• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLEKlub slusnych ridicu z nyxu - děs a hrůza na českých silnicích... :-(
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    Ano, existuje na to i nějaký judikát. Pamatuji si, že jsem ho viděl ve sbírce soudních rozhodnutí vlevo dole.
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    MVEK: platí tam pravidlo pravé ruky, viz. TRISSIE
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    TRISSIE: tedy, pro přesnou citaci, zákon o provozu na silničních komunikacích, §12
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    MVEK: myslíš tohle?

    (6) Na pozemní komunikaci o třech jízdních pruzích vyznačených na vozovce v jednom směru jízdy smí řidič přejíždět z levého jízdního pruhu do středního jízdního pruhu jen tehdy, neohrozí-li řidiče přejíždějícího do středního jízdního pruhu z pravého jízdního pruhu; obdobně se postupuje při přejíždění z levých jízdních pruhů do středních jízdních pruhů na pozemní komunikaci o čtyřech a více jízdních pruzích vyznačených na vozovce.
    MVEK
    MVEK --- ---
    Obávám se, že zákon řeší přednost jen, když někdo jede v levém nebo prostředním pruhu a někdo do něj bude chtít přejet z pravého (tedy u tří), což jsem taky už pozapomněl, ale když se dva řidiči perou o prostřední, to tam asi nebude. Měl jsem nepříjemnou situaci, protože někdo v SUV jel v levém a tak napůl kolem přes čáru, bez blinkru, když jsem chtěl předjet pomalé auto v pravém. Tak jsem nejprve se lekl a stáhl, ale furt mi přišlo, že nepřejížděl dál (možná se taky lekl) - viděl jsem to v bočním zrcátku. Pak jsem tedy přejel a on na mě zatroubil, ale pořád imho dostatečně daleko. Jasně, kousek před námi levý pruh mizel (lanový most na Štěrboholské), ale stejně jsem dál pokračoval 80. Tak si jen říkám, nakolik jsem zablbnul já.
    JOPS
    JOPS --- ---
    DYNK: tak ve stojici kolone to neresim, tam to beru, ale to ze te vezme presne v miste kde odbocujes doprava, tak jsem se ho debila fakt lekl, s tim jsem moc nepocital...
    DYNK
    DYNK --- ---
    JOPS: Tak to je prasarna no.

    Ve stojici kolone mi to prijde jeste snesitelny, pokud ten clovek jede v odstavym ke sjezdu, na kterej ma uz vyhled.
    JOPS
    JOPS --- ---
    DYNK: byla "kolona", ale jelo se pres 90 km/h
    DYNK
    DYNK --- ---
    JOPS: a to bylo za normalniho provozu, nebo v kolone?
    JOPS
    JOPS --- ---
    ted rano

    jedu po D8, chci zatocit na Zdiby hodim blinkr doprava a odstavnym pruhem me na ferovku predjel nejakej zasranej skopcak s Passatem. Ten kdyby zastavil na Stare poste, tak ho asi vytahnu okynkem a proplesknu. Jsem se ho debila ve zpetnym zrcatku lek, takze mel stesti jinak bych ho i s tim mym zoufalym autem vytlacil ven ze silnice...
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    Ja nechapu, proc proste nezavede silnicni dan. Je to trivialni na implementaci, takze by se to v CR mohlo vejit pod tri miliardy.
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    THE_MIRACLE: Tak tenhle byl opravdu velmi dobrý!
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    A nesliboval nahodou nekdo, ze mytne brany nebudou nikdy vyuzivany jako radar???
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    HAMSTER: Čim pomaleji se pohybuješ, tim rychleji ti ubíhá čas...prostě taková teorie relativity naruby.
    FORTRESS
    FORTRESS --- ---
    Nebuďme na Dana tak přísní. Jeho cíl bude nechat tam radary i po ukončení oprav. Každej resort přece musí vydělávat.
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    SAMOUT: Ne, kdyz pojedes pomalejc, nebudou kolony a budes v cili driv. A tech 10 minut zpozdeni te nezabije. Chape nekdo, co tim ten debil chtel rict??? Protoze na tohle moje hlava nejak nestaci....
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    SAMOUT: A já blahový jsem si myslel, že kolony vznikají když někdo jede pomalu.
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    Náš moudrý soudruh ministr opět úřaduje...

    Na dálnici D1 přibude radarů. Potrestají neukázněné, zkrátí kolony - iDNES.cz
    http://ekonomika.idnes.cz/...ma-zkratit-kolony-d5c-/eko-doprava.aspx?c=A161004_2276953_ekonomika_fih
    J3RRYNA
    J3RRYNA --- ---
    DYNK: Tak bacha ma Havířov. Zrovna dneska jsem tam byl sám kvůli 61/50 a když mi šel úředník nakopírovat spis, přišel další pán, tak jsem se ho žoviálně zeptal, kvůli čemu tam je, tak že kvůli 60/50. Oba v době okolo jedné ráno. Nevím, jak pán, ale u mě řídil jakýsi příkladně řekněme MASEMENO NASAKU, nebo OJE BALLSTROM, který teď zrovna jako na potvoru bude bydlet po dobu řízení u mě :D
    DYNK
    DYNK --- ---
    THE_MIRACLE: Nebal bych se. Jezdim na vsech radarech cca +10kmh podle gps.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam