• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEDVIDEKEnneagram aneb nástroj sebepoznání, který se s člověkem nepáře...
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    KILIAN:
    KILIAN: BRAVO!!!!BRAVOOOOOOOO!!!!:-)
    SVA
    SVA --- ---
    KILIAN: mně vyšlo 4, 7, 6 podle D. a 7,4,1 orientačně
    KIM13: ja se rozmýšlela nad 9 tvářemi duše, ale nějak se mi nelíbil verbální projev, nakonec jsem dala přednost základní knize E., která je opravdu hodně základní, takže se poohlednu po něčem starším v knihovně, ale pochybuji, že tam něco bude.
    DADULKA
    DADULKA --- ---
    KILIAN:
    super...:)
    vyšlo mi 1,8,9....takže se to potvrdilo
    KIM13
    KIM13 --- ---
    KILIAN: NA tuhle hádanku jsme přišla už včera bádáním v Tvých stránkách a musím říci, že je skvostná. Moc se mi to líbí!!! Jsi fakt šikulka...:-)
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    No a do třetice jsem se pokusil zrealizovat jeden svůj nápad pro pobavení. :-)
    http://martin.lojkasek.cz/CZ/Enneagram/kviz.php
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    Udělal jsem další test k určení typu podle knihy D. Danielse Základní Enneagram.
    http://martin.lojkasek.cz/CZ/Enneagram/daniels.php
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    KIM13: Mám všechny. V pátek jsem je skenoval. Mohu se pokusit něco napsat, ale už si to moc nepamatuji. Četl jsem je před léty.
    KIM13
    KIM13 --- ---
    KILIAN: To je moc prima!!! Ještě by to chtělo nějaké recenze... Kdo některou z těch knížek má by mohl napsat nějaký svůj potřeh...
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    Udělal jsem přehled literatury k enneagramu vydané v ČR.
    http://martin.lojkasek.cz/CZ/Enneagram/knihy.php
    DADULKA
    DADULKA --- ---
    KILIAN:
    BAGHICEK:
    musím říct že je to výstižný....
    DRAGEL
    DRAGEL --- ---
    KIM13
    KIM13 --- ---
    KILIAN: Jo, to je přesně ono... Díky! Skvěle jsi to vystihl...
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    KIM13: MEDVIDEK:
    Ano, 1 a 8 jsou podobné, protože oba typy mají silnou energii břicha. Ale rozdílné v tom, že 8 tuto energii používá ven od sebe. Prostě jako boj / provokaci /... proti okolí. Typ 1 tuto energii naopak používá dovnitř proti sobě. Jako sebekontrolu. Jako by stála na brzdě a tak tu zlost v sobě dusí.
    KIM13
    KIM13 --- ---
    BAGHICEK: Týjo!!! Tak to je super posun.-))
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    MEDVIDEK: jako jednicka jsem vzdycky posuzovala sebe podle svych schopnosti zatimco druhe jsem brala na milost jen kdyz neco dokazali. A ted si uvedomuju, ze si zacinam vazit schopnosti druhych lidi. Asi se to nejvic tyka vosmaku, petek a jedne devitky :-). A za to bych chtela podekovat vsem zucastnenym a enneagramu. (a na ostatni treba dojde v pristim roce :D )
    KIM13
    KIM13 --- ---
    KIM13
    KIM13 --- ---
    MEDVIDEK: Ano, nad tím právě přemýšlím...
    Oba mají různé mechanismy, ale navenek se mohou chovat dost podobně v mnoha situacích. Napadlo mne, že to mnohdy může být zvenčí opravdu zaměnitelné
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Image Hosted by ImageShack.us
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    KIM13: oba typy vládnou poměrně značnou energii.V tom jsou podobné. Světu se jeví energicky, zásadově, intelektuálně, kategoricky.
    Když pominu naprosto rozdílné mechanismy může se jednat o podobnost...

    KIM13
    KIM13 --- ---
    Přemýšlím teď, jak dalece se dá zaměnit jednička s osmičkou a naopak. Nemyslím sebe. Spíš přemýšlím o jiném člověku. Takže mi jde o pohled zvenčí...

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam