• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEDVIDEKEnneagram aneb nástroj sebepoznání, který se s člověkem nepáře...
    -
    CO JE ENNEAGRAM?
    ¨
    - nástroj sebepoznání - vycházející ze starého súfijského učení
    - nachází a popisuje 9 různých osobnostních typů, jejich schémata, hlavní rysy, vášně, ctnosti, temné stránky a "finty ega a následné šlapaní do těchto kuřích ok:-)"
    -
    ZÁKLADNÍ STRUKTURA ENNEAGRAMU.
    Devíticipá hvězda - chápaná jako mapa. Zachycuje a určuje 3 základní CENTRA INTELIGENCE (Podrobnosti k ní naleznete, na nástěnce (až to udělám:-)...
    popisuje 9 typů osobností a jejich souvstažnost v těchto centrech
    CENTRUM BŘICHA (orientace na jednání) - typy 1,9,8
    CENTRUM SRDCE (orientace na emoce a cítění) - typy 2,3,4
    CENTRUM HLAVY (orientAce na myšlení) - typy 5,6,7
    ¨
    MÍSTO, KDE VÁM ENNEAGRAM A NEJEN UKÁŽOU, NAUČÍ A VYMÁCHAJÍ VÁS V TOM
    ¨
    ZDE JE DIPLOMOVÁ PRÁCE MOC DOBŘE NAPSANÁ O ENNEAGRAMU (autor Michal Petr)
    Prohlašuji, že autor diplomové práce, souhlasí s publikací své práce v této diskuzi.

    Enneagramový typ IDčko
    1 BAGHICEK (INTP),DADULKA (INFJ)
    2 GEDI, FREYA, SHASHA_KRASTY
    3 -
    4 MIKAEL, YERSINIA, RUTHAN, BROKEN_ARROW, PETRONELA,_JOAN_ (ENFJ)
    5 ANTIHERO, TRUCE, YMLADRIS (ENFJ) , SHEEN(INTJ)
    6 KILIAN, NEKDO_CIZI (kontrafobická), LEXONE, CHIMERA, CHAMPAGNE
    7 JOGINKA, DOGGY, OFFINKAA, ALBERTO, CAMAEL (ENFJ), OVERDRIVE
    8 MONICARDIO (INFJ), DARUMA, DRAGEL (ENTJ), KIM13 (ENTJ)
    9 MEDVIDEK (ES(N)FP), BANSHEE, QUANTI
    INFORMACE , TABULKY, GRAFY A TAKOVÉ TY VĚCI V NÁSTĚNCE
    -
    -
    NOVÝ ENNEAGRAMOVÝ TEST ZDE !!!
    -
    INFORMACE O TYPOLOGII MBTI.
    -
    rozbalit záhlaví
    CAMAEL
    CAMAEL --- ---
    YMLADRIS: Ono je to v posloupnosti... pokud cítím, že se ke mně někdo nechová čestně, tak mě to příliš zraňuje a v tu chvíli jednám hodně bouřlivě a všechno nahlas vyžaduji vysvětlit a všechny emoce, které s tím přicházejí, jsou velice prudké a vášnivé. Když je to pak všechno vyjasněno a už to jen bolí bez možnosti s tím něco udělat, tak pak si zalezu do koutku.....
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    CAMAEL: prave. jak to teda myslis s tim
    CAMAEL: ?

    predstavuji si, ze kdyz 7 citi ze se vynoruje bolest, hned to necim zaplacne. Nee ze to bourlive proziva...
    CAMAEL
    CAMAEL --- ---
    SHEEN: Když mi není fakt už ani trochu dobře, tak si někam zalezu a s nikým nemluvím.... schovám se pod peřinu a tam si bulím.... ale ne moc dlouho... ale já nevím, to jsem si myslela, že tak to má každý!!!???
    CAMAEL
    CAMAEL --- ---
    SHEEN: Jakoukoli tvořivou činnost, u mě je to nejčastěji kreslení. Pak si můžu domluvit schůzku s kamarádkou, nebo jen tak si popovídat po internetu. Asi jak tohle bývá klasické, tak odvedení pozornosti někam na opačnou stranu. ... Podle mě jasná sedmička byla Scarlet O´Harová ... taky něco v tom smyslu - teď na to nebudu myslet, teď to moc bolí....
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    CAMAEL: Aha, takže v podstatě ta sedmička sama musí chtít najít si na tom úkolu něco, co ji zaujme. no to bude asi problém.

    Jak se chová sedmička v depresi?
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    CAMAEL: Jak se hledá vteřinové lepidlo?
    CAMAEL
    CAMAEL --- ---
    YMLADRIS: Jasně, dlouhodobou bolest bych nepřežila, cokoli, co dobře nefunguje raději naráz odříznu. Přiznávámn, že to taky bolí a určitě ne málo, ale abych se měsíce a roky v něčem patlala, tak to nepřichází v úvahu.
    Navíc já si pro tu okamžitou bolest umím najít téměř vteřinové lepidlo, abych si bolest zmírnila.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    SLAUGHTER: vysoky pocet bodu u nektereho typu muze naznacovat ze s nim mas neco spolecneho

    jinak presne to urcit nejde, trva delsi dobu nez se v necem "poznas", pokud vubec. neco clovek asi vi... je treba pro tebe dulezity mit pravdu, byt bezchybny atd.? (1) je dulezity pomahat ostatnim konat dobro uspokojovanim potreb (2) bavi te vitezit? (3) ...
    CAMAEL
    CAMAEL --- ---
    MEDVIDEK: Beru to tak, že jsem asi opravdu extrémně upřímná a otevřena. Jakmile narazím na někoho, kdo toho zneužije, nebo nejedná čestně a začne maskovat, tak mě to dost vytočí. Je to tak trapné, že mě může někdo pokládat za takovou husu, že tak očividnou věc neprohlédnu ... většinou to bývá konec kamarádství.
    Asi je to nejvíc ta první možnost, že pro mě je to příliš důležité a ti ostastní takovým banalitám nevěnují žádnou pozornost.

    SHEEN: Nevím, jak u chlapů, ale je pravda, že obyčejné žehlení a uklízení a nakupování a a a a .. to sice provádím, ale vyhnu se tomu pro jakýkoli byť jen trochu zajímavější program. Cokolil co se MUSÍ, mě okamžitě dokonale hodí do neutrální pozice.
    Přesto stačí k obyčejnému každodennímu nákupu přidat třeba, že se při tom juknu, jestli bych si zatím nevybrala nové bloky na kreslení a už jsem celá nadšená. Stačí jen ždibínek něčeho neobvyklého v porovnání s tím standardním obsahem a už je to snesitelnější a dokonce mě to posune do radosti.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    CAMAEL: to mne prekvapuje. Myslela jsem ze sedmicka 'spatne' veci ignoruje dokud to jde, proste nehodla se zbavit sveho prijemneho pocitu/optimismu/atd. dokud to neni naprosto nezbytne nutne. Ze to je princip sedmicky zasadni, odmita se setkat s bolesti.
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    Mě by zajímal extremismus. Nevím, zda jsme ho dobře přisoudila těm sedmičkám. Ale nemůžu se dohrabat řešení doma, kdy partner funguje jen v extrémních záležitostech. Vše obyčejné jakoby neexistovalo, to leží a ani se nehne. Ale jakmile se objeví možnost jet do hor nebo něco podobného, tak je náhle plný energie. Už jsme o tom kdysi hovořila s jedním akamrádem, který říkal, že to má stejně. Ale pořád jsem se nedopracovala k nějakému východisku, jak ty lidi motivovat pro obyčejné cíle, jestli to vůbec jde.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    CAMAEL: v mém 9tkovém světě má tato věc taky místo.
    Jenže trochu jinak. Já to co popisuješ vidím z několika úhlu pohledů.

    1.) Co je pro jednoho hloubka je pro druhého plácnutí rukou do hladiny kaluže.
    2.) Když já reaguju tvrdě a hrubě na nějakou situaci a člověka většinou mám sama zaděláno onu věc mít nevyřešenou a proto mě tak sere vně.
    3.) Ovšem jsou okamžiky , kdy je pro nás samotné a pro to kam jdeme, být na okamžik tvrdí a mít ten loket trochu vysunutý. Ego prostě online. Jinak nedocházáme k našim cílům.
    Páč bych pak mohla odletěch v tom duchovnu a jako balonek plný prdíků.
    CAMAEL
    CAMAEL --- ---
    Tedy jako jediná komunikující sedmička se chci zeptat na jednu věc, jestli není vlastní ještě i jiným skupinám.
    Jedná se o prožívání života celkově.
    Nejde jen o to, že velmi impulzivně a velmi vřele a vášnivě poržívám všechno to krásné a dobré a hezké. Týká se to taky to ho špatného.
    Veškerá zklamání, veškerá ublížení a nespravedlnost prožívám tak velmi bouřlivě, že toto bych si skutečně odpostila. Tedy nejenom sobě ale i těm ostatním. Na jakoukoli lež tak tvrdě reaguju, že mě to pak samotnou mrzí a říkám si, jestli to mám zapotřebí. Že třeba kdybych dokázala přivřít oko, tak to pak nemusí být tak nesnesitelné na obě strany.....
    ABS
    ABS --- ---
    dnes jsem nahodou narazil na test MBTI, vyslo mi ze jsem ENTP - je to k necemu?
    SLAUGHTER
    SLAUGHTER --- ---
    mno test jsem zvladl - vyhodilo to hromadu cisel, nastenku taky, ale dle ceho urcujete ty konkterni typy?
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    PANDA_JE_MRTVA: Nechala bych ten úsudek, co to znamená na Tobě. Test není moc vypovídající. ... Můžeš být prostě jen čtyřka s křídlem do pětky.
    PANDA_JE_MRTVA
    PANDA_JE_MRTVA --- ---
    tak jsem si udelal vas testik co je v zahlavi a dozvedel jsem se o sobe presno, co jsem cekal. achjo. 4. i kdyz to asi tak trochu hranici s petkou. znamena jednobodovy rozdil neco?
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Hlasím , že momentálním sebepozorováním se přesouvám do ISFJ.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    MONICARDIO: hm, z toho cítím kus osobní výpovědi.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    BAGHICEK: je pro mě přijemné vnímat podporu v diskuzi a zapojení se...o vedení mi nešlo jako takové...

    Od toho jsem tu přece já "-)
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    MEDVIDEK: poteseni? :) Tak to je skoda, ze nejsem dvojka :) Vest to tu nechci, jenom obcas neco prelozit, at se cvicim v anglictine.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam