• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEDVIDEKEnneagram aneb nástroj sebepoznání, který se s člověkem nepáře...
    SVA
    SVA --- ---
    mne to vyslo celkem vyrovnane, nejvic 7, o bod meme 1 a 4, s toho co ste tady napsali o 7 to celkem sedi, i kdyz mi ten test prisel dost povrchni a neurcity
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    JOGINKA: ježíší:-), pod tímhle "osobním" oslovením mě tady neznají...tady jsem velký MEĎA!!!:-DDDDD takhle mi zatřást stromem ega...
    JOGINKA
    JOGINKA --- ---
    MEDVIDEK: Je to, jak říkáš - želvičko.:-)
    JOGINKA
    JOGINKA --- ---
    MEDVIDEK: Na mém příkladu (7) a muž (5) je patrno, že se tyto dvě enenagramová čísla dokážou krásně zharmonizovat.:-)
    Docela jistě jsem pro svého muže výzvou, ale zatím si neztěžuje.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    SHEEN: jen houšť.
    Kouknu se ti doma do literatury jak to 7dmy mají s patrnery.

    Obecně vím, že si 7dma rozumí s 5tkama (pokud je postřehne),
    1 ji přijde (1ničky prominou suchá),
    se 2 si připají vzájemně sexy, jen 2 ka je příliš těsná pro vztah s 7dmou,
    s 3 jkou to má velkou dynamiku, ale většinou jde o sex , bez delšího setrvání
    se 4 rčkou nevím
    s 5 viz. níže a výše
    s 6 si 7 hodně rozumí sdílí se na křídlech a chápou se
    s 8 nevím
    s 9 si rozumí, v pozitivním naladění, v ochotě si prostě někdy užívat života a bavit se, jen 7čce připadají 9 časem prostě pomalé - to vím z vlastní zkušenosti
    (prostě já vím, že pro mě bylo těžké snášet onu neuchopitelnost 7dmy, kterou mimochodem taky jako 9 vlastním když jsem pod tlakem)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    SHEEN: 7 nachází útěchu s partnerem typu 5. Pro sedmičku 5 ztělesňuje kus její samtné duše. Nachází u ní pochopení, klid, jistý odstup.
    Jenže pro 5 je 7 stres.
    A nebo taky výzva.
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    Omlouvám se, že jsem tu ty sedmičky tak hodně rozvedla. Zajímá mě to, protože to denně řeším.
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    Přemýšlím, partner jakého typu by se nejvíce líbil takové sedmičce? Nebo k ní sedl tak, aby to nebyla každodenní bojovka?
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    MEDVIDEK: Ano, to je pravda. Akorát to slovo "nadchnou" je tam nesmírně důležité a vzhledem k jejich založení bych řekla, že toho lze dosáhnout opravdu jen u hodně "divokých" projektů.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Hm, já co znám sedmičky tak jsou někdy trochu mimo, nadruhou stranu, když něco fakt chtějí, tak mají úžasnou energii , jsou velmi cílevědomé v projektech, které je nadchnou...navíc prostě se mi líbí jejich velké srdce...nebo vědomí nebo co to je.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    BAGHICEK: když člověk se sebou začíná pracovat, rozšiřuje se mu vědomí. Počínáme vidět široce. Enneagram je jen nástroj.
    Ve chvílích , kdy prostě začneš "vidět", můžeš vidět i věci, které jsou na hranici.
    Racionálně je neuchopíš. Není potřeba se o to snažit. Prostě to tak je!

    Já jsem vždycky trochu na sračky, když tohle zažiju, jako mám vůči tomu obrovský respekt...a zároveň mě to i uvolňuje , abych se nebála. Teda bojím se jen né tolik...:-)

    SHEEN
    SHEEN --- ---
    CAMAEL: Jo, tohle jde do určité chvíle. Dokud na ty úžasné plány nedoplácí třeba malé děti nebo i člověk sám. Protože pokud ta úžasná sedmička, která vymyslela úchvatný nerealizovatelný plán, si v prostřed prostě odejde juchat jinam, protože tady zrovna došlo na tu extrémní situaci, kdy jsou díky tomu plánu všichni v kýblu. A zůstane tam člověk sám s těma malejma dětma a má na krku pěknej průser, tak to z prominutím bylo krásné podpořit sedmičku, ale k ničemu. Neb sedmička nic nepochopila, příště vymyslí zcela stejnou věc a na argumenty, že to už tu bylo a skončilo to tak a tak, se bude jen děsně divit a nařkne člověka ze lhaní.

    Musím říct, že vymyslet, kdy a jak vůbec podpořit létající sedmičku, mi vždy trvá hodně dlouho. Je to obrovská ztráta energie, zejména když člověk sám není v úplné pohodě.
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    MEDVIDEK: co beres osobne? ja jako jedna se uz ucim to videt i zdruhy strany - nejen koho bych nejradsi rozdupala na prach (a neni nad to si to obcas pripominout), ale i kdo se snazi odstranit me.. a pak to jako zbytecnou paranoiu vypoustim :-)

    Nejak mi od soboty strasi v hlave, kdyz se sedmicka hodne zajima o zabiti urcitym zpusobem.. a pak nekdo v jejim okoli tak skutecne zemre.. bleah.. nevim, co s tim.. nahoda, osud? vlastni povercivost?
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Čímž chci říct, nebrat to osobně...jenže já jako 9 to často osobně beru!:-)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    BAGHICEK: nevyzrálé typy odstraní z cesty cokoliv a kohokoliv kdi ji brání ve štěstí...
    Je to mechanismus.
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    CAMAEL: jako chces rict, ze sedmicka kdyz se nesetkava s duverou ke svym planum, tak si je prosazuje tzv. pres mrtvoly?
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    DRAGEL: trefné:-), tleskám...

    Kilián má pro 7dmičkoské akce přirovnání , že kolem mají vytvořené tzv. roztleskávačky:-)...
    DRAGEL
    DRAGEL --- ---
    CAMAEL: lásku zajisté ano, ale důvěrou a penězmi bych šetřil ;-)
    DRAGEL
    DRAGEL --- ---
    CAMAEL: Ano svým způsobem i tohle je cesta. Nechat 7 aby si prožily svoje úlety ve slepých uličkách a čekat na ně "na hlavní třídě". Otázkou je proč čekat až přistanou, pro mě osobně je to ztráta času. Další věc je taková, že do věcí zatahují i své okolí, věci nedělají neviditelně tiše, ale za zvuku fanfár, takže si o pozornost sami říkají.

    Zajisté je prima zahlásit nějakou myšlenku a vykřičet jí do světa, abych ohromil davy lidí, aby se and sebou zamysleli ... to by mohl být přístup 7, ostatní by mohli k tomu ještě vidět, to jak se to hlásá, co je k tomu potřeba, jaké je zázemí ... to 7 nemá, ona má jen tu ideu.

    Je pravda že v každém týmu musí být "blázen", který má vize do budoucna a "brzda" který to přepočítá do reality a přiškrtí na max. no a pak je potřeba ještě hromady dalších lidí okolo, aby se tihle dva spolu vůbec bavili :-)))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam