• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEDVIDEKEnneagram aneb nástroj sebepoznání, který se s člověkem nepáře...
    PONOZKINA
    PONOZKINA --- ---
    SVA: Nemyslim, ze by petka vyjadrovala stabilitu, to spis ctyrka, myslim ze to je porad numerologie
    HABANA
    HABANA --- ---
    tj jasne, že to souvisí s životním číslem....vždyť to má úplně stejný charakteristiky.....z čeho jinýho by to vyšlo?
    SVA
    SVA --- ---
    4. Myslíš si, že život nemá hranice?
    Tak to nevím jak si to mám vyložit....
    SVA
    SVA --- ---
    7,4,1 orientační...Tak schválně, jak to bude dnes!
    SVA
    SVA --- ---
    Ten Danielsův, ten mi vyšel 4, 7, 6. A zřejmě ten orientační a ten byl...7... a dál nevím, kouknu do filtru..
    SVA
    SVA --- ---
    BERRY_: Tak to máš v tom aspoň jasno, pač já jsem občas děsně skeptická (6), jindy romantická a emočně nezvladatelná (4) ale nejvíc dětinská (7), což může být někdy roztomile a jindy dost trapné....:)
    SVA
    SVA --- ---
    PONOZKINA: myslíš, že to s tím nějak souvisí? me osobní číslo je taky 5, ale stabilitu nesnáším:)
    SVA
    SVA --- ---
    BERRY_: Já taky...ale myslím, že je dobré se podívat i na čísla co jsou těsně po nich anebo i na jiné testy, pač jinde mi vyšla 4 pak 7, a může se to i měnit časem imho.
    PONOZKINA
    PONOZKINA --- ---
    Udelala sem si test a sem petka, coz je i moje zivotni cislo :)
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    YMLADRIS: to je veliká zkratka :-). z mého pohledu jde 5 do hloubky vědění - třeba i jediné věci zatímco 6 se ve vztahu k vědění pohybuje více povrchně - tak, aby věděla o všem něco - aby nedošlo k překvapení - strach z neznáma. taky by se to dalo charakterizovat tak, že 5 se chrání svými vědomostmi o konkrétní věci před okolím a 6 hnána strachem (existenciálním) se vědomostmi snaží uklidnit - stabilizovat
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    KOMATSU: 5 chce 'poznani' 6 chce 'stabilitu'

    ale ber to klidne jako vykrik k diskusi
    KOMATSU
    KOMATSU --- ---
    Jaký je hlavní rozdíl mezi pětkou a šestkou?
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    MEDVEDA: Mateřská je v dnešním světě docela oříšek a to nejen pro trojky. Člověk se věčně cítí nepatřičně, jakoby ten svět kolem vůbec nepočítal s tím, že lidé se kromě jiných "veledůležitých věcí" i rozmnožují.
    MEDVEDA
    MEDVEDA --- ---
    jen takový postřeh -3ky jako ženy na mateřské by možná byly víc spokojené,kdyby je dnešní/západní/svět bral jako důležité pro chod světa a byly k tomu také od dětství směřovány a pohlíželo se na ně jako na dárkyně života a byly za to ctěny a obdivovány.Kolektivní nevědomí neošulíš... :(
    MEDVEDA
    MEDVEDA --- ---
    Rovnice vyřešena:jsem 3ka s křídlem 4,která se obrací k 9ce,aby se znovu vrátila k 3ce ,s občasnými výlety za 6kou,kde nachází odvahu se z toho mišmaše nezbláznit:))))
    trojku tu ještě nemáte,tak se teda dobrovolně hlásím,at se zaplní to prázdné místo
    MEDVEDA
    MEDVEDA --- ---
    MEDVIDEK: jee sorry,ja psala z adresy mého muže....
    TASLLHOF
    TASLLHOF --- ---
    tak pročítám,přemítám,pokouším se dát si vše dohromady.čím víc přemýšlím,tím těžší je se v tom vyznat.páč mě naskakuje,že vše se sebou souvisí.hlavně ten trojuhelník 3*6*9.To znám.vychovávali me,k výkonu,ale já se v konkurenčním prostředí necítila dobře.přesto jsem konala,co jsem konat měla-studovala školu,kterou jsem nesnášela a jak jsem mohla,tak se z ní ulívala,ale měla jsem to tak pořešený,že na to nikdo nepřišel,takže podvod,lež?takže přece jen 3ka.když jsem vylétla z hnízda,´/stále ještě v sebeklamu,že rádá studuju/,do půl roku jsem to studium vzdala.přišla jsem na to že to vlastně nechci. pak přišla 6ka- pochyby,strachy a zkoušky z odvahy,které jsem si sama zadávala a taky psychosomatiské bolesti břicha.ty trvaly až do narození 1ho dítěte.ted mám 2 děti,muže,existenci nemusím řešit a stejně mi to přijde málo.pořád tam něco hlodá a říká-co vykonáš?čím se budeš živit?/cože tak to je furt ten 3kový program?to me to ještě drží?/To je nemožný. sama sebe vidím jako 9ku.sedí mi tam většina věcí.3ka by se prý měla otevřít bezpodmínečné lasce,ta je schopností 9ky.Děti mi k tomu dávají ideální příležitost.ale jestli to správně chápu,je pro 3ku 9ka bod stresu?prosím pomoz se závěrečnou rovnicí..:))
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    MEDVEDA: enneagramový test je pouze orientační.Ukazuje zlehka směr. Na to kdo jsem, je vždy lepší přijít si sám. Protože ona cesta sebepoznávání je důležitá.
    Ano nejvyšší číslo ukažuje směr, avšak ukazatelem mohou být i bod útěchy či stresu.

    Zkus nástěnku tady a když si googlem napíšeš enneagram , tak to vyhodí mnoho stránek.

    Já chodím sem.
    www.9types.com
    http://dobromysl.sweb.cz/mozai.htm
    MEDVEDA
    MEDVEDA --- ---
    Ahoj .O enneagramu se tu dozvídám prvně.Nahlédla jsem trochu do kineziologie a ta se/nejen/ ty programy z dětsví pokouší odblokovat.Zajímavě se to propojuje..
    Chtela jsem se zeptat:dělala jsem si 2krát ten test nahoře,pokaždé mi vyšel jiný výsledek,znamená to,že se enneagram každý den mění?Nebo mám ještě zkusit jiný test a porovnat?
    Apropo jako výsledek platí to nejvyšší číslo?ikdyž je jen třebas o fous vyšší,než ostatní?
    Veškeré informace jsem zatím čerpala z té diplomky.Můžete mi doporučit ještě něco/v inetové podobě?/
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    MEDVIDEK: no jistě zapoměla jsem, že netroškaříš :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam