• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEDVIDEKEnneagram aneb nástroj sebepoznání, který se s člověkem nepáře...
    -
    CO JE ENNEAGRAM?
    ¨
    - nástroj sebepoznání - vycházející ze starého súfijského učení
    - nachází a popisuje 9 různých osobnostních typů, jejich schémata, hlavní rysy, vášně, ctnosti, temné stránky a "finty ega a následné šlapaní do těchto kuřích ok:-)"
    -
    ZÁKLADNÍ STRUKTURA ENNEAGRAMU.
    Devíticipá hvězda - chápaná jako mapa. Zachycuje a určuje 3 základní CENTRA INTELIGENCE (Podrobnosti k ní naleznete, na nástěnce (až to udělám:-)...
    popisuje 9 typů osobností a jejich souvstažnost v těchto centrech
    CENTRUM BŘICHA (orientace na jednání) - typy 1,9,8
    CENTRUM SRDCE (orientace na emoce a cítění) - typy 2,3,4
    CENTRUM HLAVY (orientAce na myšlení) - typy 5,6,7
    ¨
    MÍSTO, KDE VÁM ENNEAGRAM A NEJEN UKÁŽOU, NAUČÍ A VYMÁCHAJÍ VÁS V TOM
    ¨
    ZDE JE DIPLOMOVÁ PRÁCE MOC DOBŘE NAPSANÁ O ENNEAGRAMU (autor Michal Petr)
    Prohlašuji, že autor diplomové práce, souhlasí s publikací své práce v této diskuzi.

    Enneagramový typ IDčko
    1 BAGHICEK (INTP),DADULKA (INFJ)
    2 GEDI, FREYA, SHASHA_KRASTY
    3 -
    4 MIKAEL, YERSINIA, RUTHAN, BROKEN_ARROW, PETRONELA,_JOAN_ (ENFJ)
    5 ANTIHERO, TRUCE, YMLADRIS (ENFJ) , SHEEN(INTJ)
    6 KILIAN, NEKDO_CIZI (kontrafobická), LEXONE, CHIMERA, CHAMPAGNE
    7 JOGINKA, DOGGY, OFFINKAA, ALBERTO, CAMAEL (ENFJ), OVERDRIVE
    8 MONICARDIO (INFJ), DARUMA, DRAGEL (ENTJ), KIM13 (ENTJ)
    9 MEDVIDEK (ES(N)FP), BANSHEE, QUANTI
    INFORMACE , TABULKY, GRAFY A TAKOVÉ TY VĚCI V NÁSTĚNCE
    -
    -
    NOVÝ ENNEAGRAMOVÝ TEST ZDE !!!
    -
    INFORMACE O TYPOLOGII MBTI.
    -
    rozbalit záhlaví
    DRAGEL
    DRAGEL --- ---
    JOGINKA: Tak u tohohle jsem asi nebyl :-)
    JOGINKA
    JOGINKA --- ---
    DRAGEL: Už se kroutilo...kdysi dávno v poděbradské čajdě - nevzpomínáš?:-)
    KIM13
    KIM13 --- ---
    MEDVIDEK: :-)) Tomu říkám Enneagram v praxi .-)))
    KIM13
    KIM13 --- ---
    BAGHICEK: :-)))
    KIM13
    KIM13 --- ---
    KILIAN: Nu však já jsme se nikdy živému setknání s Tebou nebránila!.-)

    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    No a pomalu se posunem na 8smy, co říkate?:-)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    A teď jednu historku ze života.

    Sedí 1(M.) a 9 (já) u stolu po obědě. A povídají si. Vtom 1 (dále je n M.) napadne , že si udělají pudink a ptá se mě.
    "Dáš si čokoládový nebo kakaový pudink?"
    Sedím, drbu psa na koulích :-) a hlavou mi chodí. "Jaký pudink bych tak chtěla?"
    A tak se otočím na M. a říkám: " A jaký pudink chceš ty?"
    Načež mi říká: " Ale já se ptala , na jaký máš chuť ty!"
    Ve mě panika a v duchu se říkám:" Ježíši , JAKÝ MÁM CHTÍT? "
    Tak říkám: "Dobře dám si čokoládový! Počkej a ty chceš čokoládový nebo kakaový?!!!!":-)))))))
    M. se na mě udiveně divá a říká: " Vyber si ty, jsi můj host a nabízím ti to."
    Takže sedím a blumám dalších několik 10 sekund nad pudinkem.
    Pak padá rozhodnutí. " No jako první jsem myslela na čokoládový a tak si dáme čokoládový. Musím se rozhodnout. A když se rozhodnu , zároveň si to zpochybním."
    M. bere čokoládový a jde se na to.:-)
    Veme sáček s pudinkem a jde kuchtit. Já koukám jak vaří a mlčím.
    M. čte návod , bere odměrku na mléko , proces začal.
    Už je to na plotně a M. sleduje sekundovou ručičku na hodinách a prozpěvuje si...a pak řekne.
    "Takže musím míchat PŘESNĚ 60 sekund."
    Jenže v tu chvíli píská i voda na čaj.
    A tak se nabízím: "Počkej domíchám ten pudink a ty udělej ten čaj."
    Na čež M. říká.
    "Ne to nejde! Já musím míchat přesně dle návodu! Dodělám to já!"
    A já se ptám: "A co by se stalo, kdyby jsi to míchala jen tak? Prostě až to bude , nebo jako já, až budeš MÍT DOJEM, že to je tak to sundáš z plotny."
    Načež se mi dostává odpovědi: " Ale v návodu je přesně 60 sekund.":-)

    Diskuze skončena. Pudink uvařen. A jak já , tak i ona jsme si projely pěkně svým typem. :-)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Tak téma 1 a lhaní ponechávám otevřené.
    Včera jsme s Kilianem diskutovali na toto téma a jednoznačné závěry nepadly.

    Vzpoměla jsem si na nedávný hovor s jednou mi blízkou ženou, myslím si že je 1čka v poměrně kované podobě.

    Cituji..."byla jsem schopna lhát blízkému člověku, abych si zachovala tvář dokonalosti. Nebylo v tom nic zlého vůči tomu člověku, byl mi nejbližší, ale kdybych se mu odhalila, viděl by mě nedokonalou. Pak když byla jiná situace jsem se mu sice neomluvila, ale vyšla jsem mu vstříc a nějak se to snažila odčinit. Měla jsem strach , že kdyby viděl skutečné pozadí situace, neměl by mě už rád."

    Moc ji tímto děkuji za její upřimnost A snad se nebude zlobit, že ji tady cituju. Skusím ji pozvat na nyx:-). Třeba přijde a povypráví časem sama.:-)
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    MEDVIDEK: ne, ja uz v cislech neresim.. svoje mam odpracovano a ted uz jenom ten relax a pohoda a smich :-)
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    o me mame si furt myslim ze je 1. klidne lhat muze. ona to totiz nevnima jako lhani, ale jako boj za spravnou vec. tak nevim.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    no, ja uz jsem si myslela, ze jsem 4, 5, 6 a 7. utikat od reality, fetovat novelitu a ve stresu obvinovat ostatni, to je moje. ale nic z toho nesedi presne. Tak jsem zvedava na dalsi cisla! ;)

    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Měli jsme s Kiliánem diskuzi na téma 1 a lhaní. Já Kiliánovi věřím. Jeho příspěvky a diskuze s ním jsou pro mě důležité. Jeho příspěvkům jsem otevřena. Navíc to dneska rozvinem u piva.:-)

    Ponechávám si co se 1 a lhaní týče ještě prostor pro zkoumání.:-)
    Vzpoměla jsem si na jednu paní co znám z Enneagramového klubu a ta se několik let jevila jako 6 stka---a ona se zní vyklubala tuším 2jka.
    Dalšího pána co si myslel, že je 3 jka a pak se zjistilo , že je taky 2jka.
    Prostě v tom je to napínavé:-). I pro mě , páč jako 9 bych tady měla držet pusu, usmívat se na obláčku harmonie a konejšit vás v náruči"-).
    Nic takovýho - jen makejte !!!:-*

    Nicméně, existuje tady jistá věc a to je můj vlastní život a osobní zkušenosti. A z těch se snažím čerpat taky. Protože, když né tam kde jinde???
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    BAGHICEK: je to tady Enneagramová diskuze nebo diskuze o pečení Vánočního cukroví?:-)

    Možná proto se tady bavím o číslech.

    BAGHICEK: a ty to tedy vůbec v číslech neřešíš:-)))))))))))))
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    MEDVIDEK: a vubec.. to furt resis porad nejak po cislech.. tak to vem normalne srdcem, vzdyt si devitka, tak prece vis! :-)
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    KIM13: dekuji velmi moc, je to pocta, pokud humor oceni prave osma! :-))

    KIM13: :-))) to vypada, ze se chystaj na projev :-)

    MEDVIDEK: Kilianovi ver. Umis si predstavit, ze by sestka rekla neco takovyho a nemela to overeny? :-) Klobouk dolu pred Kilianem.
    Podle me si hrajete se slecnou nejakou hru. Ale nevidim do toho.
    Zalhat se mi ale povedlo par mesicu zpatky. Pri veceri se mi kontrafobicka sestka pokousela no znasilnit ego, protoze myslela, ze jsem devet a mozna se chtela pobavit na devitkovym vybuchu hnevu. Takze kdyz dojela svuj rozkosny monolog a zeptala se, jestli jsem nastvana, tak jsem to poprela (=zalhala). Chvilku jsem ji jeste pozorovala a pak opustila jeji spolecnost. Byla zvedava proc to, protoze asi na me ten hnev nevidela.. nebo muzou byt kontrafobicke sestky hrubsi, ze az nevnimaji druheho cloveka? Tak jsem rekla, ze se me zrejme pokousela urazit. Cim jsem ji asi privodila jen dalsi vybuch smichu. Proste si tu citlivou zranitelnou cast muzu chtit schovat a proto muzu lhat :-)))
    Takze me je lepsi se na vztahy a jejich problematiku neptat, protoze mi jich vetsina konci nejak hrozne vtipne :-)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    KILIAN: myslíš, že nikdy? Ani sama sobě? A nebo vnější projev tak vypadá.
    Můžu se i já mýlit, že onoho človka považuju za 1 a on ve skutečnosti je něco jiného.
    Třeba se mi to časem rozkryje víc.
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    MEDVIDEK: Nesouhlasím. Jednička není schopná lhát.
    YMLADRIS: 1 ve stresu viz BAGHICEK. Ano, přesně tak to vnímám taky. 7 zklouzne do po stoje "mám pravdu" a dokáže použít svou "racionalizaci" opravdu mistrně, aby se obhájila.
    KIM13: O 2 jsem už dlouho přemýšlel, ale říkám si, že to tě chce potkat naživo. 2 totiž spojuje jak 8 tak 4 (myslim, že jsi o 4 hodne mluvila). 2 by vysvětlovala i tvůj vztah k 2.
    DRAGEL: Myslím, že Enneagram je nástoj k sebepoznání. Díky sebepoznání můžeš vyzrát ve svém typu (vykoupení). Prostě se stát vědomější. Takže Enneagram je i cesta. ;-)
    KIM13
    KIM13 --- ---
    SHEEN: Ne, tyhle jsme měla na mysli:-)))

    SHEEN
    SHEEN --- ---
    KIM13: Z áčka, béčka nebo céčka?
    KIM13
    KIM13 --- ---
    DRAGEL: Kdo? No vosmáci!.-))))))
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    MEDVIDEK: Neosobně to povídání ani neumím. :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam