    Naučila jsem se jednu věc, spolehnout se na to první co mě napadne ...takový ten instinkt...a většinou je to dobrá volba.

    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    MONICARDIO: bezradné 8 taky moc neznám:-)
    nicméně za tím , že ti vybere servírka se může skrývat něco jiného a to klidně , vztahovost.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam