• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEDVIDEKEnneagram aneb nástroj sebepoznání, který se s člověkem nepáře...
    DRAGEL
    DRAGEL --- ---
    BAGHICEK: Spravedlivě rozdělí jen 8, uvidíme, kdo to vydrží a kdo ne ;-)
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    BAGHICEK: Klid. Je to prča. :-D
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    BAGHICEK: Jako pětka chci zcela objektivně zhodnotit, co se mě týká a zanalyzovat všechny příčiny a důsledky. No a protože mám k tomu stále málo informací, tak se snažím všemi možnými prostředky získat další a další. .-)))
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    (to sem asi prehnala)
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    SHEEN: jasne, jako petka se chces spravedlive rozdelit do vsech cisel :)
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    BAGHICEK: To je pravda, když se do něčeho dám, tak to ráda dělám pořádně. Problém nastane, když moje představa je jaksi v rozporu s mými schopnostmi. :-))))
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    SHEEN: jsem se tak rozhlidla kolem na ten utulnej bordylek a vytesnila myslenku na uklid, ale pak jsem se tedy zvedla a sla aspon zalejt palmu, a nakonec jsem se jeste oplachla predstavou, jak se to tu hezky naplnuje energii a jakou mi to dela radost, kdyz relaxuju s prachovkou a hadrem na podlahu.. ;)
    Treba se Ti tu s Dadulkou smejem za tu urputnost a perfekci (!) s jakou jsi se testu zmocnila.. a jsme diky Tobe ta nejpobavenejsi cisla :-)

    BAGHICEK: a tady melo byt "mne".. ( a je to! )
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    BAGHICEK: Chachacha, no jo, tu mám po mamince, i když na to moje domácnost absolutně nevypadá, protože mi k tomu chybí ta její nebetyčná vytrvalost a energie na nekonečný uklízení.

    Asi je to celkově složitější, protože některé z těch vět mi prostě sedí bez ohledu na to k jakému typu jsou psané. V základu s nimi souhlasím, jen mé důvody pro to chování jsou asi jiné než přísluší těm typům.
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    SHEEN: me se libi, ze Ti tam vysla ta jednicka :D
    DADULKA
    DADULKA --- ---
    SHEEN:
    :))))))))))))
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    KILIAN: Budete se smát, ale už jsem ze všeho tak zblblá, že jsem ten test vůbec nebyla schopná udělat, vybrat si některý z těch typů. Skončila jsem tím, že jsem si relevantní věty podtrhávala více či méně červeně a podle intenzity zabarvení odstavce do červena mi nakonec vyšlo pořadí 5/7/1. Propadla 4,6,9. A ve středu byly skoro rovnoměrně 2,3,8.
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    DRAGEL: Podle monitoringu od 22:56 do 08:21 měl můj hosting výpadek... :-(
    DRAGEL
    DRAGEL --- ---
    KILIAN + KILIAN + KILIAN: nemám dostupnou adresu, nic nevidím ... :-(
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Moje recenze na knihy :

    ABC Enneagramu - nečetla jsem , Základní enneagram- nečetla jsem.

    Enneagram - od Karen Webové - četla jsem , kniha je poněkud heslovitá. Nejde moc do hloubek.
    Zato Palmerová a její Velká kniha o enneagramu. Velice dobrá dle mě. Zabývá se v první části principy enneagramu, jeho zakladateli , rozvojem , mechanismy. V druhá čast je postupně přidělena každému jednotlivému typu, jsou zde uváděny citace lidi, vlastní opisy zkušeností. Závěr je věnovám spiritualitě a výzkumům MBTI. Taková enneagrammová bible:-).

    Velice ráda mám Devět tváří duše od Rohra. Duchovně založený autor (typ 1) propojuje enneagram s duchovním rozměrem a Bohem. Kniha je psaná přesným, přesto laskavým stylem , který mě zaujal.

    Enneagram partnerských typů mám načtený také, avšak zde jsem trochu v rozporu s realitou. Neb si myslím, že některé vztahy mohou být i jinak. Každopádně zajímavé rozšířená pohledu na enneagram a jednotlivé typy.

    Enneagram v panelových rozhovorech mě moc nezaujal. Četla jsem kdysi. Moc si to už nepamatuju.

    Průvodce od S. Jacobse miluju a často si v něm listuju , jak sama pro sebe. Tak pro inspiraci pro diskuzi zde. Je to sice taková uzounká knížečka...avšak jsou v ní velmi hluboké myšlenky, dle mě.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    KILIAN:
    KILIAN: BRAVO!!!!BRAVOOOOOOOO!!!!:-)
    SVA
    SVA --- ---
    KILIAN: mně vyšlo 4, 7, 6 podle D. a 7,4,1 orientačně
    KIM13: ja se rozmýšlela nad 9 tvářemi duše, ale nějak se mi nelíbil verbální projev, nakonec jsem dala přednost základní knize E., která je opravdu hodně základní, takže se poohlednu po něčem starším v knihovně, ale pochybuji, že tam něco bude.
    DADULKA
    DADULKA --- ---
    KILIAN:
    super...:)
    vyšlo mi 1,8,9....takže se to potvrdilo
    KIM13
    KIM13 --- ---
    KILIAN: NA tuhle hádanku jsme přišla už včera bádáním v Tvých stránkách a musím říci, že je skvostná. Moc se mi to líbí!!! Jsi fakt šikulka...:-)
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    No a do třetice jsem se pokusil zrealizovat jeden svůj nápad pro pobavení. :-)
    http://martin.lojkasek.cz/CZ/Enneagram/kviz.php
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    Udělal jsem další test k určení typu podle knihy D. Danielse Základní Enneagram.
    http://martin.lojkasek.cz/CZ/Enneagram/daniels.php
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam