• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEDVIDEKEnneagram aneb nástroj sebepoznání, který se s člověkem nepáře...
    DOGGY
    DOGGY --- ---
    asi bych mel zjsitit svoje kridlo(a)..
    CAMAEL
    CAMAEL --- ---
    MEDVIDEK: Mohla bys mi to přeložit?
    Osobnostní typ: ENFJ
    Skóre: E(+2) - N(+10) - F(+12) - J(+2)
    Temperament: NF
    DOGGY
    DOGGY --- ---
    povrchni rozzvatlanost pry..
    DOGGY
    DOGGY --- ---
    MONICARDIO: uh,uplne se prestavam citit sedmickou
    CAMAEL
    CAMAEL --- ---
    MONICARDIO: Ono to snad někoho unavuje??????
    Ty jo, už aby tu ty sedmičky byly, potřebuji si popovídat se stejnou značkou :-))))))
    KIM13
    KIM13 --- ---
    BROZKEFF: Dělala jsem jiný test ale vyšlo ledacos a ve spoustě případů jsme také byla označena "ten určitý typ"
    Myslím, že je to o tom, že určité rysy jsou na první pohled stejné pro více typů, ale PROČ je ten rys tomu určitému člověku vlastní - to je už různé. Otázky jsou většinou v testech stavěny nepřesně a také je možné, že to zkrátka ani přesně nelze postihnout.
    Zjednodušený příklad: Miluju pořádek a řád, v určitých věcech jsem až puntičkář a mám touhu po dokonale odvedeném díle. Vypadalo by to, že jsem jednička, ale nejsem. Tenhle rys u mne není kvůli tomu puntičkářství, ale proto, že potřebuji ovládat a ten pořádek a řád a dokonalé dílo mám jako prostředek.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Chtěla jsem Vás tady lidi , kteří tuhle diskuzi již nějakou dobu sledují poprosit o udělání tohohle testíku: http://mbti.skeletus.com/

    Dělám si takový soukromý výzkum - enneagrammových typů a MBTI typů.

    Tak kdyby se, Vám chtělo, doplní mi to informace...

    Tzn. já jsem typ 9 a z testu, i zahraničních mi opakovaně vychází , že jsem INFJ
    Kamarádka 9 je INFP.

    Já to, doplním i do tabulky v záhlaví.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    BROZKEFF: tohle se nám ještě nestalo...:-)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    KOMATSU: oba typy jsou hlavové.

    5 tky základní strach je směřován , aby jej vnější svět nevysával, nebral to jediné a základní co 5 zbylo... V dětství nějčastějí typ 5 prošel silným nátlakem ze strany jednoho z rodičů a dítě začalo používat mechanismus "izolace". 5tky se často vůbec jako strachové neprojevují, naopak si umí zachovat odstup, přehled, s dostatkem informací si ví rady. Není však přítomna celistvě v okamžiku přítomnosti.

    6tka zaměřuje svou pozornost na monitorování situace, lidí a okolností. Většinu 6 co znám , si svůj strach uvědomují. Dá se nazvat "strachem ze strachu."

    Myslím, si že oba typy spojuje "kříslo" ... jsou vedle sebe a znají svou energii...
    myslím, že mohou prostě sdílet společné obavy v tomto místě.
    BROZKEFF
    BROZKEFF --- ---
    Zdravím přítomné,

    zkusil jsem si vyplnit tenhle test co je na minihome:
    http://martin.lojkasek.cz/CZ/Enneagram/test.php
    V záhlaví testu se píše,
    "Pokud u některého typu (čísla) vyjde více než 5 bodů, je poměrně pravděpodobné, že v této oblasti se pohybuješ. "

    Kromě jedničky a dvojky mně vyšly všechny ostatní typy vyšší než 5. Jak to interpretovat? Má někdo podobnou zkušenost?

    díky
    KOMATSU
    KOMATSU --- ---
    Smím se zeptat jaký je hlavní rozdíl mezi pětkou a šestkou? Mám s rozlišením těhle dvou občas docela problém... Je i pětka sužována strachem podobným jaký pociťuje šestka?
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Huuu-...nestíhám...!!!Ale myslím na to tady:-)
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    KILIAN: jsem skutečně oboje. ale spíš to cítím jakou touhu po dosažení "jistoty". rozdíl v tom nevidím. dokonalost jen tak by k ničemu nebyla. ale ona je. ona zajišťuje, že všecko funguje, jak má.
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    BAGHICEK: ehm, arijske typy stejne nemaji prilis chodit na slunce :-D
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    CHIMERA: Pro jedničku je "dokonalost" cílem. Pro šestku je "dokonalost" prostředkem k dosažení "jistoty". Jinými slovy, když svět funguje podle nějakého řádu, tak mě neohrožuje.
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    MONICARDIO: bych hrozne rada na tohle odpovedela :) ale nevim co..

    Kdysi jsem si k nam dvema nakreslila obrazek. Ty jsi tam bytost mezi svetlem a tmou a nekam neznamo kam me vedes. A jsem v te tme uplne obnazena a chci na slunce, kde je plaz a more a spousta energie. Ale nemuzu, protoze furt o neco zakopavam. A jsou to moje vlastni klacky, co si hazim pod nohy. A asi Te tam mam proto, abys me chranila pred tim sluncem, co by me zaslepilo. :)


    CHIMERA: jednicka je perfekcionista a snazi se o dokonalost (aby predesla hnevu, ktery by obracela proti sobe).. sestka je dokonala :) ale z uplne jinych duvodu..
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    CHIMERA: No jo, to jsi mne navedla na myšlenku, že jsme přesvědčena, že moje maminka je jednička, díky systematičnosti, perfektnosti a tak. Ale zároveň v jejím chování je hodně, co by se dalo zahrnout pod tu šestku a to zejména v té advokacii rizik.
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    CONTINUITY: Tak já nevím, zda říci, že to člověk najde v enneagramu jako nástroji nebo spíše rpostě v myšlenkách lidí tady. Jsou mnohem hodnotnější než systém samotný, i když ten dává rámec.
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    MEDVIDEK: až do téhle tabulky jsem si myslela, že jsem jednička. teď myslím, že jsem šestka. Jak to má člověk rozlišit?
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    NEKDO_CIZI:
    MEDVIDEK:
    Ten samej pocit :)) Z enneagramu jsem momentalne zmatena ;) (pred lety jsem "vedela" co jsem, ted uz ne;), ale cist to tady je hluboce podnetny pro vsecky ty krasny vhledy a pro ten pocit lasky :)
    (a tedy pres noc od vcerejska, co jsem se sem divala, mi zaclo dochazet, ze treba prece jen v enneagramu jeste neco pro sebe najdu;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam