• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEDVIDEKEnneagram aneb nástroj sebepoznání, který se s člověkem nepáře...
    -
    CO JE ENNEAGRAM?
    ¨
    - nástroj sebepoznání - vycházející ze starého súfijského učení
    - nachází a popisuje 9 různých osobnostních typů, jejich schémata, hlavní rysy, vášně, ctnosti, temné stránky a "finty ega a následné šlapaní do těchto kuřích ok:-)"
    -
    ZÁKLADNÍ STRUKTURA ENNEAGRAMU.
    Devíticipá hvězda - chápaná jako mapa. Zachycuje a určuje 3 základní CENTRA INTELIGENCE (Podrobnosti k ní naleznete, na nástěnce (až to udělám:-)...
    popisuje 9 typů osobností a jejich souvstažnost v těchto centrech
    CENTRUM BŘICHA (orientace na jednání) - typy 1,9,8
    CENTRUM SRDCE (orientace na emoce a cítění) - typy 2,3,4
    CENTRUM HLAVY (orientAce na myšlení) - typy 5,6,7
    ¨
    MÍSTO, KDE VÁM ENNEAGRAM A NEJEN UKÁŽOU, NAUČÍ A VYMÁCHAJÍ VÁS V TOM
    ¨
    ZDE JE DIPLOMOVÁ PRÁCE MOC DOBŘE NAPSANÁ O ENNEAGRAMU (autor Michal Petr)
    Prohlašuji, že autor diplomové práce, souhlasí s publikací své práce v této diskuzi.

    Enneagramový typ IDčko
    1 BAGHICEK (INTP),DADULKA (INFJ)
    2 GEDI, FREYA, SHASHA_KRASTY
    3 -
    4 MIKAEL, YERSINIA, RUTHAN, BROKEN_ARROW, PETRONELA,_JOAN_ (ENFJ)
    5 ANTIHERO, TRUCE, YMLADRIS (ENFJ) , SHEEN(INTJ)
    6 KILIAN, NEKDO_CIZI (kontrafobická), LEXONE, CHIMERA, CHAMPAGNE
    7 JOGINKA, DOGGY, OFFINKAA, ALBERTO, CAMAEL (ENFJ), OVERDRIVE
    8 MONICARDIO (INFJ), DARUMA, DRAGEL (ENTJ), KIM13 (ENTJ)
    9 MEDVIDEK (ES(N)FP), BANSHEE, QUANTI
    INFORMACE , TABULKY, GRAFY A TAKOVÉ TY VĚCI V NÁSTĚNCE
    -
    -
    NOVÝ ENNEAGRAMOVÝ TEST ZDE !!!
    -
    INFORMACE O TYPOLOGII MBTI.
    -
    rozbalit záhlaví
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    MEDVEDA: enneagramový test je pouze orientační.Ukazuje zlehka směr. Na to kdo jsem, je vždy lepší přijít si sám. Protože ona cesta sebepoznávání je důležitá.
    Ano nejvyšší číslo ukažuje směr, avšak ukazatelem mohou být i bod útěchy či stresu.

    Zkus nástěnku tady a když si googlem napíšeš enneagram , tak to vyhodí mnoho stránek.

    Já chodím sem.
    www.9types.com
    http://dobromysl.sweb.cz/mozai.htm
    MEDVEDA
    MEDVEDA --- ---
    Ahoj .O enneagramu se tu dozvídám prvně.Nahlédla jsem trochu do kineziologie a ta se/nejen/ ty programy z dětsví pokouší odblokovat.Zajímavě se to propojuje..
    Chtela jsem se zeptat:dělala jsem si 2krát ten test nahoře,pokaždé mi vyšel jiný výsledek,znamená to,že se enneagram každý den mění?Nebo mám ještě zkusit jiný test a porovnat?
    Apropo jako výsledek platí to nejvyšší číslo?ikdyž je jen třebas o fous vyšší,než ostatní?
    Veškeré informace jsem zatím čerpala z té diplomky.Můžete mi doporučit ještě něco/v inetové podobě?/
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    MEDVIDEK: no jistě zapoměla jsem, že netroškaříš :-)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    NEKDO_CIZI: :-) v obém pokud možno
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    MEDVIDEK: Pokračovat v žití nebo eneagramování??? K obému i mé gratulace :-)
    ALBERTO
    ALBERTO --- ---
    MEDVIDEK: paráda
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    ALBERTO: Nebyl, letos bude. :-)
    Loni jsem se hodně zaměřovala na reálný život a nějak jsem enneagramu nestíhala věnovat pozornost ani tady ani jinde...a sama sobě jsem to někdy pěkně hnojila.
    Nadruhou stranu jsem konečně začala dělat věci o kterých jsem "jen" snila.
    Momentálně cítím, že opakování je matka moudrosti:-). Proto jsem se rozhodla pokračovat.
    ALBERTO
    ALBERTO --- ---
    Já jsem tu nějak dlouho nebyl, byl za poslední rok nějaký srazík?
    ALBERTO
    ALBERTO --- ---
    Tady je předpověď pro rok 2010 od Tondy Baudyše. http://www.astrolab.cz/ukaz_predpoved.php?id=126
    ALBERTO
    ALBERTO --- ---
    Ono astrologicky každýmu pohyb planet dosedne do jeho horoskopu různě silně a do jiných životních oblastí. Mě třeba na podzim také skončil 4letý vztah.
    _JOAN_
    _JOAN_ --- ---
    CHIMERA: já myslim, že to je klidně možný :-) nakonec sem měl taky výbornej rok a ušel pěknej kus...skoro jinej člověk ze mě je :-))
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    _JOAN_: já nevím, měla jsem fantastický rok (po předchozích 8 letech hrůz) i s úžasným vykročením do roku 2010. jeden úspěch za druhým, téměř všecko se dařilo... nezdál se mi rok 2009 vůbec špatný...
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    _JOAN_: z tohoto pohledu souhlasím, dostala jsem na prdel nejednou.:-)
    _JOAN_
    _JOAN_ --- ---
    MEDVIDEK: no já to spíš slyšel ve smyslu obecně, nejen vztahy...prostě náročnej rok, kdy se člověk zase na oplátku dost naučí (ale jestli to neni každej rok ;-))
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    _JOAN_: Prý se posíraly a končily ty vztahy, které nebyly pevné a jak píše Alberto, bez rovnováhy.

    Letos, tzn. 2010 dle astrologie a těch věcí "bla bla bla" by měl každý potkat partnera duše.
    _JOAN_
    _JOAN_ --- ---
    já měl teda mazec hned od začátku roku 2009 zase ke mně prosáklo, že měl právě Saturn silnější vliv, což by odpovídalo tomu, že spousta lidí řiká, že se letos všechno pokazilo ;-)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    ALBERTO: jo tak proto, to všechno kolem. Ten mazec.:-)
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    Jee, Medo, Ty ses do toho zas pekne (s)pustila :-)
    ALBERTO
    ALBERTO --- ---
    _JOAN_: Saturn jde znamením Vah, takže nastává (už to začalo na podzim) úklid v partnerských vztazích. Vydrží jen ty vztahy, které jsou založené na rovnováze.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    _JOAN_: kdesi jsem to četla, rok 2010 je rokem Kovového tygra a takovéto bla bla bla...nejsem astrolog
    Spíš to vnímám, jako informace pro sebe a když už se v tom vrtám, tož Vám to šoupnu sem. Třeba to někoho trkne.

    Mě každopádně.:-)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Pár : Typ 1 s typem 3 (nebo 3 s 1)

    Z pohledu schopností realizace plánu a dokončování či praktického využití, je pár Jedna a Tři velmi energický a dynamický.
    Oba partneři těžce pracují a směřující k dosažení cíle. Jednička je pragmatická, důvěryhodná a soustředěná na své cíle. Trojka zase vyniká v kontrole průběhu a v jejich skutečnému dokončení. To způsobuje , že se tyto lidé vzájemně přirozeně přitahují.
    Oba se prezentují prací, určitým statusem, rádi sportují, pořádají rodinné setkání a starají se o své zázemí. Navíc jsou v tom vytrvalí a snaží se těžce pracovat, aby jeden mohl být pyšný na druhého. Respekt si projevují přirozeným poskytováním osobního prostoru.
    Rozdílnost je v tom, "jak" dosahují oba typy cíle a vzájemně si mohou pomoci.
    Pro Jedničku, tak pro Trojku je důležité , jak vypadají pro vnější svět. (image)
    Trojka chce vypadat dobře a být úspěšná, Jednička chce být vnímána důvěryhodně.
    A zde může vznikat problém. (viz. níže)

    Třecí plocha a možné místo neshod:
    Trojka je zaměřená na svou image (potřebuje být viděna a vnímána vždy úspěšně)
    což může Jedničku časem iritovat. Ona snaha Trojky se neustále jen ukazovat.
    Také tendence Trojky jednat impulzivně a míjení detailů může Jedničku znervozňovat.
    Trojka je dost citlivá, na zlost, která je vůči ní prokazována (Jednička je břišní typ , který disponuje energii zlosti) a proto bude uhýbat a pozvolna ze společných aktivit mizet.
    Trojka může vnímat Jedničku jako přiliš rigorozní a nerealistickou. Příliš lpící na ideálech a neschopnosti vnímat omylnost lidského naturelu.
    Naopak Jednička v extrémnosti vnímá Trojku , jako lehkomyslnou, příliš riskující , povrchní a lhářskou.

    Rady pro tento pár:

    Pro Jedničku:
    * pamatuj si, že Trojka mění svou image dle svého okolí a to neznamená neupřimnost
    * chval Trojku za její úspěchy
    * urči si čas, kdy budeš partnerovi dávat více intimnosti a citu (zadej si to jako jeden z úkolů)

    Pro Trojku:
    * buď opatrný v tom kolik pozornosti věnuješ své práci (vztah dávej do předních pozic)
    * oceň perfekcionizmus Jedničky a dej najevo , že je to důležité pro Vaše společné cíle
    * místo útěku, postav se Jedničce čelem, když se zlobí , připusť že ona zlost má skutečný důvod (pracujte s ní)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam