• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEDVIDEKEnneagram aneb nástroj sebepoznání, který se s člověkem nepáře...
    KIM13
    KIM13 --- ---
    KILIAN: NA tuhle hádanku jsme přišla už včera bádáním v Tvých stránkách a musím říci, že je skvostná. Moc se mi to líbí!!! Jsi fakt šikulka...:-)
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    No a do třetice jsem se pokusil zrealizovat jeden svůj nápad pro pobavení. :-)
    http://martin.lojkasek.cz/CZ/Enneagram/kviz.php
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    Udělal jsem další test k určení typu podle knihy D. Danielse Základní Enneagram.
    http://martin.lojkasek.cz/CZ/Enneagram/daniels.php
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    KIM13: Mám všechny. V pátek jsem je skenoval. Mohu se pokusit něco napsat, ale už si to moc nepamatuji. Četl jsem je před léty.
    KIM13
    KIM13 --- ---
    KILIAN: To je moc prima!!! Ještě by to chtělo nějaké recenze... Kdo některou z těch knížek má by mohl napsat nějaký svůj potřeh...
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    Udělal jsem přehled literatury k enneagramu vydané v ČR.
    http://martin.lojkasek.cz/CZ/Enneagram/knihy.php
    DADULKA
    DADULKA --- ---
    KILIAN:
    BAGHICEK:
    musím říct že je to výstižný....
    DRAGEL
    DRAGEL --- ---
    KIM13
    KIM13 --- ---
    KILIAN: Jo, to je přesně ono... Díky! Skvěle jsi to vystihl...
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    KIM13: MEDVIDEK:
    Ano, 1 a 8 jsou podobné, protože oba typy mají silnou energii břicha. Ale rozdílné v tom, že 8 tuto energii používá ven od sebe. Prostě jako boj / provokaci /... proti okolí. Typ 1 tuto energii naopak používá dovnitř proti sobě. Jako sebekontrolu. Jako by stála na brzdě a tak tu zlost v sobě dusí.
    KIM13
    KIM13 --- ---
    BAGHICEK: Týjo!!! Tak to je super posun.-))
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    MEDVIDEK: jako jednicka jsem vzdycky posuzovala sebe podle svych schopnosti zatimco druhe jsem brala na milost jen kdyz neco dokazali. A ted si uvedomuju, ze si zacinam vazit schopnosti druhych lidi. Asi se to nejvic tyka vosmaku, petek a jedne devitky :-). A za to bych chtela podekovat vsem zucastnenym a enneagramu. (a na ostatni treba dojde v pristim roce :D )
    KIM13
    KIM13 --- ---
    KIM13
    KIM13 --- ---
    MEDVIDEK: Ano, nad tím právě přemýšlím...
    Oba mají různé mechanismy, ale navenek se mohou chovat dost podobně v mnoha situacích. Napadlo mne, že to mnohdy může být zvenčí opravdu zaměnitelné
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Image Hosted by ImageShack.us
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    KIM13: oba typy vládnou poměrně značnou energii.V tom jsou podobné. Světu se jeví energicky, zásadově, intelektuálně, kategoricky.
    Když pominu naprosto rozdílné mechanismy může se jednat o podobnost...

    KIM13
    KIM13 --- ---
    Přemýšlím teď, jak dalece se dá zaměnit jednička s osmičkou a naopak. Nemyslím sebe. Spíš přemýšlím o jiném člověku. Takže mi jde o pohled zvenčí...

    DRAGEL
    DRAGEL --- ---
    KIM13: Zastrašování + pomstychtivost jen v první chvíli naprosto nepřijal, prostě jsem to popřel :-)))

    Ale je to tak, svou silou mohu působit jako zastrašovatel. Svým způsobem na to také spoléhám. Vyhodnotím situaci, kdo jaký je a podle toho tomu dám tu dávku síly, která je vlastně zastrašováním. Podle toho, jak kdo reaguje, tak se k němu zachovám. Reagce jsou od flegmatického "ono něco bylo" k útoku ze "zahnaného kouta". Škála je různá a občas mi předem naprogramovanou věc překazí něčí vstup, který tu nastavenou laťku zvládne jinak a pak mi to dost brutálně padne na hlavu :-)))

    Pokud někdo to prvotní zastrašení ustojí, pak je to "partner", protože prokázal dost vnitřní síly.

    Před 2 měsíci se mi stalo to, že jsem si vzal do parády jednu dámu. Probral jsem ji pořádně "žrádlo" tak jako každé 2. Bylo na ní vidět, jak to v ní hraje, jak je hodná a laskavá a chce, abych ji měl rád. Občas jsem něco řekl mimo ni a ona se šponovala a nevěděla jak reagovat, tak jsem ji to předhodil uplně na přímo. Myslím, že musela být vždy dost mimo, když mě viděla. Podle svého vzprce jsem jí nechal sežrat to, že bere dost slušnou výplatu za to, že nic neumí a umět v tomhle povolání nikdy nebude.
    Najednou se po mě začal vozit šéf.
    Tahle dáma se ventilovala u šéfa, kterého taky nemusím pro jeho křivárny. Takže mi oplatila. Od té doby před ní nic neříkám, aby to nedonesla. Její obličej, když mi něco říká a já nereaguji bych vám nepřál vidět :-)

    No a pomstychtivost v tomhle případě nastala jednoduše. Chtěla se přihlásit na nějaké "lepší" místo, už to měla domluvené s lidma okolo, že ji budou chtít a tak říkala, jak neví, že tam půjde a kdesi cosi. Tak jsem řekl, že se tam přihlásím já, mám na to roky, umím co je potřeba a je logický, že mě tam vezmou ... Byla úplně mimo "To je moje místo!" Kdyby to neměla jinak "podmazaný" tak bych ji to dal sežrat až do dna, byl bych šel do konkuzru, který bych celkem bez problémů vyhrál, ale na to místo bych nenastoupil, protože mě prostě nebaví klanět se řediteli a veřejně lhát :-)))
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    KIM13: Ano máš pravdu, je tam "nesprávné slovo"...patří tam správně "jemuž".

    Opravuji , aby informace zde, nebyly zavádějící.
    KIM13
    KIM13 --- ---
    Já ale nerozumím téhle větě:

    Poddá se partnerovi jenž hluboce důvěřuje a tím odevzdává svou potřebu ovládat.

    Tam je chyba..

    Buď:

    Poddá se partnerovi, jemuž hluboce důvěřuje a tím odevzdává svou potřebu ovládat.

    nebo

    Poddá se partner, jenž hluboce důvěřuje a tím odevzdává svou potřebu ovládat. - to ovšem nedává v těchto souvislostech moc smysl.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam