• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEDVIDEKEnneagram aneb nástroj sebepoznání, který se s člověkem nepáře...
    -
    CO JE ENNEAGRAM?
    ¨
    - nástroj sebepoznání - vycházející ze starého súfijského učení
    - nachází a popisuje 9 různých osobnostních typů, jejich schémata, hlavní rysy, vášně, ctnosti, temné stránky a "finty ega a následné šlapaní do těchto kuřích ok:-)"
    -
    ZÁKLADNÍ STRUKTURA ENNEAGRAMU.
    Devíticipá hvězda - chápaná jako mapa. Zachycuje a určuje 3 základní CENTRA INTELIGENCE (Podrobnosti k ní naleznete, na nástěnce (až to udělám:-)...
    popisuje 9 typů osobností a jejich souvstažnost v těchto centrech
    CENTRUM BŘICHA (orientace na jednání) - typy 1,9,8
    CENTRUM SRDCE (orientace na emoce a cítění) - typy 2,3,4
    CENTRUM HLAVY (orientAce na myšlení) - typy 5,6,7
    ¨
    MÍSTO, KDE VÁM ENNEAGRAM A NEJEN UKÁŽOU, NAUČÍ A VYMÁCHAJÍ VÁS V TOM
    ¨
    ZDE JE DIPLOMOVÁ PRÁCE MOC DOBŘE NAPSANÁ O ENNEAGRAMU (autor Michal Petr)
    Prohlašuji, že autor diplomové práce, souhlasí s publikací své práce v této diskuzi.

    Enneagramový typ IDčko
    1 BAGHICEK (INTP),DADULKA (INFJ)
    2 GEDI, FREYA, SHASHA_KRASTY
    3 -
    4 MIKAEL, YERSINIA, RUTHAN, BROKEN_ARROW, PETRONELA,_JOAN_ (ENFJ)
    5 ANTIHERO, TRUCE, YMLADRIS (ENFJ) , SHEEN(INTJ)
    6 KILIAN, NEKDO_CIZI (kontrafobická), LEXONE, CHIMERA, CHAMPAGNE
    7 JOGINKA, DOGGY, OFFINKAA, ALBERTO, CAMAEL (ENFJ), OVERDRIVE
    8 MONICARDIO (INFJ), DARUMA, DRAGEL (ENTJ), KIM13 (ENTJ)
    9 MEDVIDEK (ES(N)FP), BANSHEE, QUANTI
    INFORMACE , TABULKY, GRAFY A TAKOVÉ TY VĚCI V NÁSTĚNCE
    -
    -
    NOVÝ ENNEAGRAMOVÝ TEST ZDE !!!
    -
    INFORMACE O TYPOLOGII MBTI.
    -
    rozbalit záhlaví
    CAMAEL
    CAMAEL --- ---
    MEDVIDEK: iž se mi dokonce několikrát stalo, že na mě reagovali lidi podrážděně a chtěla jsem se zeptat, jestli je ještě nějaké to číslo vysloveně optimistické... myslím, že třeba s trojkami vycházím nesmírně dobře, protože i ony chtějí pokrok a vývoj, ale více sami pro sebe a pro svoje zviditelnění....

    Třeba o devítkách si myslím, že jsou to spíše pesimisté a jejich neustálé sýčkování mi dost vadí... tohle by stálo za zmapování.... je něco jasně + a - nebo je to osobním založením?
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    CAMAEL: :-) pokrokem je vůbec připustění si, že jsem majitel "nehorázného optimismu":-))))

    CAMAEL
    CAMAEL --- ---
    MEDVIDEK: Dokonale specifikováno, jako bys mě znala :-))))

    MEDVIDEK: Jen si nejsem jistá, jak dokážu určit ve svém optimismu svůj vlastní stupeň vyspělosti... ;-)

    CHIMERA: S tím bodem stresu to u mě funguje tak, že když se dostávám do stresové situace, tak se stávám hnidopichem a puntičkářem a namísto toho, abych si situaci s přehledem ulehčila, jestě si to zkomplikuji (standardní situace v zaměstnání....)
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    MONICARDIO: Z mého pohledu je to úplně jedno. Nevidím problém někam dojet, protože v mém případě to vždy znamená někam dojet. Jen nejsem bez závazků, tak se na tom nedá stavět. Vždy to musí stát na nějaké partě lidí, kteří vědí, že se určitě sejdou alespoň oni.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    BAGHICEK: :-) tyhle výlety já taky moc ráda...
    V pátek byla celá naše firma na hřibech...rostou sice jen trochu, ale ten podzim, ty barvy, to slunce. Prostě nádhera.
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    MEDVIDEK: lucky you :-) bud vyrazim s kolegama na floorbalovej turnaj a nebo tulacky vikend s fotakem, nejake ty vychody slunce, mlhy a dalsi haveti :-)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    CHIMERA: potkáme se :-) věřím časem
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Dojedu celý enneagram až po typ 9 ---to je moje vize-pak mám připraveno vztahové kombinace - energie mezi jednotlivými typy a někdy ke konci roku zkusím navrhnout nový termín.:-)
    Beru tohle jako fakt. A život. Měla jsem možnost mít sraz a nebo jít na taneční víkend.
    No tak si zahopsám:-)
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    MEDVIDEK: Omlouvám se, bylo tu v klubu tolik lidí neustále, že jsem nějak ani nepředpokládala, že by setkání stálo na mně. V mém případě je často dost náhoda, zda skutečně dorazím, i když se velmi snažím, tak díky dětem a rodině je obtížné říci, co bude za hodinu, natož vidět za delší časový horizont.

    Je škoda, že většina lidí, co sem chodívá neprojevila zájem vůbec.
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    MEDVIDEK: ale to je škoda převeliká :( moc jsem se na vás těšila...


    MEDVIDEK: díky moc, je to prima :-)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    STUPNĚ VÝVOJE OSOBNOSTI TYPU 1

    Zdravá osobnost
    1
    Jsou velmi rozhodné, vnímavé , jemné a přemýšlívé. Po zaakceptovaní daného stavu situací umí plánovat své další činy. Jsou vysoce humánní, vzbuzují nadšení a plné příslibu: „Pravda bude vyslyšena.“
    2
    Velmi osobité postoje s přímými umysly. Vysoká citlivost pro prozlišení „dobra versus zla“. Osobité názory či hodnoty plné víry. Snaží se být plné disciplíny, vyspělé a umírněné za všecH okolností. Daří se jim to.

    3
    Nadprůměrnost zásad, potřeba být vždy velmi spravedlivé, objektivní a etické. Pravda a spravedlnost stávají se prioritními hodnotami. Odpovědní lidé, plní vnitřního spojení , taky vysoké cíle a tyto hodnoty je odkláněji k práci v oblasti práv či učitelé.

    Normální stav

    4
    Bez nadšení z reality se stávají velkodušní ideálisté, cítí že jejich vyšším cílem je „zlepšování všeho“. Bojovníci, advokaté i soudci. Sklon ujasňovat druhým "jak věci mají být."
    5
    Mají obavy, že udělají nějaký omyl, drží se toho, aby jejich akce byla v souladu s jejich ideály. Jsou předvídavé a velmi dobře organizované, nicméně neosobní, purytánské , utlumené emocionálně a popudlivé. Jsou často workoholici . Přesní a pedanti.
    6
    Velm kritické, co se týče pohledu na sebe i jiné. Mají rádi ceremonie a skládání ocenění. Perfekcionistická osobnost. Mají velmi silné a osobité názory na jakékoli téma. Ukazují druhým jak mají dělat věci, které jsou „správné a dobré“. Netrpělivé, bez nadšení z toho co není s jejich vnitřními regulemi. Moralizují, lehce spadnou do hněvu a napají druhé..

    Nezdravá osobnost

    7
    Mohou mít sklon do stvoření vlastních morálních zásad. Sami sebe vnímají jako jediné "kdo zná pravdu". V jejich očích, každý kdo má jiný pohled na věci či svět je jen horší a horší. Velmi surové v názorech i postojích, kdy dokazují správnost svých činů.

    8
    Jsou obsesivně zaměřeni pouze na nedokonalostech i změnách druhých. Mohou také dělat věci, které jsou v rozporu s jejich morálními zásadamim, které tak okatě hlásají (dvojí život).
    9
    Stávají se katem blízkých osob, káravé a kruté , aby se uvolnili od „těch kdo konají zlo“. Depresivní, nervových zhroucení a sebevražd. Osobnost obsesyvně- kompulzivní s depresivními návaly.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Tož lelikož je nás 3 a půl...rozhodla jsem se SRAZ pro toto datum a čas odvolat.
    Čím se omlouvám těm co se rozhodli přijet.
    Moje vize srazu byla trochu jiná než ve finále se stalo. Čímš se nebráním osobním setkánám, přátelským povídáním apod.

    Enneagramová diskuze jede dál. Třeba jiné datum a podmínky budou bude příhodnější.

    SHEEN
    SHEEN --- ---
    Na setkání klubu se moc omlouvám. Čekala jsem rok na termín jednoho specifického semináře k výchově dětí a tento týden jsem se dozvěděla, že bude právě toho 18.10. a výhledově další by byl tak za rok až dva, což je pro mne už velmi pozdě. Je to věc, která je pro mne velice důležitá při mých neustálých bitvách s dětmi, proto se omlouvám ze setkání s Vámi. Doufám, že příště to bude lepší, už bych snad neměla mít nic takto divokého.
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    Zrovna jsem si vzpomněla na jednu krásnou sedmičku, kterou velice obdivuju.
    Je to Sára Saudková.
    Vždycky si dokázala vybrat v životě to, co opravdu chtěla, a nikdy a ničím se nenechala ani zprudit, ani odradit. Napřed si užívala svobodu, teď si užívá děti. Ona si prostě umí!!! užívat :-)
    Ta svoboda, která se dokáže nenechat absolutně ničím zlomit, tu na sedmičkách nejvíc obdivuju. a snažím se to od nich naučit :-)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    MONICARDIO: já nad tím, přemýšlela...myslím, že každý se sebou může udělat kus práce...
    Ze stejného typu jsou třeba lidi kteří udělají děsný věci (Hitler apod.) a pak uplně stejný typ a udělá mnoho věcí v pohodě.
    Myslím, že je to o člověku jako takovém...enneagram a typ nesvědčí o dobrém charakteru:-) , ve finále jsem sice mírumilovná 9, ale klidně můžu být pěkná "kráva":-)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    MONICARDIO: Zdroje osobnostních rozdílů

    dědičnost: 60–70 %, výchova 30–40 %.
    kultura
    rodina
    skupinová příslušnost
    životní zkušenosti
    situace
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Ad rodina a autority.
    Můj otec je pro mě a byl vždy velká autorita. Vážím si ho. I když těžko bych si vybavila situaci, kdy mě pochválil. Je náročný a byl. Teď už polevuje a dá se s ním hezky povídat a něco dělat aniž by ho to nezajímalo a nebo řval a byl nasraný. (Podědila jsem kus jeho povahy).
    Máma je extraempatická strarostlivá a někdy drsná jako kulomet. Umí mě pohladit , ale i poslat do prdela a ještě dál.:-)
    Miluju je oba.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    MONICARDIO: určitě
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    CHIMERA: chystám se sem dát postupně všechny typy...a jejich stupně, je to zajímavé čtení-
    hlavně ten můj typ 9...z toho co jsem se dozvěděla lítám po stupních sem a tam:-)
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    MEDVIDEK: to je super text... mohla bys něco takového udělat (ten překlad, protože englicky nerozumím :( i pro jedničky? plosím plosím... :-)
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    Myslim si, ze jsem 1 :), mama je 3, tata byl 5, bratr 6 kontrafobicka.

    (kdyz se to uklidi do tech prihradek s cislama, tak je to hned veselejsi)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam